Visací zámek - Hymna šibeničních bratří

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1990, 3 min

Jara.Cimrman.jr

Když v roce 1988 vydal Supraphon Hymnu šibeničních bratří s Podvedenými kameloty jako první punkový singl v ČSSR, tak to bylo nejradostněji utracených 12 Kčs v mém socialistickém životě. Druhou věcí je, že ten houmlesácký videoklip se příliš nepovedl, ale nostalgie je nostalgie a ty Freitagovy bicí z úvodu skladby mne vždy dokáží divoce rozpohybovat. ()

MM_Ramone

"Ó strašný zmatku žít a pít. Nás tu teď houpá tenká nit. Pavouk tká sítě za skřehotu žab. Do účesů už vítr hráb. O hrůzo, hrůzo, hrůzo siná. Jsi proklet sova připomíná. Svit hvězd se láme o měsíc. S tebou však dosud nesved vůbec nic. O hrůzo, hrůzo, hrůzo siná. Slyšíš jak stříbrokůň se vzpíná. Krkavec zkřik umár, umár. Tu žár, tu var, tu zmar, tu cár. To je hymna šibeničních bratří." "Hymna šibeničných bratří" - Legendárny song od pražskej punkovej kapely Visací Zámek s textom nemeckého nonsensového básnika Christiana Morgensterna. Bola to jedna z ich prvých štúdiových nahrávok, ktorá vyšla v roku 1988 vo forme gramofónovej EP platne v edícii Posloucháte Větrník. Škoda, že bol ku tejto výbornej skladbe natočený iba takýto primitívny video klip. ** ()