Cudzinec

• Česko Stopy spravedlnosti (viac)

Quan (Jackie Chan) je majiteľom čínskej reštaurácie a tragicky prišiel o svoju dcéru. Jeho dcéra Fan (Katie Leung) si išla vyzdvihnúť šaty na maturitný ples, keď došlo v obchodíku k výbuchu. K výbuchu sa prihlásila Írska republikánska armáda IRA. Quan sa snaží najskôr získať mená atentátnikov od veliteľa protiteroristickej jednotky, ale nepochodí. Potom uvidí v televízii rozhovor s írskym námestníkom ministra Liamom Hennessym (Pierce Brosnan) a rozhodne sa ho kontaktovať. Keď u neho tiež nepochodí, rozhodne sa mu dať varovanie ako bývalý príslušník špeciálnych síl. Obaja sa snažia o jediné, získať zoznam teroristov. Začína tak hra, kto z koho. (TV Markíza)

JerryPilsen

Teda Jackie příjemně překvapil.Jako pan herec.Zápletka je skvělá a děj si jde vlastní cestou bez klišé.Akční scény vkusně a rozumně natočeny.Plno historických odkazů bez sáhodlouhého vysvětlování. ()

im8

Nic proti Jackie Chanovi, zvládnul to s mrtvolným ksichtem ala Rambo velmi obstojně, akorát mi ta konstrukce Číňan–Londýn–IRA přišla nějak moc. K tomu bývalý 007 jako polepšený terorista. Už chyběl jenom Chris Tucker jako nebohá dcera procházející změnou pohlaví. Kdyby z toho nedělali multi-kulti na druhou, šel bych o hvězdu výš. ()

typa

Akční filmy nevyhledávám, ale tady jsem udělala výjimku a nelituji. Film měl spád, nečekané zápletky, neměl přehršle bojových akcí a kromě Jackeho Chana tam exceloval i záporácký politik Pierce Brosnan. ()

PowPow

Ze začátku se to zdá jako nudný tuctový film, ale ten konec byl bomba. Tempo se stupňuje s postupujícím časem. Jackie Chan ukázal, že na to i po šedesátce má. Občas sice ztrácí na dechu, právě díky tomu ale paradoxně jeho bitky nepůsobí tak karikaturně vtipně, což víc zapadá do thrillerové koncepce filmu. Pierce Brosnan je perfektní a chtě nechtě jsem mu musel fandit. Kdyby byla první polovina nadupanější, šel bych do plného hodnocení. ()

pupidup

Za me top comment Niktorius..presne tak jsem to citila. Kdyz se nekdo ze zoufalstvi zblazni...patri do cvokhausu .. tohle action nema moc logiku a take jsem mela pocit.. ze ty dve dejove roviny se nepotkaj a nepotkaj... ()

McGuffin

Očividný cizinec se v Londýně a Irsku vydá svérázně prošlápnout Stopy spravedlnosti, The Foreigner. Pomstít smrt své dcery, tak jako mnoho dalších náhodně zemřelé při irském londýnském bombovém útoku. Díky svým bojovým a zbrojním schopnostem se ničeho nebojí a vše co mu stojí v cestě, smete. Do ní se mu připlete i jeden britský ministr, o kterém se úplně neví, na či stojí straně a který nad schopnostmi a možnostmi očividného cizince mávne rukou, neboť má na své straně armádu. Možná dvě. A když publikum pár desítek minut a několik jejích utkání počká, určitě se dozví, kdo, podle scénáře Davida Marconiho a knihy Stephena Leathera, z koho. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin Angus ()

stringers

Žádný veledílo, ale parádní osvěžení. Normální pěknej film s originálními momenty. Jackie bez srandovní roviny je prima a Pierce prostě kvalitka. Nic není černobílé. ()

doom.cz

Čekal jsem ťamanskou blbost a dostal jsem plnotučný akčňák. Ze senilního ťamana se vyklubalo jednočlenné komando vytuněné MacGyverem, Brosnan celou věc vytunil perfektním slizáctvím a akcentem... jednoduše spokojenost. ()

KalimeroI

Tak jo, jackie si udělal výlet do oblasti, kde vládl rambo a uchvátil mnoho zdejších. Mne ne - vidím strašně moc kravin ve scénáři. Takže frajer naběhne do prvního pokoje v Belfastu (nedojde mu, profíkovi, že to se dá zjistit) a bastlí si tam nitroglyceríny po svým. Kamery tajný služby jsou všude (například i v kuchyni čínské restaurace - kurva všiml si toho někdo!?!?!) - a ne u vchodu a východu k ministrovi severoirské vlády. Balí si telefon do alobalu, ale když fotí ministra a posílá mu MMS, tak se po signálu nikdo neptá. Celá britská zásahovka (!) čeká v baráku na byt, kde má na centimetr změřený pohyb pěti lidí - ale jackie tam vlítne, celý velení počká, až to vybouchá a teprvá pak tam vletí a nechá ťamana utýct (hlavním!) výtahem pryč a je to celý vo pohodě. Nabouchanej zálesák IRA jde do lesa cca. 10 ha s tím, že tam najde jednoho chlapa do deseti minut - ten ho zmrtví a on se vrátí k ministrovi (!) pokecat si o tom, jak ho někdo pojebal v lese.... Hele, to ne. Zlatej https://www.csfd.cz/film/10649-vysoka-hra-patriotu/recenze/ či https://www.csfd.cz/film/7086-tichy-nepritel/recenze/ - ti to zvládli za jedna a nehráli si na nic.  Zlatý devadesátky.  Ceny za věk se milej zlatej jackie nedávaj - ne za tohle. Tu jednu hvězdu nechávám za poměrně drsné scény, ve kterých si to britská zásahovka s atentátnicí udělá po svém, včetně mučení, výslechu a popravy. Docela jsem čuměl, že se toho nebáli. Tady pracoval někdo u scénáře dobře, ale prodali to ve špatném filmu. V jiných filmech se jenom blbě tancoval moderní tanec na jevišti - tam by to patřilo - pamatujete? ()

gggggg

Osobne filmy s politickým podtónom nepreferujem, ale tomuto snímku som dal šancu. Malo to slušný scenár, veľmi dobre prepojené postavy medzi sebou a Jackieho Chana. Jediná chyba možno bola, že politické naťahovanie malo prednosť pred pomstou, inak by to bolo bezchybné. ()

Kelinej

Film na jedné straně originální, na straně druhé dost zjednodušující. Navíc mi v něm chyběla gradace. Jinak standardní rutina zúčastněných profesionálů. ()