Snowboardová akadémia

• Česko Snowboardová akademie (viac)

Chris "The Wizard" Barry (Corey Haim) zbožňuje snowboarding a spolu so svojimi kumpánmi križuje svahy zjazdoviek v areáli svojho otca. Na to sa nemôže pozerať jeho slušný brat Paul (Paul Hopkins) - on totiž miluje klasické lyžovanie a chuligánski snowboardisti sú pre neho niečo ako špinaví pankáči. Paul vyhlási Chrisovi vojnu a vyzve ho na športový súboj. Otec (Joe Flaherty), ktorý sa proti Chrisovi sprisahal aj s jeho nevlastnou matkou (Brigitte Nielsenová), naoko neochotne súhlasí. Chris má dva týždne na to, aby prevychoval reptajúce športové nemehlá na družstvo budúcich víťazov, a to aj napriek tomu, že im bude intenzívne škodiť pohroma v podobe neobratného bezpečnostného technika Rudyho Jamesa (Jim Varney). (TV Dajto)

klerik

Tak trochu nudná komédia, kde ani to snowboardovanie nemá tie grády. Zaujme snáď len základnou zápletkou lyže vs. doska, ale aj tak pôsobí už trochu zastarane. Taký ZJAZDÁR WILLI bol omnoho zábavnejší nárez... ()

Nerd4Dreaming

Nebylo to zas TAK strašný.. možná to bylo těma práškama kterejma jsem byl na dopovanej, ale mě se to svým způsobem líbilo, má to hezkou zimní atmosféru, a ten přístup většiny ke snowboardistům mi připomíná průkopnický léta prken v našich končinách :)) Rozhodě to není odpad!! Kdo chce vidět odpad, ať si pustí Turkisch Star Wars :) ()

choze

Blbost, zajímavá pouze svou poplatností 80. letům. Mluvím jednak o názvu, odkazujícím k populární SKI ACADEMY, která patřila k vlně nenáročných lidových komediií 80. let se slůvkem ACADEMY v názvu. Tu odstartovala slavná POLICEJNÍ AKADEMIE (1984) následovaná VICE ACADEMY, MORTUARY ACADEMY, NINJA ACADEMY, WITCH ACADEMY a dalšími. Druhá věc je pak obsazení hvězd, jejichž sláva zašla na úbytě spolu s 80. lety jako Jim "Ernest" Varney, Brigitte "Rudá Sonja" Nielsen či Corey Haim. ()

• Film se natáčel v Québecu V Kanadě. (rafix)