Poklady Vatikánu

(TV film)
  • Francúzsko Au coeur du Vatican (viac)
všetky plagáty

Vyberte sa spolu s nami za múry Vatikánu. Tvorcovia dokumentu vás pozývajú na nezvyčajný výlet do tajných miestností sídla rímsko-katolíckej cirkvi, ktoré im boli sprístupnené krátko po nástupe pápeža Františka do úradu. V priebehu niekoľkých mesiacov zachytili kamery každodenný život tých žien a mužov, ktorí pracujú pre hlavu katolíckej cirkvi v najmenšom európskom štáte. (STV)

Autogram

Prehliadka všemožných zákutí Vatikánu, ktoré by nebolo možné vidieť pri bežnej exkurzii. A nie sú to len chrámy, tajné archívy, podzemie s hrobmi, ale aj záhrady, parky a nečakane vatikánske observatórium. Áno, aj cirkev skúma vesmír, hoci chybu s geocentrickým systémom si priznala až sto rokov po procese s Galileom Galileim. Nezabudlo sa ani na najmenšiu armádu na svete, Švajčiarsku gardu. Odpustiť si v dokumente mohli rozoberanie kvetinovej výzdoby, aranžovanie dovezených holandských kvetov, to mi akosi nesadlo do takéhoto dokumentu. Inak je naplnený mimoriadnymi zaujímavosťami, zvlášť ohľadom Michelangela, sochárstva, malieb a renovácie pamiatok. Záver patrí, ako inak, voľbe pápeža, konkláve, jednej z celosvetovo najsledovanejších udalostí, a pre 1,2 miliardy ľudí jednej z najemotívnejších, čo cítiť aj z filmu. ()