Hip Hop-erácia

(festivalový názov)
  • Česko Hiphop-erace (festivalový názov) (viac)
Dokumentárny / Rodinný / Hudobný
Nový Zéland, 2014, 93 min

Réžia:

Bryn Evans

Scenár:

Bryn Evans

Kamera:

Bevan Crothers

Môže sa súbor seniorov a senioriek, ktorého vekový priemer sa blíži deväťdesiatke a skoro všetci členovia majú umelý kĺb, úspešne zúčastniť hip-hopovej tanečnej súťaže? Film sleduje fascinujúcu cestu novozélandských nadšencov, ktorí to so svojím vystúpením chcú dotiahnuť až do Las Vegas. Životný elán a nadhľad im rozhodne nechýbajú. Vďaka pozitívnemu prístupu sa im darí prekonávať i zdanlivo neriešiteľné prekážky a dokázať tak, že vek je len číslo a s humorom ide všetko ľahšie. Oporou a blízkou priateľkou je pre nich mladá manažérka a trénerka Billie, pre ktorú sú prekážky iba ďalšou výzvou na ceste s jasným cieľom. Ako sama hovorí: "Pôjdete (do Las Vegas) všetci, aj keby to malo byť v urne." (Jeden svet)

movieband

Viděno v rámci festivalu Jeden svět. Kdo by čekal film o Hip-Hopu, tak ten tu hraje druhé housle. Celý film je o síle lidské ducha a o tom, že na věku nezáleží, proto, aby člověk mohl dělat nevšední věci. ()

Deimos

Kino projekce Filmové Vinohrady/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Kamera 10/10/// PLUS: zdařile natočeno, od vydařené kamery a kvalitního obrazu, přes vhodně využitý střih až po uvěřitelné a často nenásilně zábavné dialogy "do Las Vegas pojedeme všichni, i kdyby to mělo být v urně"/// MÍNUS: až na jednu scénu (stříhání...) kamera zabírá přesně to co chci ve filmu-v dokumentu vidět./// Shrnutí: Mám úctu ke stáří a nebráním se hip-hopu. Mám obdiv k tanečníkům všeho druhu a mám rád taneční filmy. Tady najdu vše. Nechybí dojemné scény, ani pocit vítězství./// Celkem 91%/// ()

Marze

Úžasný příklad důležitosti aktivizace seniorů. Hezký příběh. Na tanec hip-hop se krásně kouká, ale pro mě je to spíše hrubší poezie a monotónní rytmus. Tedy žádný velký art bouchat do bubnu. ()

V.Silver

Hip hop úplně nemusím, ale při sledování tohoto dokumentu v rámci festivalu Jeden svět jsem si několikrát říkal - wow, to je opravdu dobře udělaný dokument. Vyšší hodnocení asi dokumentu dát nemůžu, rozhodně patří mezi jedny z nejlepších, které jsem viděl. 90% a tančete, dokud vám stačí dech! ()

mr.okurek

Příjemně ubíhající počin se zajímavým tématem. Kdo by to byl řekl že staříci jsou ochotni něco takového provést a ještě s tím slavit úspěch? Pochybuji, že by na to čtenáři csfd měli odvahu (já ji nemám). ()