Veterinár Jan (Jiří Bartoška) má toho akurát tak dosť. Poslednou kvapkou v mori je smrť svokra, ktorému tiež došli sily a trpezlivosť. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho živote, starobe, a nakonec ešte aj o tom, ako a kde bude pochovaný. Nerešpektovala žiadne jeho priania a túžby, v dobrej viere, že ona sama vždy a lepšie ako on vie, čo je pre neho najlepšie. A tak sa, na jeho nešťastie, o neho starala podľa svojej predstavy o jeho šťastí. A Janovi začína byť jasné, že je na tej istej ceste ako bol jeho svokor...  Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) má totiž rovnakú stratégiu „výchovy" – je presvedčená, že za šťastie svojho muža je zodpovedná výlučne len ona. Jano už takto ďalej nevládze, nechce, ani nevie žiť. Keď nič neurobí, skončí ako svokor.  Jedného dňa mu napadne spôsob, ako sa oslobodiť a získať späť vládu nad svojím životom. Ten spôsob je ale dosť netradičný. Už len tým, že prvou inšpiráciou mu je jeden z jeho pacientov, papagáj s podozrením na Alzheimera. Jan sa tak aj vďaka nemu vydáva na cestu za naplnením toho, čo považuje za svoje sny. Keďže táto cesta nemôže byť ľahká, stáva sa jej súčasťou tiež stádo kôz a neskôr i kráv, psychiatrický ústav, plavba na plti a život na lodi. Janova cesta za slobodou ovplyvní aj životy jeho detí a ich partnerov. Dcéra Olga (Táňa Vilhelmová) totiž prevzala matkinu metódu, zatiaľ čo nevesta Alena (Pavla Beretová) zatiaľ dokázala tlaku rodovej tradície odolať a volí si vlastnú cestu, liberálnějšiu, modernějšiu, ľudskejšiu. Dôsledky ich činov sú badateľné na ich polovičkách (Jiří Havelka a Jakub Kohák). (Cinemart SK)

marek29

Smutnej film o zapičených ženských, který bohužel ovládají nemalou část českých domácností a ještě si myslí jak nedělají dobře. Charakterově normální postavy hráli jen Kohák s tou svou a samozřejmě ti chlapi. Jinak průměrný film, který neurazil, ale ani nijak neohromil za 3 a zdar. Kde není důvěra, nemá vztah co existovat! ()

MirkaP

takže ... vlastně především znechucení a otrávenost. První, co jsem po shlédnutí řekla: Ještě že jsem na to nešla do kina. Hvězdičky jsou za Koháka (překvapivě, příliš ho nemusím) a za to, že to Bartoškovi sekne i po nemoci a s bílými vlasy. Celý film byl jinak absolutně nevěrohodný. ()

SAINTS

Jedna z tych lepsich sucastnych ceskych komedii,ale co si budeme klamat cs komedie v sucasnosti za vela nestoja takze latka nebola velmi vysoko.Film ma dobre herecke obsadenie co je najvadcsia deviza tohto filmu.Horsie je to so scenarom a dost ciernobielym zobrazenim postav,hlavne zien ktore film vobec nesetry.Teoria tigra je nenarocny film ktory si uziju cele rodiny .Je to presne ten tip filmu na ktore sa stoja rady pred kinom. ()

freedom3112

Vzpomínám si, že jsme na tento film koukali s mužem a on pak řekl ,,Tenhle film může pochopit jen muž ". Já mlčela, a chápala jsem ho moc dobře, jen doufám, že manžel v té chvíli ocenil, koho má po svém boku. Klece nejsou pro kovboje,a ani ty zlaté ! :) ()

Gamekeeper77

Tak tahle záležitost mě hodně příjemně překvapila. Film je určený hlavně chlapům a měl by určitě daleko větší hodnoceni, kdyby nebyl tak zaujatý proti ženám. Tedy proti určité skupině žen. Stálo by za to udělat průzkum, v kolika vztazich tenhle despotický způsob soužití funguje. Asi bychom byli tím procentem překvapeni. Jiří Bartoška v jedné ze svých vrcholných rolí a pro mne do té doby neznámý, ale úžasný Jiří Havelka ve filmu o získávání svobody velmi svérázným a originálním způsobem. 83%. ()

tatopulos odpad!

