Otvorené nebo: Kambodža

(TV film)
  • Česko Svět z ptačí perspektivy: Kambodžské království (viac)
Francúzsko, 2013, 52 min

Putování starobylou říší v jihovýchodní Asii. Budeme vám vyprávět o jedné z největších civilizací na světě, která vládla celé jižní Asii, aby se pak vinou nedávné historie stala jednou z nejmenších a nejchudších zemí jihovýchodní Asie. Kambodža se nachází mezi Thajskem, Laosem a Vietnamem. Může se pochlubit řadou starobylých pamětihodností. Angkor, komplex památek zařazený na listinu světového kulturního dědictví UNESCO, ukrývá pozoruhodné pozůstatky Khmerské říše, k jejímuž největšímu rozkvětu došlo mezi 9. a 14. stoletím. Její novodobé dějiny jsou poznamenané válkou a vládou Rudých Khmerů. Tím, že zažehnala démony minulosti a dělá vše pro to, aby podporovala umění, která proslavila khmerskou civilizaci, kráčí Kambodža vstříc svému znovuzrození. (Česká televize)

Arsenal83

Kambodža to nie sú len rudí kméri, ale naopak veľkolepé dejiny, keď tam ešte nezasahoval kolonializmus. Inak krásna krajina trpiaca na chudobu a ten kto tam ako Európan turista už bol, môže potvrdiť, že sú slušní, milí, veľmi chudobní, no tam, kde ste ubytovaní nemáte ani páru o vonkajšom svete a myslíte si, že ste v rozprávke. Ich destinácie sú urobené tak, aby ste nevnímali ten rozdiel medzi vašim prepychom a ich biedou. ()

Martrix

Tohle mi moc nesedlo. Pokud má dokument v názvu...svět z ptačí perspektivy, čekám něco jiného, než pět minipříběhů místních umělců a řemeslníků. Nebylo tu nezajímavé, ale působí to spíš propagačně. Uvítal bych víc geografii, přírodu a zajímavosti, než kulturní medailonky, které na život v Kambodži, stejně podávají zkreslený pohled. ()