Rýchlo a zbesilo 8

• Česko Rychle a zběsile 8 (viac)

Dominic Toretto (Vin Diesel) opäť exceluje. V jednej z najúspešnejších filmových sérií všetkých dôb je síce možné čokoľvek, ale toto je viac než automobilové zoskoky padákom, prelety áut medzi mrakodrapmi, alebo ťahanie obrieho trezoru ulicami Ria. Rýchlo a zbesilo 8 rozhodne nepôjde na neutrál! Na stranu zla zlákala sympaťáka Doma legendárna kyber-teroristka prezývaná Cipher (Charlize Theron), ktorá je rovnako krásna ako nebezpečná. Preto sa diváci nemôžu čudovať, že Toretto úplne stratil hlavu a vykašľal sa nielen na Letty (Michelle Rodriguez), ale aj na všetkých starých kamošov. Že s ním má Cipher iné plány, ako sú romantické večere pri sviečkach, je však jasné. Kombinácia jej inteligencie a jeho svalov a vodičských schopností z nich môžu urobiť neporaziteľný tandem. Aby svet zostal v rovnováhe, prevezme opraty v rodine Hobbs (Dwayne Johnson), ktorý do nej proti svojej vôli priberie nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham). Je to vysokooktánový tvrďas zo siedmej časti, ktorý mal pôvodne zhniť vo väzení. Spoločne s nimi sa budeme presúvať z divokého pobrežia exotickej Kuby cez upchaté ulice New Yorku až na pusté ľadovce v Barentsovom mori, aby sme si užili ďalšiu zábavnú a nezabudnuteľnú jazdu. (Cinemart SK)

Bezejmený

Tak to je akční masakr s dobrým nápadem přesunout Doma do záporné role a vysvětlit velmi uvěřitelně jeho motivaci. Spousta hlášek a výborných akčních scén. Líbí se mi, jak si tvůrci prostě hrají, ví co lidem dát, ví co mají dělat, a přesně to ví i diváci. Kdo čeká něco navíc, bude zklamaný. Já se skvěle bavil. ()

FLVEKK

Kolik lidí musí ještě zemřít, aby přestali s pokračováním ? Nesmyslná kravina, která končí jako vždy luxusním bbq na opravdu hezké terase .. A přibili i noví členové rodiny, no to je paráda :) ()

Tomy_Reardon

Film opet nabitej akci a neusmevavym Dieselem, je to jine nez predchozi, protoze Vin byl zaporak, ale opet mel jedinej duvod, RODINA!!! Snad jen ta ponorka byla jaksi "prehnana" :-D ()

FEAR99

Je třeba přistoupit na tvůrčí záměr jako ostatně (když nepočítám počáteční díly) vždy. Naprosto nerealistické, bláznivé s nejednou atrakcí aneb bylo pro mě velice zábavné sledovat s čím vším tvůrci ještě přijdou. Absolutně mi nerealičnost v tomto případě nevadí - 1/ tvůrčí záměr, 2/ tvůrci se můžou o to víc vyblbnout, 3/ tvůrci si můžou vesměs dělat, co chtějí. A kupodivu to na mě fungovalo a to téměř ve stylu kultovní pětky. Nemá to už logicky takový odpych a drive jako před lety, ale rozhodně na mě osmička fungovala mnohem líp než Walkerovo loučení v sedmičce či poměrně utahaný šestý díl. Věděl jsem do čeho jdu a přesně, co jsem očekával, to jsem dostal. A možná jsem dostal i trošku víc, jelikož akce je fakt hodně, kamera a lokace mi přišly šťavnatější než minule, v akci je celý tým (včetně starých známých) a prostě šlape to a hlavně to nenudí a ty dvě hodinky utečou jako voda. Pochválit zvlášť musím i velice slušnou Charlize Theron, která ten záporácký look v sobě prostě má. Dokonce mi nevadil ani tisickrát ohranej Diesel, Johnson, Statham a ty dva bláznivý černoši. Plusový body, že i osmý díl nestojí na místě a někam se posunuje a i když sledování musí divák brát s velkou nadsázkou, tak já byl protentokrát spokojen. Nic jsem nečekal a dostal jsem velice slušný, drahý akční film, který asi nešel udělat v této podobě líp. 7/10 ()

