Speciální díl k anime Hibike! Euphonium (2015), který se věnuje deseti zbývajícím členkám školního orchestru, které neprošly konkurzem a nemohly se tak zúčastnit soutěže. I přes jejich slabší hudební zkušenosti však ani nad nimi jejich učitel Noboru neláme hůl. Právě naopak. Ví totiž, že vše potřebuje jen čas a píli. A kdo ví, třeba pak i tato děvčata jednoho dne budou moci hrdě stanout na velkém pódiu. Proto, aby dívky nepřemohlo zklamání a pocit beznaděje, se je rozhodne motivovat tím, že jim dá za úkol vytvořit jejich vlastní malý soubor, v rámci něhož mají secvičit jednu skladbu. A tak vznikne nový útvar klasické hudby s názvem Monaka, který se ovšem rozhodne nejenom hrát, ale i podpořit na soutěži své zkušenější spolužáky. (EMIA)

Hees

Tu sa vlastne dozviete čo robila skupina žiakov čo nevystupovali a ako cvičili a čím sa zaoberali. Podľa mňa sa to oplatí vidieť, je to síce len dodatok, ale dodáva to záujem o ďalších členov kapely. Členovia pomenovali túto skupinu Monaka. Dá sa povedať, že hlavný rozmer je taký, že sa tu dáva priestor vedľajšej postave Hazuki Katou, ono Katou je celkom dôležitá postava, aj do budúcnosti napriek tomu, že nepatrí medzi tie úplne najhlavnejšie. Ak sa plánujete zamerať na vzťahy viac ako na vystupovanie a úspechy kapely, tento diel dodáva informácie nie len o Katou, ale je dôležitý aj z pohľadu Shuuichiho, alebo Kumiko, takže tento diel fakt odporúčam pozrieť, lebo to nie je obyčajný filler (vymyslený diel), v ktorom sa nič nestane a nič sa nestane ani, keď si ho nepozriete, podľa mňa by mal svoje miesto, aj v hlavnej dejovej linke. ()