Veterinár Jan (Jiří Bartoška) má toho akurát tak dosť. Poslednou kvapkou v mori je smrť svokra, ktorému tiež došli sily a trpezlivosť. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho živote, starobe, a nakonec ešte aj o tom, ako a kde bude pochovaný. Nerešpektovala žiadne jeho priania a túžby, v dobrej viere, že ona sama vždy a lepšie ako on vie, čo je pre neho najlepšie. A tak sa, na jeho nešťastie, o neho starala podľa svojej predstavy o jeho šťastí. A Janovi začína byť jasné, že je na tej istej ceste ako bol jeho svokor...  Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) má totiž rovnakú stratégiu „výchovy" – je presvedčená, že za šťastie svojho muža je zodpovedná výlučne len ona. Jano už takto ďalej nevládze, nechce, ani nevie žiť. Keď nič neurobí, skončí ako svokor.  Jedného dňa mu napadne spôsob, ako sa oslobodiť a získať späť vládu nad svojím životom. Ten spôsob je ale dosť netradičný. Už len tým, že prvou inšpiráciou mu je jeden z jeho pacientov, papagáj s podozrením na Alzheimera. Jan sa tak aj vďaka nemu vydáva na cestu za naplnením toho, čo považuje za svoje sny. Keďže táto cesta nemôže byť ľahká, stáva sa jej súčasťou tiež stádo kôz a neskôr i kráv, psychiatrický ústav, plavba na plti a život na lodi. Janova cesta za slobodou ovplyvní aj životy jeho detí a ich partnerov. Dcéra Olga (Táňa Vilhelmová) totiž prevzala matkinu metódu, zatiaľ čo nevesta Alena (Pavla Beretová) zatiaľ dokázala tlaku rodovej tradície odolať a volí si vlastnú cestu, liberálnějšiu, modernějšiu, ľudskejšiu. Dôsledky ich činov sú badateľné na ich polovičkách (Jiří Havelka a Jakub Kohák). (Cinemart SK)

Saxos

Vážné téma v podání českého humoru! Klady: jedna hláška střídá druhou; túje - "tak jsem si řekl, že je jednou ostříhám pořádně"; dialog s hrobníkem - "časem budu do toho hrobu dávat starou paní", "no a ona bude překvapená, že je tam sama"; kárání psa - "budeš platit alimenty, šmejde". ()

kolly13

Výborná půle, krásná ukázka řízení života druhých bez zamyšlení, zda si to vůbec přejí. Trošku je to explicitní a přetažené, ale proč ne. Druhá půle už dojíždí jen po třech kolech a vyústění mě zklamalo. ()

bonovox

Tak toto sa vydarilo. Výborný film po všetkých stránkach od kvalitného scenára až po výber hercov. Prekvapil hlavne J.Bartoška, ktorý exceluje. Jednoznačne top film z českej produkcie za posledné roky. PS: Tento film by mali povinne premietať všetkým manželkám, asi by sa tým predišlo veľa rozvodom. ()

kokofek

Prvoplánový humor,který pro mě nebyl humorný.Klišé o vztazích mezi muži a ženami vedený jen jedním směrem. Myslím si, že máme na víc. ()

Eygam

1* za to, že to mělo alespoň začátek, střed a konec. Jinak je to příběh rodiny manipulativních psychopatů, co si vážně nezaslouží nic jinýho než žít vedle sebe. Pokud si někdo myslí, že takhle vážně fungují vztahy (a podle hodnocení asi jo), měl by se jít nechat léčit. ()

mouzi

Je to neprijemne a obcas znepokojive opakovani stale stejne problematiky po celou dobu stopaze filmu, nicmene zase takova hruza to nebyla. A kdyz tak ctu zdejsi komentare, nejvic se tu ocividne rozciluji a nejmin hodnoti ti, kterych se to osobne dotklo ;-)) ()

bezprezdivky

Jasně, že je to šablonovitý, jasně, že je to melodramatický, jasně že Kohák není herec, ale i přesto se na tento film hezky kouká ! Bartošku jsem nikdy nemusel, ale tady je perfektní. ()

