Po osudovém zvratu v Aretuze si Geralt a Yennefer lížou rány a marně se snaží udržet pohromadě. Nad Kontinentem se mezitím stahují válečná mračna. (Netflix)

Tom10000

8. a poslední díl 3.série, zatím závěrečné celého seriálu. Ciri se ocitá v hospodě, uvězněná muži, kteří ji chtějí přivést za Emhyrem, císařem Nilfgardu. Jelikož nedávno prožila velmi silný zážitek z Ohnivé magie, změnila se, pravděpodobně, i její povaha. Nemluví, tváří se velmi krutě i lhostejně zároveň, a když ji přijdou osvobodit příslušníci skupiny zvané Potkani, nechá si pod krkem držet nůž. Na samotný závěr souboje vůči jejím držitelům sice nepoužie svůdnou Temnou sílu, ale, de facto, bez jakéhokoliv mrknutí zabije posledního přeživšího. Následně se o sobě zmíní jako o Falce. Geralt se rozhodne vydat za Ciri go Nilfgardu, klidně i přes svá zranění. Ačkoliv Driády protestují, zejména jedna z nich, Zaklínač se nechce zdržovat. Když za nim přijde Yennefer, částečně ho zahojí, aby poté zase odešla pryč. Nakonec si Geralt vytvoří lektvar, s jehož silou je připraven na souboj. Yennefer nachází s přeživšími čarodějkami a Tissaiou zvěrstva, jichž se dopustil Vilgefortz. Sama nejvyšší čarodějka se rozhodne spáchat sebevraždu, aby, ajak sama řekla, pomohla ostatním. Černovlasá dívka se ujme vedení a touží napravit pošramocenou pověst svého druhu. Král Redanie umírá rukou jedné své služebné, Djiskra a Phillipa se pokusí z jejího činu vytěžit co nejvíce. Do Nilfgardu přijíždí Ciri, jenže se nejedná o pravou princeznu, nýbrž o dívku, jež se za ní vydává. Emhyr se ale nechá zmást a přijme ji za svoji dceru. Francesca je rozhodnuta poslouchat císaře, i když se jí její přítelkyně snaží přemluvit o opaku. Nakonec jí musí prozradit krutou pravdu o jejím dítěti a jeho vraždě, sama si ale zadělá na potíže. 55 - 60 procent, opět slabý díl. Ale co od závěručekat. Snad přinese rok 2024 lepší pokračování. ()

Budulmanek

Zaklínač série 3, epizoda 8 Mýdlová opera - Nasadili tempo splašené želvy - Kdo nečetl předlohu nemůže naprosto chápat, vo co v tom guláši jde - Kdo to četl má z toho guláše akorát bramboračku - Je to fakt Milwa 🤦‍♂️ - Fringilla, furt "tvl" - Emhyr je podstatně menší kapo než by měl být a zase vykecat, že Ciri je jeho dcera je na přeshubu - Radovid, furt "tvl" - Některý čarodějky, furt "tvl" - Někde jsem četl, že rozhovory vypadaj jak z Xeny z devadesátek... Tak to docela sedí! - Zlatá první série, která byla ještě víceméně podle povídek a víc to tomu sedělo. Ach jo... Jo a potkany nesnáším furt stejně jako jsem je nesnášel vždycky... ()

Wazy_37

Myslím si ze je seriálu až příliš křivděno. 5/5 to rozhodne není , ale na 100% to není ani na 1/5, 2/5 či odpad. Tahle slátanina co byla ve 2. Sérii se jakštakž vrací velmi mírně do předlohy. Díky bohu za to. Díky za vše Henry. Teď to bude tahat jen Falka s Jenn. DOUFÁM že NEZ””RVÍ HERCE U Regise. Jak to seriál rad děla s obsazovanim castu. Toho se nejvíc obavám u 4. Série.. normálně bych dal 3.5/5 . Díky zapřisáhlím odpůrcům, kteří to hvězdami srovnávají s Herkulesem 3D musím dát hvězdy navíc. ()

betyvlckova

Tahle epizoda mě neskutečným způsobem bavila. Cavillův poslední souboj je skvělý. Milwa, Geralt a Marigold jsou skvělý a nemohu se dočkat jejich interakce v následující sérii. Tissaia má slušný emocionální odchod. Nejlepší je to, ale u Vizimirova dvora, kde se na trůn dostane Radovid (ta scéna je skvělá). Jinak je vtipné, že ta přítelkyně Phillipy vyvraždila celý královský pár nejen Hedwigu, ale teď i Vizimira. 10/10 ()