pds

Predvídatelné a s pôvodným prvým dielom na mííííííííííííííííle vzdialené. To už nieje o rýchlych autách ale výbuchoch... 3. hviedza za Michelle :) 50% ()

RomaS

Film ve zlatém pozlátku plný absurdit, které nemají začátek ani konec. U některých filmů nadsázku bez problémů spolknu, ale v této sérii to prostě nedokážu i když jsem se hodně snažil. ()

da.rk

Zbytečný film, slabý příběh, trapné gagy a finále přitažené za vlasy jako honička supersportů s atomovou ponorkou. To už je docela silné kafe i na mě, přestože scifi mám rád.-). Navíc že by supersport ponorce neujel, možná proto, že to bylo na ledě a neměly zimní gumy.:-) Asi nejvyšší čas, aby tvůrci sérii ukončili, protože jestli tohle bude pokračovat tak už snad jen zbývá souboj se stíhačkou nebo raketoplánem a podle trendu nastoleného tvůrci by sporťáky měly velmi slibnou šanci. ()

Kečo

2 hodinova davka akcie. Kombinacia Vin Diesel, The Rock, Jason Statham je famozna. Plno nahanaciek, zaujimavy pribeh a zaver vysperkovany aj tak trochu na city. Za mna za 5 bodov. ()

tomino28

Osmý díl dnes už velmi provařené série působí jako docela velká slátanina všeho možného, jako by šli tvůrci do obchodu s naditou peněženkou a nákupní košík jim přetékal vším, co je na první pohled zaujalo. Na ten druhý již všechno nepůsobí tak uhlazeně a snímek poněkud skřípe. Zdá se, že už pomalu docházejí nápady a je stále těžší přijít s něčím novým a šokujícím. I tak jsou zřejmě další díly jisté, a proto bych se nebránil nějakému restartu a možná nějaké nové postavě, která by s sebou mezi staré známé přinesla svěží vítr. Uvidíme, jak se Fast & Furious bude dále vyvíjet. ()

Retrostalker

Tie keci o rodine ma už v tejto kedysi dobrej sérii poriadne nudia a nadprirodzená akcia tiež. Na rade je Fast 9 - grilovačka vo vesmíre a Diesel na prechádzke z kočiarom a psom... ()

Desmond04

Kdybych měl hodnotit jen první půlku filmu, tak by jedna hvězdička byla ještě hodně. Už jsme si zvykly, že série Rychle a zběsile si nedělá hlavu s logičností děje a aktů na plátně a zaměřuje se spíše na výbušnost, extrémnost a podobně. Letošní díl v tomhle překonával všechny své předchůdce dohromady. Autíčka na dálkový ovládání se sebevražednými sklony, hořící auto, které je schopné jízdou pozpátku předjet svého protivníka..podobných scén tam bylo hafo. A mě to už přestalo bavit. Jsem ochoten akceptovat bláznoviny, ale ne když na nich stojí celý film. Druhá půlka filmu se naštěstí trošku uklidní a ke slovu se dostanou i akční prvky, co baví. To je zásluhou především Jasona Stathama, který vší silou táhne The Fate of the Furious vstříc dvouma hvězdičkama. Ano, jeho scénky jsou také přitažené za vlasy. Ale scéna, kde v jedný ruce drží bambino a druhou likviduje nepřátelé vypadá prostě skvěle. Narozdíl od pršení automobilů z mrakodrapu či driftování po vznášejícím se ledu před ponorkou. Pokud série bude pokračovat tímhle tempem, tak opravdu nevím, jestli v sobě najdu sílu projekci absolvovat. ()

nicolePavs

Původně jsem tento film vidět ani nechtěla, stejně jako přechozí díly, ale byla jsem přemluvena a VELICE MILE překvapena, až bych řekla že fakt nadšená! Chybí mi skouknout předchozí díly, ale za tento díl jsem většinu pochopila. Jeden z nejlepších, co z nejlepších, podle mě NEJLEPŠÍ akčnák letošního roku! Jen škoda, že už se toho nedožil Paul Walker.. :( ()