Fuksinka

Teorie tygra není až tak komedií, ale spíš "hororem". Balzerová a Vilhelmová jsou naprosto děsivými ukázkami toho, kam až dokážou ženské zajít. Čtvrtníčková přebírající matčiny manýry je nejděsivější. Bartoška ovšem sitaci neřeší logickým způsobem, na něčem ale musí komediální zápletka stavět. Hodně jsem se toho filmu bála, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena. Není to žádná řachanda, ale po většinu času jsem se usmívala, takže účel Teorie splnila. Dokonce o ní budu snad i přemýšlet. Po všech těch nechutných Líbajících bozích a morálně křivých Pokušených ženách, mám zase naději, že česká komedie není v bahně úplně. 70%. ()

jakubi

Velmi trefný, milý, i když hořký film. Důkaz toho, že klíč ke štěstí spočívá především v komunikaci a toleranci. Když toto chybí, nebo toleruje pouze jeden a druhý manipuluje, může soužití nabýt katastrofických rozměrů. Extrémní polohy "vztahů" jsou svěle pojaty a ztvárněny. Velký obdiv skládám Elišce Balzerové, která dokáže zahrát takovou roli stejně přesvědčivě jako úplně opačnou roli Vilmy z filmu Ženy v pokušení. A to je jen zlomek z toho, co dokázala. Všichni herci byli ve svých rolích na svém místě. ()

Kozlowski8

Manželství musí být založeno na rovnoprávném vztahu obou jeho součástí. Pokud je pro jednoho vězením bez možností mít svůj názor, svoje záliby, koníčky a kousek vlastní svobody, pak je buď nešťastný, nebo odchází. Nic z toho nepochopila Olga z tohoto příběhu. Stejná byla už její matka a stejná je i dcera... Krásný vztahový příběh o touze po duševní i fyzické svobodě a cestě k ní. V první řadě pěkně napsaný příběh a dialogy a výtečné herecké výkony Bartošky a Balzerové. Velmi dobrou práci ale odvedli i ostatní herci, včetně Jakuba Koháka a hezký zážitek podpořily taky působivá hudba a kamera. Když vidím kvalitní český film, vždy mne to moc potěší a nyní jsem hodně potěšen. 90%. ()

Gregor_Samsa

Když necháme stranou tu lacinost, která kouká z produkce, když nebudeme hodnotit někdy až příliš protažené záběry na interesantně zestárlého Fabrizia šedivého vlka Bartoško-Ravanelliho, a přistoupíme na příběh v rámci podaných pravidel hry, vznikne z toho nakonec taková docela milá a někdy vtipná sonda do dlouhodobých lehce pokřivených velmi kompromisních vztahů, zejména ve variantě, kdy slabší pohlaví udává tón a to silnější se nemůže už skoro ani nadechnout... [60%; 2017-09-01 Home sweet home] ()

