Bůh žehnej tomuto nádhernému světu

(festivalový názov) (seriál)
  • Japonsko Kono subaraší sekai ni šukufuku o! (viac)
Japonsko, (2016–2024), 12 h 44 min (Minutáž: 23–28 min)

Kazuma Satō je mladý chlapec, který už delší dobu nechodí do školy a svůj pokoj opouští pouze tehdy, když si jde koupit novou počítačovou hru. Jednoho dne se takto vydá na nákup a cestou z obchodu vidí dívku, která se zrovna chystá vstoupit do vozovky přímo pod kola jedoucího vozidla. Kazuma se zachová impulzivně a dívku odstrčí, což vede k tomu, že je sám sražen. Kazuma umírá, jeho životní cesta definitivně končí... Každý konec je však začátkem něčeho nového, a tak se Kazuma dostává do místnosti, kam přijdou všichni ti, kteří opustili tento svět příliš mladí. Zde se setkává s bohyní jménem Aqua a dozvídá se od ní nejen pravdu o svém hrdinském činu, ale také to, že má na vybranou. Buď může jít do nebe, které mu však bohyně vylíčí jako poměrně nudné místo, a nebo jeho cesta může pokračovat v jiném paralelním světě. A jelikož je Kazuma vášnivým hráčem, může svůj nový život prožít ve světě fantasy RPG, kde bude jeho úkolem zničit samotného vládce démonů. Aby toho nebylo málo, může si vzít do nového života jednu jakoukoli věc. Kazuma se rozhodne poměrně rychle a jeho rozhodnutí, co si vezme s sebou, je asi tím jediným, s čím bohyně Aqua nepočítala... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Godhaj k tomuto seriálu (4)

Bůh žehnej tomuto nádhernému světu (2016)

,,She said you’re a demon who strips off panties.“ Tento seriál je sympatickým způsobem potrhlý. Mladý zakřiknutý nerd se dostane do záhrobního světa RPG a tam zažívá se svými kamarádkami různá dobrodružství. Nutno vytknout, že se mohli tvůrci lépe popasovat s jednotlivými příběhy i zákonitostmi světů počítačových her. Místo toho vyplňuje stopáž vždy podobné dětinské vtípky, naschvály a řvaní. Ale zase je legrace sledovat tu neschopnou skupinku dobrodruhů, jaké mají problémy. Za pochvalu také stojí krásná závěrečná písnička. Celkově vzato je Konosuba příjemnou oddychovkou. ()

Kono subarašii čóká ni šukufuku o! (2016) (S01E11)

,,I can’t help but feel like there’s some evil intent behind these clothes.“ Speciální díl na konci první série je o dost úchylnější, ale také slabší než celá první řada. Obojek přání je využit jen ke splnění zpustlých Kazumových choutek. Ale opět je to laškování s děvčaty takové bezzubé, i když nová postava Yunyun a její rivalita s Megumin byla docela legrační. Chybělo mi tu plnění nějakého questu nebo parodování RPG žánru, které se tu a tam objevuje. ()

Série 2 (2017) (S02)

,,Try again after you’ve leveled up a bit.“ Druhá série Konosuby mě bavila ještě víc než ta první. Přišlo mi, že naši hrdinové zažívali větší množství zábavnějších questů a také dostali více prostoru pro uplatnění svých skillů. Ovšem nějakou větší originalitu nečekejte, většina příběhů má danou linku, jde se na quest, něco se zvrtne a je po všem. A konečně taky vyjeli ze svého původního města na projížďku do lázní. Nová postava Yunyun bohužel nedostala moc prostoru, což podle mě byla trochu škoda. ()

Kono subarašii geidžucu ni šukufuku wo! (2017) (S02E11)

,,Something weird is gonna atack us, Darkness is going to be assaulted, I’m going to be traumatised and Megumim is going to blow the whole place up without any regard for your life.“ Přídavek ke druhé sérii je stejně jako přídavek k té první ještě o trochu úchylnější, než celá série. Nicméně to neškodí docela zdařilým vtípkům, postavy si dokonce dělají legraci z klišé, které tento seriál předkládá. Postava fanynky Ran mě nijak nezaujala, lepší je pozorovat starou čtveřici při plnění úkolů. A obří golem i sado robotka mě pobavili. ()