Konverzační komedie z novinářského prostředí je i na dnešní dobu dost jadrná. Klasický souboj pohlaví v hektickém odpoledni, ve kterém se bojuje o článek i o manželství. Cary Grant jako zkušený šéfredaktor tlačí na svoji bývalou ženu, která má za pár hodin opustit město a další den se znovu provdat (za hodného troubu, jak jinak), aby mu napsala článek o ostře sledované kauze trestu smrti pro neznámého chudáka. (Ferguson)

sioned

Věřím, že pro někoho to může být výborný film. Já si ale musela dát přestávku, protože jsem tu ukecanost charakterů už prostě psychicky nezvládala a vlastně celé prostředí téhle žurnalistiky mi bylo silně nesympatické. ()

rbr

Mluvíme o zběsilosti. Můj mozek nechtěl zpomalit ani hodinu potom, co sem to dokoukal. Mezi tempem a překrývajícím se dialogem (jeden z prvních filmů, kterej tohle použil), v tomhle filmu musí bejt přes 200 000 slov. Mnohem víc než v Jih proti Severu a Ben Hur dohromady. Svižný a cynický. Unikatní na svoji dobu. Like. ()

StaryMech

Hawks vzal starší Milestoneovo zpracování Hechtovy a MacArthurovy "Titulní strany", ulámal nejšpičatější satirické hroty, do novinářské smečky zatáhl ženu (roli prý postupně odmítly Jean Arthurová, Ginger Rogersová, Claudette Colbertová a Irene Dunneová) a vyzdvihl rovinu romantické komedie; výsledek je krotší, jiskřivější a zábavnější. Třetí, Wilderovu verzi jsem neviděl, ale věřím těm kritikům, kteří ji pokládají za nejméně zdařilou. ()