Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (viac)

Elliot je mladý programátor, který má problém navazovat vztahy s lidmi. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Pracuje u bezpečnostní firmy, kde ale musí skrývat své skutečné umění. Navíc ho osloví tajná hackerská organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa, kteří údajně řídí běh dějin. (oficiálny text distribútora)

gurmet

V podstatě techno-Dexter. Jen místo pižlání zloduchů odhalujeme jejich kostlivce ve skříni. neskladujeme krvavé vzorky, ale DVDčka s inkriminujícími informacemi. Kolega sršící perverzním humorem ihned připomene Masuku. Přesto koukatelné. ()

Skillersky

Tento seriál je zajímavý už od začátku a postupně vás to vtahuje do děje což je super.Neumím si představit ajťáka který by dal tomuto seriálu 4 hvězdičky protože tohle je prostě na 5 hvězdiček.Velmi dobré herecké obsazení, ale samozřejmě nic se neobejde bez chybičky, jediné co mi vadilo je to ze vlastne nevime jeho minulost například:kde je jeho otec,matka a tak dále ale tak je to první díl že...takže si myslím že to postupně rozvinou a vznikne z toho velmi velmi hustý seriál. Dávám 95% ()

Morzan

Nepředvídatelné. Přitahující. Perfektní postavy, které skrývají své identity a většinou si o nich nedokáže člověk udělat ani pořádný obrázek a zjistí, že je to úplně jinak. Za mě jeden z nejlepších současných projektů. ()

faborka

Hodnotím po shlédnutí celé první série. Začátek seriálu naprostá bomba a to mi vydrželo asi do poloviny. Potom nastal pomalý propad dolů a celé to bylo zakončeno snad nejnudnějším závěrečným dílem jaký jsem měla možnost vidět za posledních několik let. Elliotova hackerská skupina fsociety naprosto zbytečná, kdyby v seriálu vůbec nebyli tak se vůbec nic nestane. On a jeho alter-ego to zvládnou sami dva + Tyler. Jeho sestra je tak nesympatická a pozérsky trapná až to kazilo celé dílo. Nicméně jako sonda do duše schizofrenika pravidelně zdrogovaného a pochodujícího sem a tam v bundě s kapucí dávám dvě hvězdy. ()

Zizou_

V počátku nadšení, postupem času zklamání. Spíše než hackingem se seriál začal zabývat psychickým narušením hlavního představitele a místo toho, aby začal odpovídat, tak pokládá více a více otázek a první řada mi přejde celkem neukončená. Náběh na druhou sérii dobrý, ale že by tam bylo nějaké moc velké natěšení, to už se říct nedá. ()

D503 odpad!

Pokus vytvořit nového rádoby Dextera dopadl hodně špatně. Je to takový Fincher na půl plynu a pilotní díl a jeden efektní cliffhanger to nezachrání. ()

numan

Rozvleklá snobská feťácká sračka. Hodiny keců o ničem. Disonantní bláboly sjetých adolescentů - možná dobře zahrané, ovšem nejsem si jistý, jestli tu vůbec někdo něco hrál. Ukázka hlubokomyslné úvahy hlavního hrdiny: "Mé podvědomí chtělo, abych pochyboval o tom, v co druzí díky mě věří." Český překlad: "Jelito kopyto kliky bé ábr písí dominé" aneb "tolik hoven pohromadě aby pohledal". Hurá do anarchistické kurvokracie. Vysoce přeceněné depresivní hovno. ()

KAAjl

1. série - Slušná psychojízda, kde hlavní hrdina je neskutečně nadaný hacker, který chce změnit svět k lepšímu, bohužel (nebo bohudík?) je trochu blázen. Výborně zahrál Christian Slater i Rami Malek. Hvězda dolů za zbytečné vedlejší dějové linky. ()

Nýdnol

"Umělé emoce ve formě prášků, psychické války ve formě reklam, mysl otupující chemie ve formě jídla, manipulativní promluvy ve formě médií, ovládané a izolované bubliny ve formě sociálních sítí. Odpojili jsme se od skutečného světa, snědli pytlík umělého jídla a zbytky hodili do popelnice zvané lidské tělo." ()