Slaboduché, prostoduché a prostomyslné. Já věděl, že se tomuhle mám vyhnout. Přitom tady máme komedie od talentovaných režisérů například Světáky, Kam čert nemůže nebo třeba Vratné láhve. Lidé jsou zdá se čím dál "náročnější" a stačí jim komedie tohoto typu ()

Petule3

No jestli to takhle opravdu v nektere domacnosti funguje, to teda potes! Nee, je mi jasne, ze to je cele postavene s velkym nadhledem, ale pokud ano, zenskou odstrelit a chlapa...no vlastne taky, kdyz se sebou necha takhle vorat. Bartoska to vyresil po svem a vyborne :). Musim rict, ze herecky to bylo zvladnuto na jednicku, pribeh by ale potreboval jeste malinko doladit. ()

Okoslav

Film, ve kterým mužská emancipace vypadá tak, že se hodně a dlouze mlčky a mužně trpí (protože říct nahlas někomu něco do očí by asi bylo málo mužný) a sem tam se ženskejm nadává do „krav“ a „držhub“. Btw z čistě filmařskýho hlediska bych uvítala míň dlouhých poetických záběrů a víc normálního filmu, ale pak by to mělo tak hodinu, žejo. ()

MartinTerran

Buď žiju v alternativním vesmíru nebo zde byla použita hyperbola ve velkém. Jako komedie mi to moc nepřišlo. Nakonec se ale vše v dobré obrátilo a byl klid. Herecky to bylo zahráno dobře. Hodnocení: 54/100. ()

Tominni

Jen více podobně dobrých českých filmů. Výborné dialogy, role ušlápnutého Jana, který se po smrti tchána rozhodne k netradičnímu útěku, psaná přímo na tělo Jiřímu Bartoškovi, až překvapivě dobrý Kohák (především scéna s jeho sestrou má svou sílu) a hlavně skvělá Tatiana a Eliška jako prototypy žen, které nejlépe vědí, co jejich muž chce. Scény typu - Zase ten lógr, ukaž, udělám ti čaj......z nich až mrazí..... ()

George8

I chlapi to umí pěkně natřít ženským. Jak jednoduché a přitom trefné. Tenhle český film rozhodně svým pojetím nezklamal a Jirka Bartoška si svoji roli skutečně užil. ()

Prankster

Film je vážně skvělý, ale snad všechny ženské role jsou takové svině, že je mi pokaždé při sledování filmu fyzicky špatně. Vilhelmová je pro mě od této role mrtvá.😀 ()

subic

Film krásně uzrál. A až mě překvapilo, jak je strašně důležité, v jaké náladě, v jakém rozpoložení, v jaké rodinné a vztahové situaci se na to člověk zrovna dívá. Původně o tom totiž moc namlel v superlativech Leoš Mareš na Evropě 2 a víceméně jsem z toho po prvním shlédnutí nějak nadšený nebyl. ALE teď jsem na to koukal znovu a ono je to vlastně až na pár detailů vyladěné, prostě jak ze života, Zkrátka 3 životní usurpátorky a čtvrtá v zácviku zatápí pod kotlem. Film je suprově obsazen a zahrán. A ještě poznámka, malou roličku jako fotografka tu má i skvostná 35letá Lucia Siposová, 9/10 ()

HrudkaJ

Ach jo. Skoro všechno špatně. Chvílema jsem se sice i docela bavil, až na toho pitomého Koháka je to obsazené dost slušně, ale jinak mě celé to vyznění poněkud zklamalo, přestože ze začátku vypadá celkem slibně, časem upadne do takového toho malého lidového pitomečství, které v tom lepším případě neví, co chce a v tom horším to ví, a jen si z diváka dělá srandu. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)