Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa Muttinka k tomuto seriálu (2)

Série 2 (2017) (S02) odpad!

No tak tohle je opravdu slabý odvar toho na co jsem od J. Stracha zvyklá. Postav je tam tolik, že se už od druhého dílu ztrácím kdo je kdo. J. Dvořák tam byl vlastně jen tak na okrasu. Vůbec nechápu jakou úlohu tam má jeho role. Pořád jenom jezdil z místa na místo pak se nechal postřelit a to bylo vlastně vše. T. Vilhelmová a J. Hájek hrají arogantní blbce a to, že s tím poldou není vše normální bylo jasný od prvního dílu. Z. Kajnarová a M. Dalecký tam jsou jak pátý kolo u vozu. Bez těch dvou by se to tam klidně obešlo a pokud už tam musí být, tak tam nechat jen jedno z nich. Zápletka se hodně podobala Šifře mistra Leonarda. Tam chránili potomka Krista a tady potomka Přemyslovců. Už první série nebyla nic moc, ale tohle je fakt slabý. Celkově se tohle opravdu nepovedlo. Dokonce jsem se dočetla, že by snad měla být 3. série. V tom případě by to chtělo méně postav a více mystičnosti (historie), kterou mám u Stracha ráda a hlavně pořádně propracovaný scénář. Tohle bylo psaný horkou jehlou. ()

Série 3 (2018) (S03)

Jedním slovem - GENIÁLNÍ. Líbilo se mi, že složitý způsob provedení jednotlivých vražd, byl vysvětlen jednoduchým motivem. To, že ty vraždy páchá D. Švehlík mě napadlo (a nejen mě) poměrně brzy, protože jsem si říkala že by nevzal vedlejší roli nějakého maloměstského policajta, ale vůbec by mě nenapadlo, že to všechno vymyslel manžel druhé oběti, který chtěl dědit. Když přišla na scénu postava mafiána v podání P. Rímského, tak jsem měla strach, že se seriál změní v jakousi mafiánskou pomstu nebo válku mezi gangy. Naštěstí se to nestalo (přeci jen jsme v Čechách a ne v Americe), byl to prostě jen otec, který truchlil pro svou dceru. Musím nesouhlasit s názorem některých, že ta maska byla směšná. Naopak, byla skvělá. Karnevalová maska, která byla zároveň svým způsobem děsivá, že jsem se pak bála jít na WC. Výkon M. Valenty byl výborný. Toho postiženého kluka už s ním budu mít vždycky spojeného. Jinak postav nebylo moc, ale tak akorát. Takže jsem se orientovala kdo je kdo a ne jako v předchozí sérii. Na konci, když bylo všechno vysvětleno jsem si myslela, že tam bude záběr na tu kopku, kde si D. Švehlík nahrával ty zvuky, a že se tam něco ozve nebo pohne, ale nakonec asi bylo lepší, že to tam nebylo. Za mě byla tohle skvělá práce, díky které si u mě J. Strach vylepšil reputaci po zpackané 2. sérii. Všechno do sebe zapadlo, všechno bylo vysvětleno a tak to má být. Jsem zvědavá z čím přijde příště. Laťka je vysoko. ()