Bratr Bajrangi

(festivalový názov)
  • India Bajrangi Bhaijaan (viac)

Shahida, pětiletá němá pákistánská holčička se ztratí matce na cestě z Indie domů. Ocitne se na Hanumanově slavnosti, kde potká Pavana, zapáleného hinduistu. Pavan překoná hory doly, aby pomohl Shahidě zpět do Pákistánu. Jejich cesta je vede z barevné dillíské čtvrti přes celý Paňdžáb, rádžasthánskou poušť a Kašmír. (Festival bollywoodského filmu)

rikitiki

Dobrácký obr a maličká holčička s překrásnými kukadly hledají cestu k ní domů a musí se prodírat pouští a pralesem nejenom přírody, ale zejména lidských předsudků, nenávisti, fanatismu a chamtivosti. Oba hrdinové jsou ve vší té zlobě dva křišťálově nevinné charaktery. Film je dojímavý, něžný, vtipný a velmi laskavý. Není třeba bát se kýče, protože je to samozřejmě kýč, ale kýč vycizelovaný, chytrý a hlavně potřebný, protože na jednoduchém příběhu vysvětluje nesmyslnost a krutost zaslepenosti. Kromě toho uvidíte spoustu krásné přírody a konec, který zasáhne. ()

*CARNIFEX*

A opäť India v plnej kráse inak prihlúpleho príbehu o prostom chlapovi s dobrým srdcom, ktorý napriek vlastnému životu plného starostí, bojuje o návrat malého dievčatka k rodičom. Ja si skrátka nemôžem pomôcť. Ja som z týchto filmov z Indie čoraz viac unesený. Odľahčená komédie plná svojských hudobných vložiek či srandovných tancov si ma (ne)čakane získala od samého úvodu. Ja osobne nemám v láske muzikály (netvrdím že ním Bajrangi je!), no toto je počin z úplne iného súdka. Ďalším plusom je niekoľko dojímavých scén, ktoré doslova "otvoria" srdce. Síce maximálne pritiahnuté za vlasy, ale skrátka krásne. ()

kaylin

Co budu povídat, tenhle film mě prostě dostal. Já vín, že je to ve finále takové naivní, ale ty postavy se mi prostě líbily a já jsem si přál, aby to skončilo tak, jak to skončilo. Zjišťuji, že Indie má skvělé herce a že vůbec nevadí to, jakým způsobem filmy natáčí. To, co chtějí říct, nakonec řeknou a řeknou to silně, emotivně a krásně. ()

Frajer42

Další přeslazená indická pouť napěchovaná sentimentem k prasknutí. Ono vám to však u těch indických filmů z nějakého důvodu tolik nevadí a vlastně si to ani jinak neumím představit. Úvodních asi 40 minut byla trošku nuda, kdy jsme se seznamovali s hlavními postavami. Když však člověk překoná toto nezbytné zlo, tak následuje docela sladká odměna v podobě hodně zajímavé pouti vedoucí takřka až k vzájemnému spřátelení dvou nespřátelitelných zemí Indie a Pákistánu. Všechno je poněkud předvídatelné, ale stejně nemůžete hlavní dvojici nefandit. Bollywood zkrátká umí vytvářet silné emoce a silné příběhy, které se dokážou dotknout srdce i přesto, že tento citový nátlak po celou stopáž cítíte. Tento film navíc vyniká opravdu nádherným prostředím, do kterého byl zasazen. Body srážím za náušnice hlavního hrdiny, které mě po celou stopáž silně iritovaly. [80 %] ()

Idaho

Kdybych měl hodnotit jen polovinu filmu, dám jasných pět. Bohužel film je po "přestávce" kandidátem na facepalm roku. Na kraviny, které se tam začnou na sebe kupit, vám nestačí jedna ani dvě ruce. Hlavní hrdina, Pawan Chaturwedi aka bratr Bajrangi je totiž kombinací dobrého vojáka Švejka a Mirka Dušína. Zpočátku to zachraňuje Munni, která Pawanovy opičárny glosuje facepalmem, ale na konci si musíte pomoci sami s vlastními. Proč tolik hloupého kýče, proč? ()