honajz

Neuvěřitelná spousta klišé, navíc tam není jediný normální chlap, dokonce jeden na hradě je cosi jako transka, a ten druhý je zas přehnaně zženštilý, že netuším, co na něm ta obarvená zrzka viděla. Příběh také nic moc - k nějakému většímu a vlastně hnedle zažehnanému konfliktu dojde až po hodině deset, finále na hradě se nepovedlo vůbec (vlastně se nic nestane) a nejspíš si to celé Castille Landon natočila hlavně pro sebe, aby se měla doma čím mamince pochlubit. Ale krajina pěkná, dva fórky mě pobavily, tak nakonec těch cca 38 % dám. ()

Profík

Taková rozmáchlejší pohádka od ČT, kterou by vysílala na štědrý večer. Námět solidní, obsazení na takový relativně malý film taky. Problém je v tónu vyprávění, které příliš kolísá a v ukončení, jakoby si nevěděli rady., chtělo to najmout nějakého dobrého script doctora a mohlo to být lepší než na nějakých 55%. ()

kaylin

Fantasy, které se na první pohled tváří jako další film o mladé dívce a jejím koni, ale po chvíli se změní v nízkorozpočtové fantasy, kde se sem tam mihne, ale opravdu jen mihne nějaká známější tvář. Je to hezké, je to milé, ale je to prostě takové obyčejné, že to s sebou žádný speciální zážitek nepřináší. ()

Deeus

No, tohle bylo hodně milé překvapení! Film začíná jako jakési stájové teen drama o dívce, která je nikdo, a přes frísáky a kelpie se dostaneme do úplně jiného světa. Vybavila se mi u toho Princezna nevěsta a troufám si hádat, že komu se líbila ta, tomu Albion rozhodně stojí za "ztrátu času". Máme tu Johna Cleese, Isaaca z Teen Wolf, kterému komediální role narcise neuvěřitelně sedla, Emmu z Once Upon a Time a fešného Australana Liama McIntyrea... a spoustu irského přízvuku a mytologie, barev a něčeho, u čeho nemám problém s tím, že to vypadá jako nízkorozpočťák, protože charisma z toho čiší podobným stylem, jakým jsem před lety juchala nad Princeznou Fantaghiro. Navzdory místnímu mizernému hodnocení si upřímně myslím, že si tohle Albion nezaslouží - u většiny dialogů jsem byla nadšená, že umění nenuceně vtipného scénáře ještě nezaniklo. Tohle rozhodně není něco, co zacílilo jenom na mladé holky od koní... ()