Madonna - Ghosttown

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2015, 5 min

kingik

S blížící se šedesátkou hledá Madonna svůj sexappeal v jakémsi Městě duchů. Úspěšně ho nenašla, ale při svém prozkoumávání terénu narazila na kolegu z herecké branže, a sice zapomenutého Terrence Howarda. Do toho jim jejich setkání zpříjemnil temnou postapo vizí kontroverzní klipař Jonas Akerlund Jakmile časový limit nějakého songu přesáhne nebo se přiblíží k pěti minutám, je na tvůrci, aby se s tím popasoval a divák se neznudil. Teď nejde o nekritického fanouška Madonny, ale o běžného hudebního strávníka, který cíleně její tvorbu nevyhledává, ale ani ji nezavrhuje. A tady vzniká problém nudné jednotvárnosti klipu i písně jako takové. Obrazová podoba písně je skutečně vypiplaná, režijní rukopis tvůrce je identifikovatelný, i když obsahuje několik nových režijních prvků, ale Madonna nějakou dobu neplní hudební očekávání a je průměrná. Ano, dost troufalé tvrzení označit ji za průměrnou, ale já to tak cítím. Většinou zvolí outfit, ve kterém chce dohánět mládí. Ani tento klip není výjimkou. Dobrá známka je, že v tom kostýmu s cylindrem alespoň nevypadá usedle, ale že by mě v něm přímo rajcovala, to rozhodně ne. Nasazený agresivní styl příliš nekoresponduje s jemně vystajlovanou písní. Ta vyznívá poměrně komorně a nijak strašidelně nebo explicitně. Do depresivního vyznění to má také daleko. Madonna dělá hudbu pro masy a nepustí se do minoritního vyznění s temným poselstvím nabádající konzumenty její hudby k podřezání krčních či křečových žil. Nic takového, i když z promo záběrů se to může jevit všelijak a skličující dopad není vyloučen. Song poněkud zbytečně rozvláčný s klipem, který má vysoké technické a profesionální kvality, ale je málo nápaditý a k písni se ani nijak moc nehodí. I s jejím druhým singlem z jejího alba jsem se hezky nudil. Madonna by se už měla vysrat na image ženy-vamp a přiznat si, že je stará. Prohlídka jejího (hudebního) území je to i tak vítaná. 60% ()

• Na začátku videoklipu se objeví i český nápis: "Varování". (Kolins)