Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

52637

Hynek Cermak je nas Harry Hole a v tomhle 100% krimi serialu hraje to nejlepsi co muzeme videt na ceskych obrazovkach z kriminalek. Hutna severska atmosfera a dobre vymyslene pripady delaji z RAPLA top ()

Felsenberg

Za mě - skvělé. Šedivé, drsné. Pochutnal jsem si. Přesně podle mého vkusu. Takhle si představuju pořádného kriminalistu. Kdo zná Jáchymov a Krušné hory, tak si užil obvzlášť. Vysoko ční nad českýma kriminálkama. Jen ten vozový park policajtů je trochu hodně mimo. Díky pane Pachle. Poprvé se mi u seriálu stalo, že jsem nechtěl, aby skončil. ()

Krastom

Pár dílů jsem zkouknul a nemohu přímo říci, že je to odpad. Tvůrci se snaží udělat seriál zajímavým. Hrají si s ponurou atmosférou a závažnost případů myslí vážně. Mě to ale bohužel nechytlo a nemá cenu se přemáhat. ()

ferdafs_fs

Jsem z tohoto počinu smutný a na rozpacích. Čekal jsem policajta Rapla, který bude mluvit jako Rapl, lítat jak Rapl, chovat se jako Rapl, lidi z něho budou posraní... A co jsem dostal? Uondaného strejdu, možná taťku, který věčně hulí a to i v autě, huhňá (ostatně celkově zvuk nestál za nic; když jsem dal hlasitost +, řvala hudba, když -, tak jsem vlastně neslyšel nic). Jesli se to mělo podobat něčemu severskému? Nepodobá. Nevyužitý potenciál Hynka Čermáka. A ta parodie na policajta v podaní Tomáše Jeřábka? No doufám že nikdě takový není, hodí se na něj hodit leda tak zelenou bednu. ()

HajinkaX

Ačkoliv jsem nad dějem často kroutila hlavou (zapnutí cizího mobilu, aniž by byl potřeba pin kód, alkoholička se vrátí z léčebny a rodinní příslušníci to v její přítomnosti oslaví popíjením vína, mrtvoly jsou pravidelně nacházeny členy rodiny či policejního sboru), prostě jsem to musela koukat do konce. Postavy jsou sympatické, záběry krajiny prostě super. ()

PanIncognito

Česká televize zde předvádí pořádnou tvorbu. Spracování jiných českých detektivních seriálů je proti tomuto propadákem. Příběh je drsný, silný a místy nepostrádá ani vtip. Postavy jsou překvapivé a jejich dialogy povedené. Atmosféra je mrazivá, což je zásluha kamery a výpravy. Hudba je také výrazná... už nyní si hodně slibuji od druhé série, jenž se přesouvá do Ústí nad Labem. ;-) ()

Medinka

První tři epizody mě extrémě nebavily, už jsem to chtěla se seriálem vzdát, hodit sem negativní hodnocení a jít a si dál životem, ale pak jsem si řekla, že v zájmu objektivity vytrvám. A nelituji, na konec mě to opravdu bavilo. Jednotlivé epizody jsou neotřelé a ve většině i uvěřitelné a dobře zpracované. Kuneš je nosná hlavní postava a prostředí neokoukané, nedivím se, že bude druhá série. ()

Jirkacek

Když se u nás doma na naší TV objevily titulky posledního dílu seriálu Cirkus Bukowski, měli jsme docela depresi. Jednalo se totiž o pořádně ponurý děj plný mrtvol, mlhy, kouře a podzimního a zimního počasí. Brrr. Jedna z důležitých postav, která se v něm objevila byl detektiv Kuneš v podání mého oblíbence Hynka Čermáka. Holohlavý ikonický policista si zahrál i v jakémsi volném pokračování s názvem Rapl, když na začátku první řady zmlátil svou bývalou ženu a jeho nadřízená jej raději uklidila na služebnu v Krušných horách. V okresním městečku měl pomáhat řešit zdejší zločiny, kterých s jeho příchodem bylo jako hub po dešti a také mu bylo nařízeno řešit neúspěšně uzavřený případ vraždy policistky Wágnerové. Na to mu ale nezbývalo moc času, protože se v pohraničí pořád něco dělo - a já jsem byl rád, že každý zločin který se v jednotlivých dílech objevil, byl hned i vyřešen - na rozdíl od Bukowského, který byl neuvěřitelně roztahaný. Celým dějem Rapla pak běžela linie vyšetřování vraždy zmíněné policistky, zločiny drogového gangu vedného starším jugoslávcem, dále rodinné trable poručíka Lupínka alias Lukáše Příkazského a zároveň nového parťáka Kuneše, problémy šéfa stanice podplukovníka Rohana, kterého si zahrál Alexej Pyško s ženou i tajemným bratrem v podání Miroslavem Etzlerem. Problémová byla také postava detektiva kapitána Gregora v podání Jana Dolanského, který měl do ideálního policisty hodně daleko. Oblíbená, komická ale málo využívaná byla role podporučíka Máchy, jehož si střihl můj oblíbenec Tomáš Jeřábek. A nechyběla ani slepice na služebně, jinými slovy poručík Slepičková, kterou si dala Lucie Žáčková. V seriálu nebylo moc místa na humor, někdy jsme se ale zasmáli hlavně hláškám Kuneše, jinak se opět jednalo o ponurý, smutný, zimní a syrový příběh o třinácti dílech, který mne hodně zaujal. Dokonce jsem uvažoval, jestli mu mám dát čtyři hvězdy, ale nakonec jsem jednu ubral. Bylo to kvůli tunám cigaret, které byly v seriálu vykouřeny, litry tvrdého alkoholu, které byly vypity a sprostým slovům, jež zde zazněly. Po shlédnutí dalšího českého seriálu Pustina mám pocit, že češi neumějí ani nic slušného natočit, byť se jedná o děj z drsného prostředí. U nás se asi žádný Sherlock Holmes nenarodí. Jinak mne ale první řada Rapla hodně bavila a budu se těšit na druhou. Zatím má ode mne tři bláznivé hvězdy ***. ()

