Do horského hotelu přichází mladičká a velmi zvědavá dívka Anna, která hledá svoji kamarádku. Obě se znají z dětského domova a ona jí prý dluží nějaké peníze. Zaměstnanci Anně sdělí, že její přítelkyně už před časem zmizela, nejspíš prý odešla "za lepším". Anně se to ale moc nezdá - má u sebe od kamarádky pohled, ze kterého vyplývá, že myslela na všechno jiné než na odchod. Anna právě opět nemá kam jít, životem se už nějaký čas od opuštění dětského domova protlouká všelijak, a tak přijme místo v hotelové kuchyni jako brigádnice. Přitom začíná pátrat po zmizelé kamarádce. Její všetečné dotazy brzy přinesou výsledek - Annu se pokusí někdo zabít... (oficiálny text distribútora)

evangelik

Podle mě celkem zdařilá detektivka. Veškrnová působí přirozeně potrhle, charakterní policajt Prachař a Augusta co perfektně krájí tu cibuli byl prý skvělý kuchař. Akorát těch soudruhů je tam strašně moc: soudruh psycholog má takový hlody - hahaha.... Ale tohle se nepovedlo: Dolfo piš si: "...nezvládl zatáčku Emil Fusó z Šamoný". Divák předpokládá automatickou repliku: Jak se to píše? Ta ovšem nepřichází... ()

JeyeK

Dle současných standardů musí jít napětí krájet, budovy hořet a kaskadéři lítat, takže detektivka bez krve a násilí nejspíš nikoho z pohovky nevytrhne a na dnešního diváka zapůsobí trochu nevýrazně. Na druhou stranu, vše tam plyne tak hladce a sladce, že mi to vlastně vůbec nevadilo. Klasika k oddechu, která příjemně pohladí po duši. 60 % ()

jauahaoas

Mělo to potenciál. Veškrnová ani moc nehrála, taková byla a měla tím zůstat. Trochu to soudruzi podcenili a ani se nedal v té době velký Thriller natočit, ale na East Europe slušné. ()

Hombre8

Jasně že se Veškrnová chová jako hloupá naivní husa, odfukující si vlasy a šklebící se. Ale ony se tak mladé holky v té době prostě chovaly. Je to docela věrné. Ve filmu hezky kontrastují drsní dobráci (Prachař, Augusta) s uhlazenými vyčuránky a podnikavci. Celkově má film takovou pohodovou atmosféru, přesto, že se jedná v podstatě o kriminálku s vraždou. ()

Nataniel73

Vcelku podpriemerná kriminálna komédia, v ktorej dostala veľký priestor Dagmar Havlová ako hlavná postava. Paradoxne jej výkon sa mi v tomto filme celkom páči, akurát problém je v tom, že scenár aj réžia sú tak slabé, že z ďalších výborných hercov, ktorí vo filme účinkujú ako vedľajšie postavy (Václav Lohniský, Josef Abrhám) nevyťažila nič poriadne. A tak v podstate jediné, čo môže diváka zaujímať je to, kto je ten neznámy vrah. Film je až príliš vážny na to aby z toho mohla byť plnohodnotná komédia typu Vrchní, prchni a Dagmar Havlová nemá až také herecké kvality aby sama dokázala utiahnuť film bez nápadu. Pekná príroda a zopár vtipných scénok je tak jediné pozitívum, ale na viac ako jedno pozretie to nevidím. 50% ()

uletov

Celý film stojí na Veškrnové..chyba,opravdu nee. Tato přeceňovaná herečka se za celou svou kariéru,neobjevila v žádném solidním snímku. Nejhorší je,že ona přehrává i v běžném životě..pořád hraje distingovaně první dámu. Jinak Herz natočil sveřepou rádoby krimi,u které soudruzi museli slastně mlaskat. ()

Ludva

[2009] * Docela dobrá detektivka, s jen malým počtem nelogičností, navíc dostatečně vtipná na to, aby se na ni dalo koukat. ()

Andreinna

Sice to není vrchol české kinematografie, ale mě tenhle film chytnul. Když na něj sem tam (jednou za 2 roky) narazím v TV, ráda se na něj podívám... a ke konci jsem vždycky napnutá, kdo je zas ten vrah:) A Dáša mě tady dost baví. ()

Khotzilla

Zcela ukázkový film své doby a praktický důkaz, že sedmdesátá léta českého filmu a kriminální žánr se zcela minuly: i když má jít primárně o detektivku, chvílemi jakoby se tvůrci (marně) pokoušeli o psychologické drama, detektivní zápletka vypadá, jako kdyby ji vymýšlelo třináctileté dítě, a samozřejmě nechybí typicky otravné "človíčkovství" typu unaveného, ale pochopitelně poctivého policajta Ilji Prachaře. Koukat se pak na to dá dívat tak maximálně jen kvůli hercům - Dagmar Veškrnová je suverénní a je opravdu na zabití, Karel Augusta opět dokazuje, že i malé role zahrál vždy tak, jako by byly hlavní. Malé plus: skvělá hudba. ()

JARDAHONDA

Holku na zabití natočil v roce 1975 Juraj Herz a hlavní postavu příliš zvědavé dívky svěřil Dagmar Veškernové. pro tehdejší studentku JAMU, kterou režisér Herz objevil již pro svůj film Holky z porcelánu (1974), to byla první velká filmová role. Přesto vše mě snímek nenadchnul. Film na mě působil utahaně a misty se začala objevovat nuda. Celková zápletka a zpracování bylo příliš prázdné. Závěr = 2 ** ()

Sadova302b50

Ke snímku mám ambivalentní vztah. Plusem je slušná režie, docela zvláštní soundtrack, některé herecké výkony. Začátek je dobrý, minimálně funguje jako slušné vnadidlo, ale pak se film začne vléct, až je subjektivně delší, než Branaghův Hamlet. Ke konci film zase nabral obrátky, ale to z něho nedělá dobrou detektivku, obzvlášť, když má tak banální zápletku. 2,5 hvězdy a 50%. ()

Lykos

Není to špatné, mnozí to zde označují za nudu, ale to už jsem viděla slabší dílka. Nicméně dotyčný, který sem napsal, kdo je vrah, by si měl zaklepat makovicí. Já si to tu čtu, jestli stojí za to, se na to koukat, a nějakej tydýt mi hned řekne, kdo to udělal, se na to můžu.... ()

Pelidor

Veš Krnová jako roztomilé tele a ta úvodní znělka , to jsou důvody , proč se na ten film rád dívám. Jo a taky ty Krkonoše. A ještě poučení pro dívky : Chcete-li vydírat svého ženatého milence , nechoďte se mu vychcat za auto , když on v něm sedí.:-) ()

PORTER44

Průměrná krimi s docela dobrým hereckým obsazením,D,Veškrnová hraje sice potrhlou ale zároveň nejvíc pomůže policii objasnit ztracenou kamarádku,K.Augusta to odlehčí svým humorem,koukatelná podívaná. ()

Anubiska

Nevím proč, ale vždycky, když na tento film narazím, tak se na něj ráda kouknu. Ne že by to bylo tak podařené dílko a Veškrnovou vážně nemusím,ale tady je úžasná v roli naivní trubky Anny a kromě ní je zde i celá plejáda výborných herců ze staré školy. Na Augustu a Prachaře je radost se dívat. Prostě cešlé dohromady je to neodolatelné. Přiznám se bez mučení, že když jsem to viděla poprvé v šerém dávnověku, vůbec jsem netušila až do konce, kdo je vrah. Scéna s Herzem a tatarákem nemá chybu. ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)