Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

carl.oesch

Přesně to podle mého názoru vystihl flanker.27 a Sonnery. Prostě - připomíná mi to Ve stínu, kde bylo vše OK, pouze ten příběh (v tomto případě příběhy) je tam nesmyslně vykonstruovaný, vypointovaný a tím pádem stojí za starou belu. Ani detektivní hra (sice zcela umělá...) typu třeba Colomba, nebo Poirota, ani realita typu 1. oddělení či (občas a jen částečně) Kriminálky Anděl (která je ale podle většiny zdejších intošů mizerná, protože ji natočila Nova) ani něco ve stylu Jesse Stona - kterému se způsobem místa a pojetí trochu blíží. Škoda, zase jedna promarněná příležitost. No a tu další řadu si ani nedovedu představit..... ()

pOne

Povedený český seriál zase jednou po nějaké době. Prostředí, do kterého je děj zasazen, nepůsobí jenom jako laciná kulisa, která vždy nějaká musí být. Jednotlivé epizody dějově většinou zajímavé. Linka, která se jednotlivými díly proplétá taky vcelku povedená. Při rozhodování, jestli 4 nebo 5 hvězdiček si ale tak říkám, že Případy 1. odd. byly asi přeci jen o chloupek lepší. Šlo se tam po podstatě věcí, bez zbytečných kliček. ()

swinevenca

Když lákám diváka na pozvolné řešení starých sériových vražd, je autorská sebevražda nastavit si vysokou laťku úvodní grafikou okopírovanou z True detective. Narozdíl od jeho skvostného scénáře se tady autor dotkl nebožky Vágnerový pořádně jen v jednom díle (plus na konci hodil další návnadu pro příští sérii) a do role "vytrvalého" padoucha obsadil Etzlera, kterému od Pojišťovny štěstí nikdo dobrý úmysl nevěří. Suma sumárum je z toho jednotlivých 13 případů majora Kuneše, silnějších i slabších, které ale nahoru vynáší technická pečlivost s nadprůměrně toulavou kamerou, líbivá drsná stylizace a herecké výkony. Vápeník hraje nejen dobře, ale i různě, dávno školou nepovinný Pyško si drží jednu svoji brumlavou notu stejně jako uprchlý gangster Čermák (který je ale nejlepší bez raplu), škodolibý úředník z "...ční" banky sází super fóry a ulízávající se patolog z jiné doby diváka přímo vybízí k těšení se na další vraždu. ()

Fíma

Kuneš je prostě drsnej. To je tak 90 % charakteristiky tohoto seriálu. Detektivní zápletky sice nejsou vždy úplně duchaplné, ale i tak koukatelné. Seriál celkově nad průměrem české detektivní tvorby. Skoro celá hvězdička plus za úvodní "bondovské" titulky. ()

silak_xup

Pro mě zatím nejlepší český krimi seriál s krásného horského prostředí. Každý díl nový případ, žádný nenudí a do toho se nám pomaličku odhaluje jeden velký případ, který celý seriál posune ještě dál. Navíc se skvělým Hynkem Čermákem aka Kunešem co střílí ,,only people´´ :-) ()

Luswani

Nikdy jsem neviděl tak propastný rozdíl mezi první a druhou sérií seriálu. První kvalitní, druhá nelogická, trapná a plná wtf scén..... ()

doriana.g

Po pátém dílu mám chuť přestat a podívat se až na celou sérii. Což dělávám třeba u Bron/Broen a podobných. U českého dílka se mi to stalo poprvé. Zatím čtyři, ale teprve se rozjíždíme, ještě nejsme v polovině. ()

Ironhead

Zjevna inspirace a castecne vykradacka prvni rady True Detective... (uvodni znelka, podobnost hlavniho pripadu, ktery Kunese do Krusnych hor privede,... zavrazdene divky naaranzovane do rituanich pozic). Bohuzel kvalit True Detective tohle vazne nedosahuje, snad ani nemuze... Byt to puvodni napady a vizual od ceskych tvurcu, tak to i ocenim, ale kdyz je to takhle okate vykradene... tak spise palec dolu... I presto ma serial urcite kvality a musim ohodnotit alespon znacnou NEtrapnost, coz je uz samo o sobe v nasich krajich maly zazrak ;) ()

Sanas

Po dlouhé době je to něco, na co se dá koukat, co mě zaujalo, herci "nehuhňají" a člověk jim i rozumí. Na pondělní večer úplně ideální, relaxační seriál :) Děkuji za to :) ()

Pavlosos

Jan Pachl úspěšně oživil postavu svého výborného seriálového debutu a vystavěl jí slušnou kriminální sérii s přesvědčivými herci a solidní atmosférou. Hynek Čermák je v těchto postavách naprosto svůj. Jako kriminálka v záplavě ostatních krásně vyčnívá, jako seriál v době všech těch "Přístavů" a podobných blbin z obrazovky vůči divákovi čpějících až k nemožnosti sledování už od reklamních spotů zde jasně vítězí. Spokojenost jak hrom. :o) P. S.: Druhá řada mě už trochu že začátku iritovala zasazením do Ústí nad Labem, ale přesto jsem si ji užil, už díky zasazení i do Černé Hory. Takže komplexní hodnocení je 85 %. Dlouho nebude mít tenhle seriál důstojnou náhradu. ()

Hamar

Pravda, detektivní zápletka nebývá z nejsložitějších. Ale na to vyměšuje pes! Natočeno je to pěkně a baví mě se, na to dívat. Herecká sestava v čele s Hynkem Čermákem je taky fajn. Ovšem skvělá je hlavně až mysteriózní atmosféra seriálu, kterou dokázali tvůrci vykouzlit z oblasti Krušných Hor. ()

mouzi

Je nutno brat tento serial s nadsazkou a necekat, ze vsechno bude jako ve skutecnosti. Nektere sceny a predevsim v poslednim dile jsou dost pritazene za vlasy, nicmene podobny krimi pocin nema v nasich koncinach asi obdoby. 4,5 * ()

EddieIron

Tak to máme za sebou a mně se bude stýskat. I když si myslím, že Cirkus Bukowsky byl o trochu lepší, hlavně jeho první série, tak stejně nemůžu dát míň, než pět hvězd. Těším se na další sérii. ()