Film inspirovaný životem Garyho Faulknera, coloradského údržbáře, který se při různých příležitostech pokusil dostat do Pákistánu a Afghánistánu s cílem najít vůdce Al-Káidy. Snímek navazuje na komedie Sachy Barona Cohena Borat, Bruno a Diktátor. (Filmbox)

tron

„Ale ja hovorím o NEFAŠISTICKÝCH autách!!“ Borat bol bomba, Bruno oveľa menšia, ale Dikátorom Larry Charles opäť vysadoll na koňa. Aby nakrútil Army of One. Najslabší film svojej kariéry. Najabsurdnejšie na tom je to, že snímka vznikla na základe skutočných udalostí. To je proste neuveriteľné. Neviem, ako by sa niečo natoľko obskúrne dalo sfilmovať tak, aby sa na to dalo pozerať. Ale Larry Charles ten spôsob nenašiel. Obludný Nicolas Cage v príbehu chorého muža, ktorý rozhodne nemal behať po slobode, ale mala mu byť poskytnutá odborná pomoc. Vôbec neviem, čo si o tom mám myslieť, ale viem, že ma to nebavilo a cítil som sa ako keby som vyfasoval dva roky nepodmienečne v Ilave. ()

Indiana

Od režiséra Borata a Diktátora jsem čekal něco trochu jinýho než jsem nakonec dostal. Ne že by to bylo špatný, ale nic moc se tam neděje a když si odmyslim Cageův divnej hlas, tak ta postava je vlastně docela normální a navíc mi občas nebyla moc sympatická. Špatnej film to neni, jen takovej obyčejně výstřední. 60% ()

misterz

Tak predstavte si. Vraj podľa skutočnej udalosti. No kto by to bol povedal, že tento svet je plný takých čudných, prečudesných ľudkov. Síce je to asi pochopiteľné, pretože ľudská rozmanitosť charakterov a ich pohnútok je obrovská, dokonca ktovie či je tomu vlastne niekde koniec. V každom prípade Army of One je bláznivý príbeh o jednom bláznovi, s veľa bláznivými scénkami a bláznivými hláškami. Hrozná blbina, ale určite sa dá na to pozerať. Tu aspoň vidno, čo všetko môže človek dokázať, keď si ide za svojim, hlava-nehlava. Hlavne treba mať pohotové ústa, ktoré sa nikdy nezavrú, len melú a melú. A ľudia často spravia aj nemožné, len aby sa dostali z ich dosahu. 65/100 ()

Arsenal83

Na svete je naozaj veľa retardov, ale Gary Faulkner je určite jedným z najväčších. Nepochopiteľné, akým ľuďom sa dáva publicita.  A dokonca natočí o nich film. Ale v tomto smere neľutujem. Napriek obrovskej kritike na Cagea však myslím, že mu táto rola sadla a fakt sa dalo aj zasmiať, najmä keď bol v tom Pakistane. ()

Dr. Hawkeye

Já vím, že jsem asi divný, ale léta tvrdím, že Nicolas Cage je patrně nejlepší herec na planetě. Možná až tak dobrý, až mu je naše planeta malá. Ale vážně - Nick je patrně fajn chlap, který prostě jen rád hraje prakticky v čemkoliv, co mu je nabídnuto, takže jde (zejména v poslední době) o neskutečné s*ačky. Tohle mi ale přišlo daleko nad průměrem, možná mnohem výš, než jsem čekal. Cage tu hraje sice opět jak o život (ostatně tento patrně jediný současný průkopník ryze expresivního herectví to ani jinak neumí), ale tentokrát je to příjemně uvěřitelný pošuk, jehož eskapády mě poměrně často rozesmály... ()

• Film byl natočen podle skutečného příběhu Garyho Faulknera, který cestoval do Pákistánu, aby našel Usámu bin Ládina. (Gary)
  • „Army of One“ byl slogan, který používala americká armáda v letech 2001-2006. (Gary)

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (viac)