Radim98

Nerozumím tak vysokým číslům, opět mě jen utvrzují v tom, že dnešní seriálový divák se nechá "ohromit" strašně snadno. Tvůrci se tak nemusí vlastně ani snažit, aby hned všichni neslintali blahem u tohohle pseudogeniálního prázdného žvástu. Drží to pohromadě asi tak první dvě epizody, kdy si to hraje, že je to něco víc, akorát že není. Ups-jediný háček v jinak dokonalém tvůrčím plánu. Rádoby neočekávaný zvrat ve stylu Klubu rváčů snad proboha nikoho nepřekvapil (Ježiš to jako fakt jo? :-/ ) a vůbec nechápu, jak na takhle chatrných základech chtějí vůbec postavit pokračování. Ale to se už ani nedozvím, raději si totiž pustím něco, co za to stojí. ()

Daydreamer

Jak napsal uživatel novoten, cituii: Potenciálu bylo tak moc, až bylo zklamání nevyhnutelné.....Ano, od počátku strhující a mnohoslibné, ale...Nakonec se z toho vyvinulo něco zcela jiného, než jsem čekal. Takže za mne: děkuji, Rami Malek byl výborný, ale druhá řada už ne. ()

Hadrian

Myslel jsem si, že počkám než skončí druhá řada než nahodím svoje hodnocení, ale je třeba se vyjádřit hned. Některé seriály jsou založené na silném příběhu, ale Mr. Robot je silný hlavně tím, jak ten příběh vypráví. Upřímně řečeno...to jakým způsobem nám naservírovali vězení bylo neskutečné...a taky dveře...autoři si rádi hrajou s klepáním na dveře. Pokud někomu v tomhle seriálu zaklepou na dveře, nejspíš se ještě 5-6 dílů nedozvíte, kdo to byl. Rami Malek je perfektní a to jak Elliotovi hrabe je masakr. Po loňském Sense8 musím použít znovu slovo revoluce. ()

HarryB

Going in with low expectation, not knowing anything about this show, the pilot turned out to offer a pleasant surprise. In short, the show is a bit unconventional, like a mix between an audio book and a TV show, but one rather well researched and executed. Whereas most shows and movies seem to throw all connection to reality straight out the window when it comes to I.T related stuff, this show does not. In fact, it seems extraordinarily well researched for an entertainment piece. It seems as though we finally have a show that doesn't treat its audience as idiots, and where the writers actually spent some time doing their homework. I'm just concerned that the show may be targeting too small an audience, an audience consisting of people who do not switch their brains off when they turn on the tele, So far, highly recommended to tune into if you're interested in seeing something fresh and aren't allergic to narration (getting inside the mind of a somewhat odd protagonist), as there's quite lot of the latter. Now time to embark upon season 2. ()

Comodore_1 odpad!

Souhlas, dodíval jsem se po více než roční pauze na první serii. Souhlas s tím že to není odpad ale pičovina. Tak k mému hodnocení. ()

Markulius

První série včetně pilota pro mě byl neskutečný zážitek, o kterém jsem se hned musel bavit se známými, a dokopat je k tomu aby se začali dívat taky, aby se bylo o čem bavit! Mr. Robot je opravdu výjimečný, dle mého názoru perfektní seriál, který doprovází hodně originální děj - jeden mladý, samotou a depresemi trpící hacker se rozhodne sundat jeden z největších světových konglomerátů. Seriál se po čase dostane opravdu daleko, a rozhodně vám nedá jen tak spát bez toho, aniž by jste nad ním nepřemýšleli. Jedná se také o velmi pěkně zpracovaný kousek, pohled na něj si užijete, záběry kamer jsou opravdu super. Po zaznění Pixies - Where Is My Mind v jednom z prvních dílů už jsem začal silně přemýšlet nad tím, že nic tak emocionálního jsem v životě neviděl. ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (viac)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

08.08.2016

George R. R. Martin momentálně píše Vichry zimy, šestý román z fantasy série Píseň ledu a ohně. Knižní předloha Hry o trůny je alfou i omegou jeho tvorby, to ale neznamená, že by zanedbával svá… (viac)