Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa RipperTM k tomuto seriálu (3)

Rapl (2016)

Parta kolem režiséra Jana Pachla se opět sešla. Po dvou dílech ambiciózního Káčka, který ve mně zanechal víceméně zajímavé filmové sympatie páchnoucí po krvi a prorostlé neutuchající korupcí, jsme svědky slušného seriálového počinu, jenž si u mě začíná probourávat místo, avšak plazit se po té obrovské kupě českých vysloužilců je složitý úkol. Přeji hodně zdaru do druhé série. Snad bude nastolený standart udržen. ()

Zatmění (2016) (S01E05)

Tak s tímhle dílem jsem byl opravdu spokojen. Zapletený případ, který nepostrádal překvapivé momenty ani velmi důležitou psychologii postav, zejména pachatelů trestných činů. Asi nejlepší výkon Jana Dolanského v seriálu. Bravo. A pak že neumíme točit kriminálky na slušné úrovni. ()

Amok (2016) (S01E09)

Zejména konec dílu mě dostal. To několika vteřinové ticho ve vyslýchací místnosti bylo vynikající. Pouhé posunky a gesta vlastně říkaly spoustu informací. A korunu tomu nasadil Kunešův výstup na samém konci deváté části. ()