Bůh žehnej tomuto nádhernému světu

(festivalový názov) (seriál)
  • Japonsko Kono subaraší sekai ni šukufuku o! (viac)

Kazuma Satō je mladý chlapec, který už delší dobu nechodí do školy a svůj pokoj opouští pouze tehdy, když si jde koupit novou počítačovou hru. Jednoho dne se takto vydá na nákup a cestou z obchodu vidí dívku, která se zrovna chystá vstoupit do vozovky přímo pod kola jedoucího vozidla. Kazuma se zachová impulzivně a dívku odstrčí, což vede k tomu, že je sám sražen. Kazuma umírá, jeho životní cesta definitivně končí... Každý konec je však začátkem něčeho nového, a tak se Kazuma dostává do místnosti, kam přijdou všichni ti, kteří opustili tento svět příliš mladí. Zde se setkává s bohyní jménem Aqua a dozvídá se od ní nejen pravdu o svém hrdinském činu, ale také to, že má na vybranou. Buď může jít do nebe, které mu však bohyně vylíčí jako poměrně nudné místo, a nebo jeho cesta může pokračovat v jiném paralelním světě. A jelikož je Kazuma vášnivým hráčem, může svůj nový život prožít ve světě fantasy RPG, kde bude jeho úkolem zničit samotného vládce démonů. Aby toho nebylo málo, může si vzít do nového života jednu jakoukoli věc. Kazuma se rozhodne poměrně rychle a jeho rozhodnutí, co si vezme s sebou, je asi tím jediným, s čím bohyně Aqua nepočítala... (Jeoffrey)

Scalpelexis

Když se člověk mrkne na plakát a přečte si, o čem seriál zhruba je, nečeká zrovna mnoho. A i kdyby se komediální prvek rozumně vydařil, čekal bych omýlané sexuální vtípky a celkově slabou originalitu v tomto poli. Světe div se, toto anime se snaží vyhýbat zaběhlým klišé RPG světů, naopak si z nich úspěšně a vtipně utahuje a ecchi poznámky jsou spíš v rámci konverzačních narážek než těch vizuálních (i když grandiózních vítězství v podobě čórnutých kalhotek se nevyhneme, ale to nevadí). Perfektní příklad, jenž mě pobavil nejvíce, bylo setření rytíře, jehož napínavě vykouzlená smrtelná kletba neměla úplně očekávaný efekt. Postavy jsou správně neschopný s drobnýma úchylkama: Některé se už nikdy neposune lvl intelegence, jiná se silně vyžívá v masochistických sklonech. V neposlední řadě jsem překvapený, že s hustotou dámských protagonistek na mužské dostala sekce romantiky naprosto minimální prostor, a i když se tam ženské vrchní vnady kolem Kazumy nebezpečně pohupují (nejde mi to nekomentovat, ale jejich kresba mi přijde naprosto odlišná, než jsem zvyklý a nevím, jestli mi to vadí nebo právě naopak), tak ho to jako klasického zástupce nevylejzajícího japonského panice moc neznepokojuje..což je fajn. Ale hádám, že toho se dočkáme v následující sérii, což může být kámen úrazu, nicméně nepředbíhejme. Příběh je průměrný, konec žádný, což by mi za normálích okolností vadilo, ale frekvence vtípků to podrží a tudíž divák jisté neduhy odpustí. Malinko mě irituje celková animace, která mi přijde poměrně odfláklá na můj vkus. Prozatím ale jsem pozitivní, seriál má potenciál a na druhou řadu se rád podívám. ()

kukkik

Grafika - pěkná. Postavy - pěkné. Ecchi - dobré. Ale zbytek vata hadr. Příběh veškerý žádný, ve výsledku jde jenom o jakousi barevnou fáborku sestávající z rádoby vtipných gagů, ve kterých jde ovšem vždy pouze o to, kdo se komu kouká pod sukni, případně čí genitálie budou, respektive nebudou, obnaženy. Jinak nápad by to byl fajn, něco ve stylu Sword Art Online nebo s přimhouřením oka Fairy Tail ale tady bohužel zvítězilo pozlátko a děj se seškrtal až do nulové hodnoty. Jinými slovy, KoNoSuBa je naprostá ztráta času, na kvalitní anime málo děje, na kvalitní hentai málo nahoty. Hvězdička za moc pěkné písničky v openingu a endingu 1/5 ()

