Miliardy

USA, (2016–2023), 78 h 58 min (Minutáž: 49–61 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney (viac)

Držitelé cen Emmy® a Zlatý glóbus® Paul Giamatti a Damian Lewis excelují ve spletitém dramatu o mocenské politice v newyorském světě velkých financí. Mazaný a protřelý státní zástupce Chuck Rhoades (Giamatti) se dostane do ostrého střetu s geniálním, ambiciózním králem spekulativních investičních fondů Bobbym "Axe" Axelrodem (Lewis). Oba využívají veškeré své moci, vlivu a taktik, aby se navzájem přechytračili. V tomhle aktuálním, provokativním seriálu jde totiž o miliardy. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Ouwen k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2016) (S01)

Nějak mě to chytlo už po prvním díle. Svět financí je pro mě velká neznámá, ale i tak mi tohle téma přišlo atraktivní, zajímavé a mnou nepolíbené. Scénář je sepsán srozumitelně, aby se divák v tom neztratil a věděl "o co go". Eskmo ukuchtil solidní soundtrack a každá konfrontace mezi Giamattim a Lewisem působí fakt napjatě. Úplně z toho panuje ta rivalita. Musim se hlavně přiznat, že ani po první sérii nemám jasno v tom, komu fandit. Oba dva se dopustěj něčeho nekalého, aby nakonec nějak někdo z nich projevil lidskost a opět si naplno získal moje sympatie. Neustále se mění póly a oba herci podávaj kvalitní výkony. Záverečná epizoda první série vybroušená skrz konverzace. O akční scény tu vůbec nejde, tohle je čistokrevné drama, kde prim hrají finance a bohatá slovní zásoba, či otázky lidskosti a morálky. Absence intra mě mile potěšila, protože se hned jde na věc. ()

Season 2 (2017) (S02)

Tempo mi přijde celkem kolísavé, a už to nepůsobí tak vyhroceně/napjatě, jako první řada. Taylor je ale fajn postava, některé vztahy procházej zajímavým vývojem a občas to solidně graduje. Twist z devátého dílu mi ale přijde trošku přehnanej i když údernej. Přijde mi, že ten boj mezi Axem a Chuckem je spíš dětinský a doufám, že to nebudou do nekonečna natahovat. ()

Season 3 (2018) (S03)

MOŽNÉ SPOILERY: Co to s těmi seriály vůbec je, že třetí řada vždycky představuje jejich vrchol? Scénář je absolutně vyšperkovanej po všech stránkách, nadopován ohromnou kadencí hlášek a různých citací, či easter eggů na jiný filmy. Paul Giamatti na špici svých schopností a doluje ze sebe enormní emoce. Damian Lewis nenudí ani ve třetí sérii, působí svěže, plný energie a oba dva představují dominantní tahouny, se kterými je sranda, tak aj určitá dynamika - díky jejich charismatu a fantastickému scénáři, se daří vyšachovat nudu. Nyní stačí do toho vložit několik výborných vedlejších postav, jako Wagse, Wendy, otce Rhoadese, Taylor, Maffeho, Spyrose, či Briana, Iru, Olivera, či Adam DeGiulio a k tomu každá postava má svůj osobitej charakter - Wags, kterej je založenej vulgárním humorem a až sarkastickým podtónem, dominatní Wendy, sloužící jako pohon pro místní zaměstnance, Spyros jako šášo či právě Briana, kterej má výbornou slovní zásobu a je místy správně tvrdohlavej. Všichni z nich maj svůj život, své typické já a proto zde není nikdo navíc. Karty jsou aj rozdány způsobem, že přeju každýmu úspěch i za cenu toho, že padne jiná postava, kterou mám rád. Dlouho jsem nezažil dilema v tom, komu fandit. John Malkovich je příjemná posila. Soundtrack klasicky výbornej, interiéry lahůdkové a pestré, místy je to napínavé a fakt jsem se skvěle a upřímně bavil nad tim, jak je celkovej děj propojenej. Hodně se těšim na čtvrtou řadu, Billions je ukázková, pasivní, dramatická jízda, která funguje perfektně po všech stránkách. ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

22.08.2021

Slavný herec a komik Hank Azaria ztvární jednu z vedlejších rolí současného šéfa Appleu Tima Cooka v novém antologickém seriálu Super Pumped od stanice Showtime. Projekt se bude zabývat vzniky… (viac)