Kushina

Sice už to není o závodění a tuningu, ale je to pořád o rodině a těch lidech, co se mají rádi. To je prostě nejlepší a miluji to. Jako akčňák to bylo výborné a jako komedie možná ještě lepší, opravdu jsem se zasmál. Jediný co mně už přišlo přeplácané byla ta hromada aut, co ji někdo ovládali na dálku, tím to zkazilo dojem výborného filmu, takže hodnotím lehce chvalitebně, ale opravdu jsem se bavil, ale mohlo by se to zase vrátit ke staré dobré klasice - tuningu. BTW Paul Walker tomu chybí, ale takový už je život. Naštěstí máme jiné dobré herce, viz. Statham. 80%. ()

Ace.A.T.L.

Tak, když pominut naprosto zcestnej konec a kravsky nemožný podmínky, co některý auta vydrží a pár chyb(dodám k filmu), tak je to jako saostatnej film, dost pěknej akčňák, co má spád, rychlost a i dobře záporáckou myšlenku. Ale jinak je to klasický FAF, plný aut, co se ničí, jak na běžícím pásu a naprosto nesmyslně, hvězdy, co si z nějakýho nepochopitelnýho důvodu chtěji v něčem takovým zahrát(některý opakovaně). Viděl jsem a klidně mažu z compa. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

BrusVejn

Čo za jednobunkový organizmus píše k týmto filmom scenáre? Je to čoraz stupídnejšie a čo je horšie, začína to byť sakra nuda. A ešte hrozne lenivo natočené. Veľmi slabé 3 hviezdy. ()

esmoke

Rodina prožívá těžké časy, Vin Diesel opustil rodinu a pracuje pro sexy hackerku Charlize Theron (kdo by taky nebral místo Michelle Rodriguez :-), která si nepotrpí na rodinný život a jen by dělala zločin. Takže rodina se musí doplnit, sjednotit a společně překlenout krizi, aby si mohli dát rodinou grilovačku na střeše věžáku. Film je dobrý pouze v částech s Johnsonem a Stathamem, Diesel je zoufale nudný. U bitek jasně vidět, že nedochází ke kontaktu a jsou tedy tradičně špatné. (2D dabing) Rozpočet: $ 250 miliónů, Tržby: $ 1,235,761 miliónů. ()

Davidaxik odpad!

No ty vole. Posral jsem se. Když jsem dokoukal tu sračku se zavřenýma očima, musel jsem vytáhnout z uší sluchátka s hrajícím Justinem Bíbrem abych véděl že je to realita… Dělám si prdel. Teď trochu vážně, když se ukázalo že Rusům ukradli atomovou základnu na Sibiři, je tam ponorka rychlejší jak závodní auta, klíč k bombě je náhodou v Americe v kufříků ministra obrany (asi) - jak je možný že mu něco takového povolili na palubu Airbusu si stále neumím vysvětlit - tak musí vyrazit tým závodníků/zlodějů - omlouvám se oběma profesím, jsem si vědom že je urážím - aby zachránil svět. Cestou se nechal dohonit ponorkou, která je rychlejší než auta, vyhnuli se jejímu naváděcímu torpédu, co lítá ve vzduchu a umí otočit o 180°… Jo..a to je vlastně celé… :) Tolik k mé recenzi... ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (viac)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (viac)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (viac)