Dead Ant

• USA Útok mutantních mravenců

V roce 1989 se polozapomenutá jednohitová glam metalová kapela, Sonic Grave, vydá na festival do Coachelly, protože doufá, že tam se znovu proslaví. Ale zatímco zmámení rockeři odpočívají “v trávě” v Národním parku Joshuy Tree, snese se na ně hrozba nepocházející z tohoto světa. Odvrácení nebezpečí si musejí tvrdě odpracovat. (AMC Czech)

Wyrdas

Každé pořádné béčko se neobejde bez dvou věcí. Neuvěřitelné nadsázky a sexy slečnách v pohlavních rolích! Pro fanoušky metalu je to plné klišé a trendových narážek, já však fanouškem tohoto hudebního žánru moc nejsem. Osobně jsem se dobře pobavil, jednou dokonce i lekl a hlavně jsem se pořádně nasmál. Víckrát už to vidět nemusím a vlastně ani nechci, ale vzpomínku na doslova vybuchující mravence si ponechám na vždy. Při scénkách, které se neobejdou bez efektů je krutě znát rozpočet. Na druhou stranu, tohle mělo nějaký děj a vcelku to dávalo smysl. S trochou nadsázky to za tři stojí. ()

oveckaoa odpad!

Myslel jsem si,, že nic horšího než Marabunta a její pokračování nemůže být , ale pan Carlson mě přesvědčil o opaku. Ten film je neskutečně stupidní už od začátku tak, že zde máme kapelu co jde na festival a má tvůrčí krizi. Po cestě se vydá za indiánem a liliputem , který jim dá drogy , ale varuje, že poté co si je dají nesmí nic zabít nebo se jim to pomstí a jeden z nich zabije mravence tak, že na ně útočí obří mravenci. Triky vypadají hůře jak v Marabuntě a ta byla z roku 1998 zatímco tohle je z roku 2017 herci zde ani nejsou nejspíše to je sebraná skupinka lidí někde v americké poušti a kásting probíhal mezi bezdomovci případně získali nějak kontakt na Asylum a ti jam poskytli nějaké své ´´hvězdy,,. Humor zde spočívá asi v tom, že jednomu nedají tu drogu a on je nasraný pak, že jeden z nich se zhulí a skočí ze skály v domnění, že umí lítat a jednomu z nich mravenec ukousne ruky a on na konci tleská svýma pahýlama. 0 procent tomuhle může dát více jak 2 hvězdy snad jen někdo postižený nakažený koronavirem a navíc po lobotomii mozku. ()

ilemas odpad!

Tento neuvěřitelně dementní snímek by mě naprosto minul, nebýt očekávání nějaké hudební metalové komedie s prvky hororu nebo něco na způsob Repo: Genetická opera. Že to bude děsná traparná čiší už z názvu a po první minutě, ještě než naběhly titulky jsem to chtěl vzdát. Kde byla nějaká hudba?. kde bylo něco k smíchu? krom dementních přiblblých trapných keců, dementních herců a v dnešní době naprosto dementních triků. Ale i takové filmy si najdou své inteligentní diváky. ()

Israha

Jak by asi vypadal film člověka, který je maniak do monster movies a doma mu z bedniček hrajou převážně Steel Panther. Perfektní crazy komedie, která je primárně cílená na metalisty a fanoušky metalu, a "creature feature" aspekt je zde až na druhé koleji, takže pro plné docenění je nutné mít aspoň rámcový přehled o tvrdé hudbě a stereotypech, které jsou s ní spojené. Pak se budete v podstatě celou první půlku filmu chechtat členům osmdesátkové glam metalové "one hit wonder" kapely, kteří stále žijí ve stylu sex, drogy a rokenrol, a chtějí nakopnout svou umírající kariéru na lokálním fesťáku. Záměrně přehnané a přitom v mnoha aspektech přesné, a zejména Jake Busey coby i po letech stále idealistický rockový frontman a skvělý Tom Arnold v roli manažera si to užívají na maximum. Ironické, rýpavé, samozřejmě náležitě trhlé, ale přitom uctivé k estetice 80s glamových bandů. Nějaká ta akce s obřími mravenci přijde na pořad dne až relativně pozdě, a zde na nepříliš kvalitním CGI poprvé praští do ksichtu nižší rozpočet, ale tenhle film je prostě metal až na dřeň a nepřestane si ze sebe dělat prdel až do úplného konce, a tam, kde nezaberou bazuky a výbušniny (samozřejmě proto, že sekuriťáci na festivalech jsou důslední a se zbraněmi vás do areálu nepustí, ani kdyby z nebe pršeli Them!, if you know what I mean), metalovej ječák nakonec všechny dostane z bryndy v takovém stylu, že budete tleskat, i když nemáte čím. Sranda, jak má být, k dokonalosti tomu chyběl jen větší bodycount a víc mravenců. ()

sedm.1 odpad!

U tohoto typu filmů je nekompromisně tenká hranice mezi tupou zábavností a tupou trapností. Zde to sice ze začátku vypadalo, že by se tentokrát mohlo jednat o výjimku v podobě skutečně zábavného, odvážnějšího úletu, jenže to se týkalo zhruba tak úvodní čtvrthodinky, pak už ale nastalo asi jen třicet minut dění úplně o hovně, než došlo k prvním útokům zmutovaných mravenců a od té doby to šlo totálně do kopru, což znamená, že jedna trapná scéna stíhala druhou, z dialogů musí být potenciálnímu divákovi tak akorát na zvracení, postavy jsou banda nevýrazných, nudných trotlů, s odporně přehrávajícími herci a herečkami, které navíc ani neukázaly kozy, což je v tomto druhu filmu též jako neodpustitelný přešlap, styl humoru, spočívající především v parodování monster filmů a retardovaném chování postav, pak nelze hodnotit jinak, než jako odpadní, no a na závěr jsem si nechal akci, respektive efekty v podobě útoky mravenců, kdy se samozřejmě tedy dala očekávat monstrózní lacinost a značná nesoudnost, ale to, co zde nakonec tvůrci odvedli za práci, to překročilo minimálně mé hranice tolerantnosti o několik kilometrů a tohle fakt jako upřímně odmítám dávat. Dead Ant tak představuje tu nejhorší možnou variantu filmů podobného ražení, tedy laciné zábavy, jelikož krom oné lacinosti tu film nabízí už jen blbost, tupost, otravnost a trapnost. Já sice podobné šílenosti poměrně vítám, tohle ale bylo fakt už jako rozhodně přes čáru snesitelnosti. ()