Tongue Tied

(hudobný videoklip)
  • USA Miley Cyrus - Tongue Tied (viac)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2014, 2 min

kingik

S písničkou to nemá nic společného, do porna tomu schází hardcore krok, ale pokus o hudební postmodernu je patrný. Miley už je natolik v piči, že v příštím klipu by mě ani nepřekvapilo, kdyby si hodila sex s krtkem, ale ne s tím od Millera. Ztracená soudnost je u Miley její mo(mentální) image. Nechce být hezká, nechce mít ženskou postavu, nechce být oblečená. Dělá reklamu na anorexii, lentilková prsa a účes, který ji hyzdí. K tomu se odhodlala konečně do svého klipu protlačit svůj jazyk, který s oblibou na veřejnosti ráda vyplazuje, ale v klipech s tím šetří. Režisér Quentin Jones v ní vidí sex symbol, přelepil ji prsa páskou, pomazal ji sajrajtem a asi na dvě minuty ji fanouškům zhnusil ještě víc, než je u ní obvyklé. Klip si svým kontroverzním pojetím samozřejmě vysloužil celou řadu zákazů. Miley do současné videoklipové tvorby protlačila (rádoby) provokativní sexuální fetišismus, který v jejím podání působí obscénně, nikoliv jako forma umění, ale je evidentní, že prudce přidává na obrátkách. Mám-li chápat tento její klip jako formu její umělecké seberealizace, můžu jí pogratulovat. Ale dobrý klip by měl mít i nějaký ten hudební nápad. Ten mně chyběl. Co nestihla Madonna, v tom je její pokračovatelkou Miley. Akorát se ty dvě kariéry nedají moc srovnávat. Co takhle být zase jednou za hezkou holku a ne za šeredku s vyplazeným jazykem, co slečno? 50% ()