`barocco

Dej sa posuva v klise prostredi ako v lacnych nemeckych a svedskych romantickych telenovelach ktore telky filmuju pre zeny ked potrebuju muzom na prkne pred telkou vyzehlit pradlo. Tie maju aspon za ciel utvrdit tieto manzelky ze tie slipy sa muzom predsa len oplati na tom prkne prezehlit, i ked mozno prave ten ich doma nie je ten pravy don chuan na ktoreho v telke cucia a ktory sa ich snazi presvedcit ze obeta muzom sa predsa len z ich strany oplati. Tolko k umeleckej urovni a prevedeniu, nie o nic origalnejsiemu ako stokrat videne v poobednajsich hodinach na telkach ceskych a slovenskych obrazoviek . Obsahovo tu vsak uz ale ide o absolutne psychoticku zlataninu snaziacu sa z hovna upliest bic na zeny. A tu je to uz na "povazenou" ci manzelky v den pozretia tohoto pseudodielka v telke skor nehodia s nechutou tie zaprdene slipy manzelom odfukujucim si medzitym niekde na gauci rovno do ksichtu. Nevtipne, nezazivne a v snahe riesit dokonca partnerske vztahy vyslovene trapne. Autori si tu na platne predviedli exhibicionisticky svoje alter ega a zda sa ze sa s nim vacsina naroda stotoznila co osobne povazujem za velmi vazne varovanie o stave spolocnosti. O co dalej su Sverakovcov Vratne lahve pri ktorych tento paskvil vyzera ako nepodarena parodia na manzelstvo, ba co viac, ako jeho hrobnik a teoria tigra ako lopata ci skor kremacna pec pri jeho filmovom pohrebe. A to este za potlesku vacsiny divakov. A to je uz naozaj vazne. ()

Willynka

"- Máš rád psy? - Ne. - A proč? - Musí se jim vymýšlet, co mají dělat. Nemají vlastní plán." A já chlapy za psy rozhodně nepovažuju. Tohle mě tak hezky pohladilo. ()

Wourly

Film, který by měl vidět každý manželský pár :) Ať už mladý či zkušený, každý v tom něco najde a každého by to mělo varovat nebo naopak povzbudit, aby to ti dva v páru zvládli lépe než hlavní hrdina se svou manželkou - takto daleko to dojít nemusí :) Naštěstí film ale dává naději. Jsem rád, že po delší době mohu dát něčemu pět hvězdiček a ne pro úžasné triky, ale pro příběh a zápletku! ()

Ironhead

Překvapivě dobrý český film, který konečně není vyloženě ženský, ale zároveň nepostrádá opravdu silné a skvěle zahrané ženské postavy... Prostě charaktery trošku ze života a ne z červené knihovny, což dost lidí zatím nechápe nebo nevidí a proto jim může film přijít hloupé, ale to opravdu není. ;) btw... Je legrační, kolik žen tenhle film nenávidí a kritizuje, a přitom na druhé straně hltá každou nerealistickou zromantizovanou krávovinu, kde "princezna" najde toho svého "prince", který ji spolehlivě zajistí a bude navěky zbožňovat :_) ()

pold odpad!

Scénárista a režisér Bajgar, podivná to existence, zjevně pociťoval niternou potřebu pokračovat v tradici mistrů Papouška a Trošky, a trochu se povozit po zbytcích jakékoli hrdosti ustrašeně se krčící někde v nejtemnějších koutech České republiky, a trochu si přisrat na hromadu exkrementů o tom, jakáže jsme to banda buranů, křupanů, zbabělců, sráčů, ubožáků, nepoužitelných looserů, nařvaných pavlačových štěken a nesebekritických krav. A hlavně tohle všechno podat tak, že tak je to vlastně úúúúplně v pořádku, i vole fotr to měl stejně a tvůj mladej jakbysmet tak co jako vole řešit, sestimsmiř. A ještě to pojmout "vtipně", chachacha checheche, to jsem se tedy pobavil. Tohle není jen sračka, to je přímo krvavý průjem. ()

Perunwit

Slušný snímek se sympatickým Jirkou, co se vydá na cestu z města, tedy z manželství. Jak moc se mu zadaří, to musí s vlastními výsledky porovnat divák (muž). Líbilo se mi těch několik vtipných pasáží, co celkem neškodně zpracovaly provařené stereotypy podpantofláctví, ale... Mám pocit, že by dopadlo lépe - kdyby rebelantské části; té co mohla plodit ovoce zábavy a chlapskejch snů; bylo věnováno více prostoru, na úkor té buzerační. Takto se jedná "pouze" o 3 hvězdy. S ohledem na profláklý a dle mě nereálný vývoj celé eskapády - úspěch. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)