Jackal07

V rámci ČR vynikající, nicméně některé epizody si dávají ke svačince i zahraniční a mnohem dražší produkce. Hynek Čermák bezchybný, ale zbytek v čele s Alexejem Pyškem nezůstává pozadu. Hudba skvělá. Klobouk dolů. ()

EternalS

Je to kurva dobrý. Až jsem sám překvapený, jak moc dobrý to je. Skvěle napsané dialogy, velice uvěřitelné a výborně zahrané postavy, především Kuneš a možná ještě o krapánek lepší šéf oddělení Rohan. Hutná "severská" atmosféra a do toho místy geniálně propašovaný humor. Náramně jsem se u každého dílu bavil. Jediné mínus je až přehnané množství mrtvol, ale bez mrtvoly není případ, takže odpouštím. Naprosto zasloužených 5 hvězd, na české poměry neskutečná kvalita. ()

pupidup

I přesto,ze casto nelogicky machisticke chovani Rapla v druhe rade a debilni kulisa socialistickeho realismu v Usti uz snizuje moje hodnoceni,jednicka byla vazne uzasna... ()

Zvire666

Rapl mě tak trochu rozdvojil - na jednu stranu zajímavě temné a přímo depresivní použití Krušných hor,a na druhou stranu vyložená nechuť už na úvodu. Nejdříve mě napadl product placement nejhrubšího zrna ve prospěch tabákového průmyslu (za posledních dvacet let jsem neviděl ,na plátně" tolik vykouřených cigaret),ale nakonec se kloním ke kuřáckému manifestu snad celého realizačního týmu.Prezentovat bezohledné hovado které si zapálí všude protože,,chce", jako největšího borce a tvrďáka?Nekuřácký spolujezdec v autě kterému to vadí je prostě zbabělec? Nebýt toho,mohl to být povedený seriál. ()

Konev

1. série byla super. Ta 2. série je horší. Dávám 2* dolů. Jestli takhle u nás funguje kriminálka, tak tě pic. Vedoucí chlastá v práci, Kuneš je v exekuci a přitom je dál kriminalistou, chtěl bych vidět, jak kriminalisté bydlí na té plesnivé ubytovně! a největší sranda je, když vedoucí kriminálky chodí s rozepnutým kabátem a bez čepice a Slepičková neustále s ruskou papachou na hlavě a ve vaťáku.... ()

VerJer

Tak druha serie je fakt pruser. Politicky temata (cikani, neonacisti, uprchlici) ale to ze se postavy chovaji naprosto nesmyslne (policajtum utece podezrely pres hajzl a podobny blbosti). Kdyz nevij jak napovedet kunesovi, tak macha vyhodi pojistky (kdo videl 6 dil tak vi). Proste tohle se fakt nepovedlo. Atmosfera z jednicky je pryc a zustala jenom prumerna, mozna spis podprumerna kriminalka. Skoda. Dalsi serii uz prosim nedelejte. ()

aadis

První serie - paráda. Ale to, co se teď děje v druhé serii, to je hrůza. Stal se z toho sluníčkářsko-kavárensko-vítačský seriál. Chce se mi blejt. No a dnešní dil 2/9, úplná paráda - hodní arabáši (až na jednoho) a zlí běloši, hlavně autobusáci, ti jedni rasističtí hajzlové 😂 ()

Horn

První řada naprosto skvělá, včera jsem dokoukal druhou a v ústech převládá výrazná pachuť. Dvojka na jedničku navazuje jen nepatrně, zápletky jsou mnohem slabší a často nelogické. Lupínka bych za nesmyslný návrat k ženě zabil a Kuneš by určitě dokázal černohorce zabít natolik vynalézavě, aby nemusel jít na bůhvíkolik let sedět a nezničil si život. Velké zklamání. ()