Grace a Frankie

• USA Grace and Frankie
USA, (2015–2022), 46 h 11 min (Minutáž: 25–35 min)

Jane Fonda, Lily Tomlin, Sam Waterston, Martin Sheen, Brooklyn Decker, Ethan Embry, June Diane Raphael, Baron Vaughn, Craig T. Nelson, Geoff Stults (viac)

Kamarádky nejsou, ale když jim manželé utečou jeden s druhým, slušňačka Grace a excentrická Frankie si v příběhu nominovaném na Emmy k sobě cestu najdou. (Netflix)

mia.com

Ac jsem tricatnice, tyhle dve babky me proste bavi. Frankie je ulitla blbka asi jako Phoebe v pratelich, jen je oproti ni vtipna. A Grace je samozrejme pravy opak. Jinak naprosto nejlepsi je Sol. Miluju ty jeho vystupy. Ostatni jsou taky fajn, jen nechapu, proc Brianne vybrali chlapa, ktery je opravdu osklivy, kdyz ona je takova kocka. To je teda skoda. Nerdi nemusi byt seredy a proto jim ten vztah nezeru. ()

Saxicola

Překvapivě dobré, i když jediná postava, kterou jsem nikdy neměla chuť proplesknout, byl farmář Jacob. Naopak Frenkie bych nejraději zabila v každé epizodě průměrně dvakrát, nicméně bez její postavy by to absolutně nešlo a Lily Tomlin ji hraje famózně. Přestože si seriál zjevně klade za cíl nejen pobavit, ale i hořkosladce poukázat na problémy stáří (osamělost, nemoci), střízlivým pohledem nakonec stejně dospějete k názoru, že hlavním problémem bohatých amerických důchodců je to, že jsou buď moc teplí, nebo moc střelení, nebo mají o moc mladšího milence. A co by za to děti v Africe daly! Celkově typický netflixácký oddechový seroš na večer po práci, kdy si hodíte jednu dvě epizodky a pak do hajan. ()