Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Liya

Docela ok seriál, baví mě ta ponurost... i když zvlášť napínavé mi to nepřijde. Nebudu se tu rozepisovat o věcech o kterých se již rozepsali jiní, tak se pozastavím jen nad jednou věcí - a to, jak se chovají kriminalisté ke své kolegyni. To má být jako co? Předobraz typického českého macho-muže? Nebo co tím chtěl autor říct? Že se takhle běžně chovají čeští policisté ke svým kolegyním? Tak to tedy potěš.... ()

fylmborec

Vse zacina uz neskutecnym kopirak True Detectives v uvodni znelce, takhle by to nezkopirovali ani Cinani pocinaje drsnou atmosferou industrialu. "co kdyby herec zastavil tady" "a proc?" "protoze jsou za nim vetrne elek a bude to vypadat cool" "tak jo". ()

bratr_jezek

1. série Detektiv Kuneš, velmi zajímavá postava ze seriálu Cirkus Bukowsky, se dočkal vlastní série. Toto neomylné eso pražské kriminálky po vzoru jiné detektivní legendy, majora Zemana, vyřeší jakýkoliv případ dříve než jiní. S legendárním Zemanem to má společné kvalitní atmosféru,schopnost jakékoliv akce, starost o pubertální dceru a jistou nevyváženost dílů, kdy některé díly zaujmou, jiné jsou těžká vata. Podobně jako v Třiceti případech se jako tenká linka několika díly táhne motiv se špatnými poldy, drogami a pašováním do Německa. Kuneš je přece jen modernější, díky rvačce je za trest převelen do Krušných hor, které jsou nasnímané tak, že máte pocit, že neexistuje depresivnější místo. Tato chmura se podepisuje i na místních, kriminální oddělení je opravdu sbírkou kuriozit - vyhořelý šéf Rohan, trápící se s alkoholickou manželkou a nevyvedeným bratrem, dušínovsky čestný Lupínek a jeho protipól zkorumpovaný Gregor, hovado a sexisticko-mačovský buran Mácha a všemi opovrhovaná a neustále zesměšňovaná Slepičková (zkrátka "Slepice"). Tato typologie bohužel sráží kvalitu snímku na průměr, navíc vyšetřování není žádným překvapením, viník je zároveň pachatel a jde jen o to, kdy ho Kuneš chytí. Čtvrtá hvězdu si zaslouží Hynek Čermák, ten daleko převyšuje a přehrává své partnery. 2. série Celý tým se přesunul do jiného města, ale moc se nezměnilo. Protože Kuneš nemá pevné vztahy, trochu to zkomplikovali Lupínkovi, jehož podvede žena Lucie a on to řeší vztahem se Slepičkovou. Pár zajímavých případů, kdy vás hlavně Kuneš skvěle baví svým drsným přístupem i chytrou hlavou, bohužel narušuje snaha o "linku" táhnoucí se seriálem, a tou je pomsta Rohana gangu, se kterým se zapletl bratr. Hlavní padouch je těžce nesympatický, ale dost mu toho prochází a vše spěje do finále, které v posledním díle dost rychle rozdá karty a pak skočí k závěru, který otevře pár otázek ohledně chuti vůbec pokračovat. Přitom Kuneš potenciál má a Hynek Čermák mu opět zachraňuje hvězdu navíc oproti průměru jiných seriálů. ()

ArMvdD

V konkurenci českých kriminálek by si Rapl zasloužil hvězd víc, ale tomu, co běží se snad ani konkurence říkat nedá, takže hodnotím za 3 *. Líbila se mi moc atmosféra seriálu, stejně jako postava Kuneše, takže se upřímně těším na pokračování. Co mě úplně nechytlo byla úvodní znělka a k tomu nereálnost mnohých policejních postupů.. i když chápu, že hlavní je zaujmout řadového diváka a druhé Případy Prvního oddělení tu jen tak mít nebudeme.. ()

bizon.99

Tak jsem po dlouhé době dokoukal seriál,tedy přesně řečeno jeho první řadu.Největší průšvih je ve scénáři,který si pomáhá zbytečnými berličkami a někdy dost šustí papírem.Herecké obsazení je naopak jeho velikým plusem.Stejně jako chytlavé úvodní titulky a dobře vybrané lokace.70%. ()

lineker

Při porovnání s Bukowskym stejně dobrá atmosféra, ale pro mne méně intenzivnější a co se týká samotným kauz tak lehce předvidatelné. Závěr už dost přes čáru. I tak oproti všem Modravám a Poldům o level výše. ()

