Páni majú radšej blondínky

• Česko Páni mají radši blondýnky (viac)

Marilyn Monroeová vytvořila v nestárnoucí komedii Howarda Hawkse prototyp okouzlující sexuální bohyně s plavou hřívou, která si omotává srdce všech okolních mužů. Role rozkošné naivní blondýnky Lorelei jí byla šita přímo na míru a film měl obrovský úspěch. Monroeová si jím vysloužila přezdívku "dumb blonde" - hloupá blondýnka, která ji v podobě dalších filmů provázela téméř celý život. Příběh vypráví o dvou kabaretních umělkyních Lorelei Leeové a Dorothy Shawové. Bohatstvím opojená Lorelei se chce vdát za movitého muže, "aby měla čas na lásku". Moudrá a v lásce skeptická Dorothy v podání vynikající "tmavovlásky" Jane Russellové naopak ochraňuje svou přítelkyni před nepříjemnými důsledky její nezodpovědné teorie. Obě dívky ke konci naleznou toho pravého: Dorothy chytrého, ale milujícího Malonea a Lorelei bohatého Esmonda. Není však úplně jisté, zda ho skutečně miluje, nebo zda má raději jeho majetek. (Česká televize)

EdaS

Krásné technicolorové barvy, božská Marilyn, zbytek bohužel poněkud prostoduchá historka zachraňovaná pár dobrými až výbornými muzikálovými výstupy (zejména Diamonds Are A Girls Best Friend vám dokáže, že na Monroe nemá ani Nicole Kidman v Moulin Rouge). Wilderovským klasikám jako Slaměný vdovec nebo Někdo to rád horké tenhle komediomuzikál nesahá ani po kotníky. 70% ()

marhoul

Téměř sedmdesát let stará, studiová blbinka, jenž zdaleka nedosahuje na TOP komedie tehdejších časů. Relaxační záležitost, která ale bijáky ve své době plnila spolehlivě. Ať máme na Marilyn názor jakýkoli, často bývá kritizována, haněna a vysmívána, za kde co, přitom je to od věci, protože ta žena na plátně zářila, zrovna jako briliant. Skutečná hvězda, kterou kamera milovala a která musela být fakt děsná komediální tlama. Škoda, že jí tahle role přischla i v soukromí. Jane Russell byla vynikající, ačkoli prvotřídní hvězda, nastoupit vedle MM před kameru, zasluhuje uznalý aplaus. Obě dámy to rozbalily ve velkém stylu, taneček olympioniků by mohl srážet rozesmáté diváky z gauče dodnes a na lesku neztratila ani legendární pěvecká čísla okouzlujících děvčat. Je jedno, jaké mají pánové radši, nevadí, že tahle komedie nepatří ke špičkám kinematografie, zkrátka čas od času nezaškodí pousmát se něčemu jednoduchému, a jen tak se koukat a rozkošnými ohozy. ...à propos, diamanty zbytečné opravdu nejsou! ;) ()

HawkeyP

Ve své době to možná bylo něco, na dnešek je to však už dost prostinké, až naivní. Nepřekvapilo by mě, kdyby tohle byl jeden z těch filmů, které Marilyn nechtěla točit, protože se po ní žádalo jen hrát tupou blondýnku, která se usmívá do kamery, vrtí (i když, nutno uznat, skvostným) pozadím a občas něco zazpívá. ()

Bozvav

Miluji nesmrtelnou "Jane Russelovou" a snesu i Marilyn Monroe. Takže pro mne film plný elánu, písniček a diamantů, co víc si přát. Svěží, vtipné dílko jenž i po letech nestárne a pořád pobaví. Skvělé muzikálové výstupy, dialogy pitomé přiměřeně a konec správně pozitivní. Co více si přát, za mne 95%. ()

mortak

Typická sériová broadwayská produkce padesátých let. MM nakonec z těchto stupidních zpívánek utekla k Lee Strasbergovi a snažila se ukázat, že umí daleko víc než jen vrtět zadečkem. Kdybych byl žena, tak by mě to, co vidím na plátně, uráželo, ale zdá se, že většině žen tento druh projekce jejich (nejen) pohlaví vyhovuje. Nedivím se MM, že se jí role typické blondýnky hnusila. ()

• Uprostred scény s diamantmi má Lorelei (Marilyn Monroe) vlasy rovné. Keď skončí scéna, má ich hneď brčkavé. (AdamCritic)