Láskavá komédia o jednej inventúre dokazuje, že aj také neprívetivé miesto, akým je obyčajný sklad tanierov, sa môže stať dejiskom úsmevného príbehu. Jeho hrdinkami sú ženy a dievčatá pracujúce medzi stohmi tanierov vo veľkom sklade istej továrne na výrobu porcelánu. Do skladu nastupuje nová sila, 16-ročná Maruška (Lenka Kořínková). Jej vedúca, paní Světla (Míla Myslíková), ako už mnohokrát predtým, sa opäť vyhráža, že so všetkým sekne a pôjde pracovať inam. Aj napriek tomu, že vytúžený nový skladník, ktorý práve nastúpil, je ochotný prevziať sklad okamžite, Světla trvá na inventúre. To však netuší, akým pedantom je predseda inventúrnej komisie, istý pán Rybička (Mnislav Hofmann). Inventúra pred odovzdaním skladu sa mení na grotesknú nočnú moru, ktorá zaskočí všetkých zainteresovaných aktérov. Naruší nielen pracovný režim zamestnancov, ale dôkladne rozvráti aj súkromný život každej z „dievčat z porcelánu". (TV JOJ)

007hanka

Asi jsem nenáročná, ale mě ten film prostě baví. Sice mě tam dere Veškrnová, ale zase nebejt jí, nebyl by tam ani Hartl a ten je k popukání "Jak dlouho to nikdo neto, je to celý to!!!" Akorát je škoda, že největší kočce z celý party zbývaly už jen necelý dva roky života... ()

mark.benford

pre mňa osobne jeden z top filmov, pri ktorom sa vždy príjemne zabavím a pesničky ovládam spamäti, takže si môžem vždy pospevovať spolu s interpretmi. trošku z nostalgie a trošku z lásky k sympatickým svetluškám a paní Svetle dávam 5 hviezd. ()

MagyG

Nevtieravá komédia s pomerne slušným hereckým obsadením a výkonmi, ale biednym scenárom. Teda, aby som bol presný... Herz aj tu dokázal aj z toho mála vytĺcť maximum, aj som sa nasmial, bolo to celkom fajn, ale chýbali mi tam dve veci. Silnejšia dejová línia, celé to bolo poskladané či skôr pozliepané z nesúrodých dielikov a črepov ako rozbitá porcelánová soška epoxidom. Nemalo to ucelenosť. A za druhé, chýbal mi tam jednoznačnejší záver. To, že tam pobláznená Veškrnová rozbila na záver zopár tanierov, bol síce (na tú dobu) efektný, ale inak myšlienkovo a dejovo prázdny záver. Neuzavrelo sa to dejovo ani čo sa týka skladu, ani čo sa týka akéhosi zmysluplného uzavretia príbehov ďalších postáv. Kľudne si viem predstaviť pokračovanie. ()

JWK

Tak od tohoto filmu nikdo nic nečeká, je to taková díky hercům příjemná oddechovka. Nic závadného na tom nevidím, stejně tak nic vyjimečného. ()

Maskati

Socik,ale výborný! Vždy se u toho pobavím.Excelentni Rosůlková,Hofmann,Veškrnová,Myslíková,Hartl i všichni ostatní.Bezva hudba.Za nízké hodnocení mohou ti zoufalci,kteří nepřekousli,že to vzniklo za sociku.Troubové neví,že všechno tenkrát podléhalo revizi a kontrole KSČ.Proto klobouk dolů.Pan Herz dokázal udělat ze scénáře o brigádě soc.prc. koukatelnou komedii a vlastně " z prdu kuličku "!!! Obdivuhodné. Vtipné,veselé,člověčí.Nevim,kolik by musely dostat procent některé dnešní americké teenagerovské rádoby komedie s úrovni "íkvé" tykve! Moji dcerce bylo tenkrát šest,když to viděla poprvé a dodnes si pamatuje ústřední písničku i některé hlášky.To hovoří za vše.Tenhle film má své místo mezi českými komediemi. ()

Shellou

Krásný nenáročný příběh obyčejných holek ze skladu. Bezstarostný - prostě pohoda ;-) mám ho moc rád a pro tu atmosféru si ho občas pustím! ()

Mac._

Jak dlouho to nikdo neto? Je to celý to!!! Říkejte si co chcete, bavilo to tenkrát a baví to i dnes. V žánru komedií poctivé štyry srárs :) ()

JanaH.

Je to prostě blbina. Občas se člověk zasměje, chvílemi je to až smutně trapné. Jediné, proč jsem na to koukala je, že jsem kdysi chvíli v té Klášterecké porcelánce, přesně v téhle části, pracovala :-). A to miminko je údajně moje bývalá spolužačka. Aspoň ona mi to kdysi říkala. ()

horskejvlk

Dobře vystihnuta atmosféra 70’tek těsně po těch krásných mladých 60’ tj. Pro ty co jim bylo 14-19 let, tedy těch mladých děvčat co neřeší politiku, ale jen krásu života-neboť jsou mladí jak říká klasik : “Mladost-Radost”. Děvčat pracujících v porcelánovém Thumu byly stovky a mladých mužů tak zoufale málo… Juraj Herz, na to že miluje temný žánr, tak se mu tato mladistvá pohodová holčičí komedie povedla, kdo by nechtěl takovou pracovní atmosféru-kolektiv, ať je venku politická situace jaká je ať jsou venku problémy …ve skladě si “světlušky” spívají a pohodu předávají již 50 let. Škoda že Herz nenatočil závěr trilogie tj. S Dášou Veškrnkou- Automatická holka. Holka na zabití. Holky z porcelánu. Veškrnová s Hartlem to celé skvěle táhli. ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)