Pro záchranu svého muže vsadila všechno, co mohla teroristům nabídnout.
Když je unesen Američan pracující v Jižní Americe najímá jeho manželka speciálního agenta přes únosy a výkupné a společně začnou pracovat na jeho záchraně. Agent se však do manželky rukojmího zamiluje... (oficiálny text distribútora)

prezdivaka

Není smutné, že úplně plytký film, bez jakéhokoliv poselství či nadstavby, plní sály kin a nakonec i hodnocení nemá tak špatné jak by zasloužil? Je to smutné. Stačí film obsadit nějakým hereckým esem, dodat filmové řemeslo, přidat pár výbuchů, nalomené srdce hlavní hrdinky, která se zamiluje do zachránce manžela, ale abychom to nekomplikovali a zachovali happy end, nakonec odchází s manželem a charismatický záchranář s úsměvem Boggarta odchází na další misi. Co na tom, že to byl vyjednávač. Uměl i skvěle střílet a vyznal se téměř ve všem. Hotový J. Bond. Přesto byl ochoten vsadit vše - i svůj život, aby velkoryse na konci prohlásil, že to byla jeho povinnost a že ničeho nežádá. Tak jak to chtějí divačky amerických kin. Přece se nepošpiní nějakým honorářem, byť dělal svou práci. Ten film je tak špatný, že mi ani nevadilo, že jedna z postav donese (protože si to scénář žádá) do bezpečí Bibli s mapou, pžestože utíkal, klouzal v kotrmelcích ze svahu a letěl z 50 m vodopádu, kde pak plaval o život divokou řekou. Stále nepoužíval jednu ruku, ve které měl bibli. Jedna z hvězd jde na Crowea, který hraje tak úsporně, až máte pocit, že se nenaučil text. ()

Kaka

Hackford je starý pán, tudíž i moderně pojatý akční film z východního prostředí vypadá v jeho podání místy velmi retro, což kupodivu není na škodu. Jiskření mezi Crowem a Meg Ryan se propíralo svého času zdatně, takže proč raději neotočit list. Akce kvalitní, zvuk výstavní a sekvence ze zajateckých táborů v rámci možností realistické. O "dokumentaristický" styl zdaleka nejde, pořád je tam stále až příliš americké limonádovosti, ale vyloženě nepovedené to rovněž není. Pro diváckou masu tak akorát dostatečně jednoduché, dostatečně dravé a dostatečně akční. ()

nash.

Měl to být thriller nabitý emocemi. Zajatý manžel, chrabrý vyjednávač, zoufalá manželka, zrada, složité vyjednávání, osvobozování, teď do toho komplikace s nečekaným citovým vzplanutím. Jenže ve výsledku to všechno, s výjimkou skvělého Davida Morse, působilo tak nějak chladně, odtažitě a bez elánu. Jakoby se nikdo moc nesnažil zaujmout, což se opravdu povedlo. Morseho Peterovi jsem sice držel palce, i když poněkud vlažně, ale Terry i Alice mi zůstali zcela lhostejní a jejich vztah jakbysmet. A to asi záměrem tvůrců nebylo. ()

SeBig

Po pravdě řečeno, jsem čekal větší rozuzlení zápletky, když to celkově všechno dám dohromady, tak to zas takový drámo nebylo a nijak moc dramatických věcích se zde nestane. Meg Ryan vždy rád vidím a celkově obsazení je dost dobré, ale ta stopáž taky mohla být kratší. Námět zní ze začátku fajn, ale pak už to začne kolýsat. Dal jsem si kafe, tak jsem v hodnocení trochu milejší, než obvykle. ()

chelseaman22

Jojo, Russell je rozený kladný hrdina! I přes možnost výpovědi a práci přes čas se vydává do přenádherné Jižní Ameriky, kde získá kamarádku s výhodou, jejíž výhody jsou vůči našemu rekovi vskutku zanedbatelné. Náš rek na to nehledí, zajde si pro bambitky a své Expendables a vzhůru nahrnout se do vrtulníku a jít si zastřílet. Uspokojivé! 76% ()

• Během natáčení v internátní škole ve Stowe se Russel Crowe (Terry Thorne) setkal s šestnáctiletým mladíkem, který mu položil pár otázek ohledně herectví. Tent mladík se jmenoval Henry Cavill a v současné době je hereckou hvězdou a mezi jinými je i představitelem Supermana z filmu Muž z oceli (2013). (Wishkah)
  • David Morse natáčení na pár dní opustil, aby mohl naposledy navštívit svého umírajícího otčíma. Této smutné záležitosti může děkovat za svůj život, protože během jeho nepřítomnosti se natáčela scéna, ve které je jeho postava přesouvána z jednoho nákladního auta do druhého, a to potom odjíždí. Místo Davida Morse použil režisér kaskadéra. Nákladní vůz bohužel řídil nezkušený řidič, který nezvládl řízení a nákladní vůz se šesti lidmi na palubě spadl do srázu. Nikdo nepřežil. (Wishkah)