zdepapepa

Nejsem znalý žánru isekai, alespoň ne víc než normální lidé, takže tahle část humoru mě minula. Co mě ale neminulo je všechen ostatní humor, kterého má Konosuba na rozdávání dost, ať už to je fantasy setting nebo jen obyčejné chování postav. Jako klič vidím právě ústřední kvarteto, při jehož sledování jsem si vzpomněl na seriály jako jsou Last Man on Earth nebo It's Always Sunny in Philadelphia. Žádná z hlavních postav z těchto seriálů určitě nebude vysoko v žebřících vzorů chování pro dospívající a žádné z nich bych nesvěřil jakýkoliv svůj majetek. Je ovšem veliká zábava sledovat jejich každodenní život. Zároveň je to stejně kvalitní sitcom (Konosuba dobře ukazuje, že anime je skutečně jen animační technika a nikoliv žánr) jako některé na NBC, kde není postavy, kterou bych neměl rád. Myslím si však, že nejlépe to vyjádřil Gigguk. Nejenže je Konosuba vtipně napsaná, je i vtipně naanimovaná a namluvená. Je tak velká škoda, že u některých vtipů se jde až do absurdna a přílišné dětinskosti. Zároveň se občas až nezdravě často opírá o zachování statutu quo i přes úspěchy hlavní skupiny dobrodruhů. Energické theme songy reprezentující skutečný obsah anime a pohodové closing themes už jsou pak třešnička na dortu. ()