Nordy_VH

Výborná hudba, atmosféra, herecké obsazení, člověk se pomalu nedokáže odtrhnout od televize od počátečních titulků až po závěrečné. Konečně našli dokonalýho poldu Kuneše alias Hynka Čermáka. Jako vynikající hodnotím, že každý díl má svůj uzavřený případ a stále se řeší hlavní případ, ke kterému to pomalu spěje. Zároveň je však nutné říxt že scénář je nejslabší článek celé série, vraha už většinou víte po 1/3 dílu, některé případy jsou velmi slabé, ale nahrazuje to hláškování Kuneše, srandapolicstiky Máchy alias běžného bankéře. Trochu mimo je postavená linie Lupínkovi manželky, ta je tam už dost navíc. Celkově poctivých 75%. Těším se na 2. sérii. ()

Rada.Shoa

Musím říct že Hynek Čermák mě poslední dobou dost baví.Ať už byl skvělý v "ne tak moc dobrých Vinařích" tak jeho stotožnění se s Radovanem K. se taky dost povedla.Hynek jde nahoru a to ještě před pár lety nebyl vůbec vidět.No "když se chce tak to jde" a na věku taky nutně záležet nemusí! ()

Mirinda78

České krimi inspirované severskou tvorbou mě zaujalo od prvního okamžiku. Ponurá atmosféra, krásná příroda, výborné herecké výkony včetně scénáře dokreslují celkový obraz tohoto vyvedeného dílka. Podle mého názoru se jedná o nejlepší seriál za rok 2016. ()

padlar

Rozhodně nadprůměrný český kriminální seriál, který mně na třináct pondělí dotáhl k televizi. Jen škoda, že mu tak v polovině začínal mírně docházet dech. Do top formy se dostal zase až posledním dílem. ()

kreyson13

Bylo to hodně dobrý. Pokud člověk promine do oči bijící nesmysly ohledně policejní práce, tak to mělo super atmosféru. Kuneš výbornej mrzout, Rohan taky parádní. A záporák Gregor? Dolanský tyhle šmejdy prostě umí. ()

A_Shearer

Co k tomu říct? Atmosféra, úvodní píseň i postava Rapla fungují na české poměry opravdu nadstandardně. I třeba Pyško hraje skutečně dobře. Průser je v samotném scénáři - snaží se o provázaný motiv, akorát se to v polovině seriálu ukázkově zbortí, jednak je už všem zhruba jasný, o co jde, jednak zápletky i jejich řešení začínají být čím dál tím víc křečovitý, nepřesvědčivý a postavený na hlavu. Ke všemu ta bezzubá neschopnost vypointovat odhalení skutečně dramaticky. Navíc zdánlivě slibná linka s Majerem a Raplovou ženou zmizí do ztracena. K tomu připočítejme místy opravdu hanebně amatérské "akční" scény. Češi se učí pracovat s atmosférou, ale jinak je to furt bída. I ten Čermák postupem času působí dojmem, že ho to natáčení vyloženě nebaví. Případy 1. oddělení o level výš a severská kriminálka jiná galaxie. 2,5 hvězdy. ()

Loffa

Mě se tento seriál hodně líbil a po případech 1. oddělení je to další vydařená kriminální série. Čermákovi role drsňáků skvěle sedí.Doufám že bude další pokračování. ()

PORTER44

Konečně zase jeden povedený Český seriál,povedené krimi případy,výborné herecké výkony v čele s Hynkem Čermákem,dobře vybrané horské prostředí,některé díly hodně napínavé,nechybí jak vraždy,mafie ,drogy a T.Jeřábek se postaral o vtipnější vložku. ()

predezdivka

Výborný seriál, syrové prostředí, skvělí herci. Trochu nereálné reálie, díval jsem se i na statistiky počtu vražd, celkem za 2015 a 2016 v KVK 17 vražd, že by Jáchymov (pokud vůbec) řešil z toho, kolik bylo v seriálu (10-15)? Ale ten seriál byl tak skvělý, že by mi nevadilo, kdybych jich řešili i třicet. Čermák je pro to jako dělaný, polovinu otázek nezodpovídá, jen clikne zippákem (snad ne falešným). A klidně ať si řídí i LRD4, což není úplně běžné auto pro policajta. dobré hlášky: "mohli bychom si tykat - já jsem robin - kuneš." a doktor: "ostatní až po pitvě, pochopitelně." ()

Rider@

V porovnání s českou seriálovou tvorbou bych se nebál i 5*, v celém porovnání je to ale za 4*. Snese srovnání s prémiovými zahraničním seriály. Obecně ale velmi dobrý počin a díky za to, že takové věci vznikají, jinak by v televizi nebylo na co koukat. Jeden z mála seriálů, který mě "donutil" si kvůli němu upravit denní režim, abych viděl přímo premiéru ... jen tak dál realizační týme! ()

pupopony

Nejlepší seriál roku 2016 - obecně!! Ta atmosféra mě dostala. Sice někdy bych za dialogy nafackoval, ale to je je jen maličká kaňka jinak fakt bomba. Cikrus B. jsem nedokoukal, ale tohle byla jiná liga. ()