Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa Lykos k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2015) (S01)

Takhle ano. Opravdu skvělé. Prvních pět dílů drží napětí, divák chce víc. Jak se to začne rozplétat, tak to - celkem pochopitelně- ztratí šťávu, ale celkem jsem spokojena. Mám i radost, že se nepotvrdilo, čeho jsem se bála, a sice pověstný Strachův zkažený konec - narážím teď na Ďáblovu lest a Ztracenou bránu, kdy posledních deset minut posledního dílu naprosto zkazilo dojem z celé série. Tady se to naštěstí nestalo. Jak jsem říkala, sice to ke konci už nemá takový spád a tajemno už je za horami, ale alespoň to tak nějak dává smysl. Nemá cenu se asi bavit o tom, jak moc je to reálné a jestli to není trochu přitažené za vlasy. Upřímně, kolik znáte realistických seriálů, kde se odehrávají věci jako v běžném životě? Kdo by pak na to asi koukal, že. Jediná moje výtka snad směřuje k tomu, že jsem se ke konci v těch mrtvolách už opravdu začala ztrácet a vlastně vůbec netuším, kdo všechno zemřel. Ale celkově pochvala a těším se na další sérii. ()

Série 2 (2017) (S02)

Porovnám-li s první sérií, musím hvězdu ubrat. Je to trošku škoda, protože seriál je to určitě více než průměrný, ale čtyři prostě dát nemohu. Jednička byla napínavá, chvílemi až strašidelná, a opravdu jsem se těšila na každý další díl, zatímco u dvojky jsem pouze chtěla vědět, jak to dopadne. Jak už jsem tu několikrát psala, pomalejší tempo vyprávění mi ani tak nevadí. Vzhledem k tomu, že se seriál jmenuje Labyrint, tak mě ani nepřekvapuje složitost příběhu. Ale opět mi ten konec přijde nějaký odbytý. Dějová linie s Jiřím Dvořákem mi přišla zajímavá a doufala jsem, že se z ní něco vyklube a ona zatím tak nějak vyšuměla a na to, kolik jí bylo věnováno prostoru, tak nakonec působí, že byla vlastně zbytečná. A nebyla bych to já, abych si nepostěžovala, že v tom špulila hubu Vilhelmová, o hraní vážně nemůže být řeč. Doufám, že v další řadě nebude, fakt už jí přestaňte do všeho cpát. Nechci jen kritizovat, chvílemi to bylo vážně dobré, jen to proti jedničce nebylo tak strhující. A hlavně si myslím, že už by se Jirka Strach měl vykašlat na ty tajné řády, už to je trošku otravné a bohužel i směšné. ()

Série 3 (2018) (S03)

Vzhledem k idiotskému nápadu uživatele Gilmour93 napsat hned do první věty svého hodnocení jméno vraha se mi tato řada těžko hodnotí. Bohužel jsem čekala až seriál v TV skončí a nakoukla jsem sem pro zajímavost, abych viděla celkové hodnocení. Mrkla jsem na vteřinu směrem ke komentářům a neštěstí bylo doma. Snažila jsem se tedy oprostit se od toho, že vím, kdo to dělá, a zaměřit se na ten zbytek. Stále platí, že jednička nebyla překonána. Kriminalisté byli často poněkud nedovtipní a rozhodně pomalí. S hereckým obsazením nemám v této řadě žádný problém. Také jsem ráda, že tentokrát nešlo o tajný řád Nesvobodných mydlářů nebo tak něco, ale opět máme náboženského troubu vraždícího tentokrát podle apoštolů. Docela bych si už od té náboženské linky odpočinula, být Jiřím Strachem. A asi bych i Labyrint nechala spát, alespoň do doby, než pan scénárista dostane opravdu dobrý nápad a řádně si ho promyslí. ()