Když odnese tornádo Dorothy Gale z městečka Lucas v Kansasu do daleké země Oz, její přílet uvede do pohybu proroctví předvídající katastrofání události známé pod názvem Bestie navěky a vyvolá hrůzu ve všemocném vládci země -- Čaroději. Dorothy se vydá za Čarodějem do Emerald City, chce se s ním za každou cenu setkat. Na své cestě potká čarodějnici, vojáka, který ztratil paměť, chráněného chlapce a mnoho dalších záhadných bytostí, které osudově ovlivní budoucnost země Oz a Dorotina místa v ní. (AMC Czech)

Recenzie používateľa drkaldj k tomuto seriálu (11)

Smaragdové město (2017)

Má to světlé momenty a pár dobrých nápadů. Předpokládám že znalcům (fanouškům) předlohy se toto líbit nebude. Je to dobrý seriál nebo ne? Za mě vizuálně ano ale scénářem ne. Scénář je to co tento seriál táhne ke dnu průměru (všímavý nebo nároční diváci si jistě všimnou opravdu hodně různých chyb). Kdyby byla druhá série, je možné že by se to částečně zlepšilo a seriál by se mi zalíbil. ()

The Beast Forever (2017) (E01)

Nebylo tam nic co by mě přímo nadchlo. Pár celkem známých herců. Ale podařilo se udržet moji pozornost a prozatím jsem i zvědavý co se bude dít v dalších dílech. ()

Prison of the Abject (2017) (E02)

No, některé věci jsem úplně nepochopil (co to bylo na tom pohřbu?). A některé věci nedávají stoprocentní logiku (čarodějnice měly učednice které se potom zakázali a protože zemřela jedna ze tří čarodějnic tak se už další nenarodí? A to jako proč?). Dále mám teda hodně otázek (kde se čarodějnice vůbec berou? Kdo a kde je ta obávaná věčná bestie? Jak ten chlap zachránil zemi Oz když to čarodějnice nedokázaly?). Doufám že seriál alespoň většinu mých hlavních otázek nějak uspokojivě zodpoví, přeci jsme teprve na začátku. ()

Mistress-New-Mistress (2017) (E03)

Zatím se to drží na hranici průměru. Odpovědí jsem moc nedostal. Otázek spíše přibylo. Některé věci nebo situace jsou vysvětleny hrozně polopaticky i když by mělo být i tomu největšímu blbečkovi jasné o co jde (například že ten lektvar/lék přeměnil jeho/její pohlaví a původně byla vždy holka). ()

Science and Magic (2017) (E04)

Opět jsou zjevné věci vysvětlovány polopaticky. Naopak věci co by alespoň mě osobně zajímaly, nejsou pořádně ukázány nebo vysvětleny. Mám obavy že seriál se bude držet tohoto průměru a ve výsledku nenabídne nic jiného než celkem pěkný vizuál. Zbytek je totiž absolutní průměr (scénář, příběh, většina herců). ()

Everybody Lies (2017) (E05)

Tento díl se konečně trošku rozjel. Opět tady docela dost hapruje logika ale zatím se jedná o nejlepší díl. Čím dál více se ale začínají objevovat trhliny v ději a všimnul jsem si už i několika viditelných "chyb ve filmu". (Pes se záhadně objevuje a mizí. Oblečení postav se taky někdy mění během chvilky). ()

Beautiful Wickedness (2017) (E06)

Konečně odhalení nějakých tajemství. Snad se to do konce nepokazí. ()

They Came First (2017) (E07)

Proč se tam všichni chovají najednou úplně jinak, jako by jim ruplo v kouli? Co to bylo za divnou scénku v tom lese (to mu to jako dělala, i když ptáka už nemá nebo co to bylo?). Po předešlém dost slušném dílu (který byl prozatím nejlepší) bohužel dost velký sešup a zatím asi nejhorší díl. Ani konec to nedokázal zachránit. ()

Lions In Winter (2017) (E08)

Alespoň nějaké zlepšení. Tento díl se vážně snaží ale platné to moc není, když jsou důležité scénky většinou dost předvídatelné a dialogy někdy celkem tupé. ()

The Villain That´s Become (2017) (E09)

Ačkoliv by to mělo působit epicky (a v některých ohledech a momentech i docela působí) tak scénáristicky je to opravdu špatné (opět variace na trojského koně? Linka s "Lucasem". Postavy přicházejí na různá tajemství vlastně z ničeho nic, naprostou náhodou, jako třeba to kdo ovládá obry). A pak tu máme opět přeměnu Tipa, která/který mě už opravdu neskutečně štve. Scénáristicky by to bylo za jednu hvězdu ale vizuálně za čtyři hvězdy, takže se ve mě míchají všelijaké pocity a ty špatné asi převládají. ()

No Place Like Home (2017) (E10)

Jako většina otázek byla sice tak nějak zodpovězena ale že bych dostal uspokojivé odpovědi to říct nemůžu. Vyústění většiny linek dost předvídatelné a takové nijaké, bez nápadu a zápalu. ()