TomX2

Celkový dojem: Zhliadnuté zatiaľ 8 epizód 1. diel [60%] Prvý diel celkom ušiel - krásna animácia a dobrý nápad, nesadol mi akurát humor, ktorý mi prišiel urevaný, detský a trápny. Nejaká šanca na zlepšenie tam je a snáď ma to aj zaujme. 2. diel [60%] V druhom dieli pribúdajú nové postavy a nové schopnosti, anime je vďaka tomu o čosi zaujímavejšie, avšak znova mi tam nesadol humor, ktorý mi miestami lezie na nervy, z čoho mám potom chuť celé anime zabaliť. V podstate som spokojný tak, ako aj s prvým dielom, no je tam ešte o trošku väčšia nádej na zlepšenie. 3. diel [60%] V treťom dieli znova pribúdajú nové postavy, schopnosti a kúzla, lietajúca zelenina (?) a aby toho nebolo málo, dostaneme aj trochu haremu. Nie je to vyložene zlý diel, pretože sa tam niečo dobrého nájde, ale harem mi do toho vôbec nesadne. 4. diel [60%] Ono to po troch priemerných dielov vyzeralo nádejne, avšak znovu som dostal len priemer akurát s tým rozdielom, že oproti predošlým dielom bol trochu zaujímavejší. Čo je ale škoda je to, že Konosuba nie je trochu akčnejšia a miesto akcie alebo niečo, čo do rpg hier perfektne zapadá, preferuje skôr interakciu medzi postavami a vtip. Zatiaľ asi najväčšie prekvapenie série a po konci dielu už môžem byť len zvedavý, ako to dopadne a či vôbec sa tej akcie aj dočkám. 5. diel [80%] Zatiaľčo sa tvorcovia v predošlých dieloch márne snažili o humor a vtipné scény, v tomto dieli sa k môjmu prekvapeniu, humorom nešetrí a je v ňom niekoľko momentov, ktoré môžu zapríčiniť celkom hysterický smiech. Aspoň u niekoho. Kazuma mi svojimi úchylkami a zlodejskou schopnosťou pripomína Isseia z High School DxD a tak si vďaka nemu môžem spomenúť na ďalšie obľúbené anime. Snáď sa Konosuba ďalšími dielmi bude zlepšovať viac a viac, pretože zatiaľ sa naozaj jedná len o priemerné anime. 6. diel [80%] Šiesty diel je zatiaľ najlepšia epizóda zo série - hrdinovia nám konečne ukážu svoje schopnosti, čo znamená, že dej bude konečne o niečo akčnejší. Nuž, to sa bohužiaľ nestalo, pretože opäť som sa dočkal akurát len rozprávania. Na druhú stranu je v tomto diele niekoľko zábavných momentov, takže to rozhodne nenudí. Žeby sa toto anime za ten čas zlepšilo? 7. diel [80%] Fajn oddychový diel, v ktorom sa veľa nedeje a skôr sa sústredí na humor, smrť a bohyne. Je trochu odlišný od ostatných, ale stále je sa na čo pozerať. 8. diel [40%] Typický diel Konosuby a presná ukážka, ako by nemalo akčné/fantasy anime podľa rpg hry vyzerať. Tvorcovia sa až príliš sústredili na humor a scenár, dialógy a vystopovanie postáv nechali bokom. Zatiaľ pre mňa asi najväčšie sklamanie a najhorší diel série, som zvedavý, ako to dajú vo zvyšných dieloch dokopy a či sa to naberie lepší spád alebo to dopadne katastroficky. 9. diel [60%] 9.8.2018: No dobre, tak prešiel rok a chcel som si vyčistiť on-hold list, tak som si povedal, že Konosuba bude dobrou voľbou. A predsa, chýbajú mi len 2 diely a do dátumu som sa trafil. Tak a teraz k hodnoteniu. Ani si nepamätám, o čom vôbec toto anime bolo, no viem, že ma to až tak nebavilo. Súdiac podľa toho, čo som videl tento diel nenadväzuje asi na nič, takže som si ho mohol plnohodnotne užiť. To sa síce nestalo, ale ak už nič iné, miestami to bolo celkom vtipné hoci surrealistické. A je potešujúce, že aj ecchi anime dokáže diváka pobaviť. No najlepšou stránkou stále ostáva dabing. Aj keď to prekvapivé nie je, Japonci sú v tomto majstri. 10. diel [40%] Záverečný diel ma veľmi nebavil. Nie je to vtipné a ani zaujímavé, jediné, čo stojí za pozornosť je animácia, hudba, dabing atp, ale to sa už opakujem. Summa Summarum: Ako celok ma toto anime veľmi nebavilo, no bezpochyby má veľa dobrých prvkov, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad animáciu, hudbu a svet. K humoru mám indiferentný alebo skôr neutrálny názor - jeden diel je vtipný, ďalší vôbec a väčšinou sa Konosuba sústredí na to "vôbec". Väčšine ľudí sa toto anime bude páčiť, ale toto fakticky nie je môj štýl. 365 dní pozerania tohto anime tiež svedčí o mojej zaujatosti k nemu. Pre mňa len ďalšia záležitosť, na ktorú o pár hodín zabudnem a vytratí sa mi z pamäti. Druhú sezónu v blízkej dobe neuvidím, ale niekedy jej šancu dám. Priemer: 62% (9.8.2018). () (menej) (viac)

kubka4

Už dlouho jsem se takhle nezasmál. Úžasná komedie ze světa RPG. Dobrodruh začátečník, bohyně, která nepobrala příliš inteligence, masochistická rytířka, která se ještě nikdy netrefila svým mečem, a tak trochu šílená čarodějka, která dokáže použít jen jedno kouzlo denně (i když extrémně zničující)... Co z toho asi může vzejít? Všudypřítomné narážky a vtípky jsou výborné a nenechají vás vydechnout. Takhle si představuji správnou a originální komedii... - 95 % ()

• Úvodní píseň „Fantastic Dreamer“ nazpívala zpěvačka Machico. (CarnTheNunya)
  • Úvodní píseň „Tomorrow“ nazpívala zpěvačka Machico. (CarnTheNunya)
  • Anime je adaptací třetího a čtvrtého dílu knižní série stejného názvu, jejíž autorem je Natsume Akatsuki. (CarnTheNunya)