Gorilí povídání

• Česko Gorilí pohádky (neoficiálny názov)
Rodinný / Dokumentárny
Česko, 2015, 13x9 min

Nový třináctidílný Večerníček od Václava Chaloupky, který je autorem seriálů Vydrýsek, Méďové či Madla a Ťap. Hrdinové Večerníčků Václava Chaloupky jsou vždycky zvířata. Před mnoha lety začínal vyprávěním o malém lišákovi Tuláčkovi, od té doby vznikla celá řada dalších seriálů, v nichž se jako ústřední postavy vystřídali např. vlci, divočáci, vydra, bažanti, ježek, rys, pes a především divácky nejúspěšnější malí medvědi. Tentokrát poprvé opustíme naši přírodu a vydáme se za atraktivními zvířaty do Afriky. Průvodcem nám bude populární skupina goril v pražské zoo, především gorilí mládě a jeho tetička, která mu o Africe vypráví. Zblízka tak poznáme řadu dalších pozoruhodných afrických zvířat (například geparda, slona, nosorožce, žirafu, lachtana, zebru a další). Každý díl je doplněný vtipnou minipohádkou a krátkou básničkou. (Česká televize)

otík

Průměrný večerníček s živými zvířátky, záběry ze Zoo a divoké přírody (asi z rezervací). Nic převratného, ale dá se. ()

ostravak30

Václav Chaloupek měl za sebou lepší Večerníčky. Gorilí povídání je souborem zajímavých záběrů ze zoo u goril a těch vybraných zvířat v Africe doplněné o kdejaké tlachání. U nejmenších dětí budou asi v kurzu nejvíc obrázky zvířat než pohádky, možná ještě zaujmou veršovánky. Mluvené slovo je ale trochu únavné, tím spíš, když všechny postavy mluví jedna a tatáž osoba, chtělo by to alespoň dvě. Ještě se mi líbila úvodní a závěrečná znělka. Každopádně se jedná spíše o hodně průměrný seriál, který se z hlavy rychle vypaří nad rozdíl od jiných pohádkových děl Václava Ch. ()

Agent24

Není to úplně Večerníček, ale je to o gorilách a proto 100%. Pražská Zoo patří mezi nejlepší tak proto nemohu dát méně. ()

Neklan006 odpad!

Tohle NENÍ žádný večerníček. Záběry goril z pražské ZOO doplněné nijak nesouvisejícím infantilním žvatláním Terezy Bebarové... Zlatý Vydrýsek ()