Najnadanejšie dievča

• Česko Melanie: Dar života a smrti (viac)

Príbeh výnimočného dievčaťa Melanie sa odohráva v apokalyptickej budúcnosti, kedy sa evolúcia zvrhla neželaným smerom. V bezútešnom svete je väčšina ľudstva nakazená hubou Ophiocordyceps unilateralis, ktorá spôsobuje stratu mentálnych schopností. Z ľudí sa stávajú agresívne zombie s nefunkčným mozgom, túžiace po živom ľudskom mäse. Jedinou nádejou ľudstva je malá skupina hybridných detí druhej generácie, ktoré sa síce živia ľudským mäsom, ale zachovávajú si schopnosť myslieť a učiť sa. Napadnutie vojenskej základne, kde hybridné deti vychovávajú, prinúti skupinu vedcov a vojakov opustiť jej priestor a vydať sa na spoločnú cestu za prežitím. V skupine na úteku do Londýna sa stretnú infikované dievča Melanie (Sennia Nanuaová), psychologička a učiteľka Helen Justineauová (Gemma Artertonová) a vedkyňa, dr. Caroline Caldwellová (Glenn Closeová). Vedkyňa Caldwellová chce obetovať život nakazenej Melanie, aby vyvinula vakcínu a zachránila ľudstvo. Hybridná Melanie má však na situáciu iný názor. Uvedomuje si svoj význam v evolúcii živočíšneho druhu, ktorý predstavuje životaschopnú symbiózu človeka a huby. Kto si vybojuje budúcnosť na Zemi – človek či mutant? Prežije dr. Caldwellová alebo Melanie? (TV JOJ)

lineker

Ten rozjezd byl fakt slušnej a já si říkal, tohle bude nějaká novodobá "boylovka". Bohužel to brzy ubírá na plynu a začíná se to ubírat v jakési postapokalyptické drama s lehkým nádechem hororu. Prostě to nedobré začíná přebíjet něco co dávalo filmu šťávu. Nudit se nebudete, jen škoda té odbočky, po které už jedete na dlouhé méně zaživné rovince do cíle. ()

Hansolo35 odpad!

Řeporyjské prase by hýkalo nadšením. Tolik dokonalé, malé, černé TO Melanie má srdce (a červy) na talíři. Zombie blábol poněkud jinak. Je to nuda. ()

VladoCZ

Vyzdvihnout musím jednoznačně soundtrack a také snahu o originalitu, konec mě překvapil a to byl asi záměr. Co už tak dobré není je hrozná zozvleklost, absence tíživosti situace a hlavně mnohdy hloupoučké, neuvěřitelné chování některých postav. Aby si cvičený voják v postapo městě vlezl sám do pasti akomplet výbavu nechal venku, vč. zbraně a vysílačky, kteoru má přímý rozkaz pravidelně využít... To si tvůrci opravdu myslí, že jsme tak blbí? Vzhledem k tomuto a úplně poslední scéně hvězda dolů na 2*. Mělo to na víc. ()