Sangailino leto

• Česko Sangaïlé (viac)

Sedmnáctiletou Sangaile fascinuje akrobatické létání. Kvůli strachu z výšek se však nikdy neodvážila ani jen vlézt do jedné z pilotních kabin. Na letní letecké show nedaleko jezera, kde stojí prázdninová vila jejích rodičů, potká stejně starou místní dívku Auste. Ta, na rozdíl od Sangaile, vede kreativní a nevázaný život. Když se z dívek stanou milenky, Sangaile se Auste svěří se svým nejhlubším tajemstvím a najde ve své dospívající lásce jedinou skutečnou oporu, která jí dodá odvahu k létání. (Cinemax)

ICTS

Tohle bylo dost slabé. Alanté si zřejmě řekla, že když natočí něco lesbického, tak to bude cool. Hlavní hrdinka mi byla velice nesympatická, děj o ničem, minimální dialogy. Jedině tomu pomohla Dirziute(a její stylizovaný pokoj) na kterou jsem se nemohla vynadívat a osobitý umělecký styl. ()

markotter

Příjemná letní nálada na severu Evropy doplněná pohodovou muzikou. Taky dobře natočený vývoj lesbického vztahu a vztah samotný mezi hlavní hrdinkou a extravagantní Auste. Ale jinak nic objevného. ()

Marator

Režijně velmi povedé dílko ze zajímavé lokality a prostředí. Krásné záběry dobře vyniknou na velkém plátně. Těžko jsem se snažil pochopit hlavní hrdinku. Moc se mi to nedařilo, ale to už to tak bývá u dospívajícího člověka. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) ..."Kdo jsem, čeho se bojím, kam se ubírám, jak překonám svůj strach - jenom já si pomohu, jen já a nikdo jiný. To já jsem tou, která si nakonec jedině musí pomoci, překonat svůj strach. A to, že po něčem toužím, znamená to, že si to mohu jen tak jednoduše vzít? Chci být šťastná! Ale kdo mi ukáže směr, jakým se mám vydat?" - mnoho filmů se mi zdá skvělých, protože mají dokonalé herecké výkony, parádní kameru a dokáží mé city napnout na maximum, natolik, že polykám slzy, třeba; přemýšlím, hodně; zírám, mnohokrát! Ale některé vidím jasněji! Vystihnout ve filmu pocit, myšlenku, v tom je pro mě to pravé životní filmové umění! Poznámka: Sangailé je prvním filmem, kdy mi lesbická rovina přišla nevhod. Jako kdyby byla navíc, tím myslím. Napadá mě, že kdyby Sangailé svoje sebepoznání prožila s klukem, vyznělo by vše silněji. - ale neberme to na těžkou váhu, já jen chtěla, aby Austé byla šťastná! :D Ach, Austé, dík za to, jak stylová a životní jsi byla!!! =´) "Noone will understand you better than Me..." "I know." ()

jungewolf

Velice hezký, poetický příběh o překonávání strachu, fóbií a zneuznání ze strany vlastní matky. Navíc zasazený do nádherné litevské přírody. I když jsem neviděl prvních cca 10 minut a utekl mi i konec, přesto dávám 4 * a 63 %. Výstižný komentář - VIZ : Aluska88 . ()

black8

Film s mnohými vrstvami, spracovaný veľmi citlivo. Jedno leto a jedno veľké poblúznenie pomôže dospievajúcemu dievčaťu so sebadeštruktívnymi sklonmi nájsť samu seba. Skvelý výber herečiek, veľmi citlivo a predsa autenticky zobrazené sexuálne scény a zaujímavá sonda do psychiky dievčaťa, ktoré túži viac lietať ako milovať človeka. I keď z oboch sa vie zatočiť hlava... ()

rakosabasta

Formálně, herecky i obsahově příjemný film o dospívání z pohledu, na který nejsme úplně zvyklí. Takový holčičí, uhlazenější prázdninový Gympl. ()

fola

Je škoda že film nenaplnil svůj potenciál, mohl být klidně o 30 minut delší. Navíc hlavní herečka mi přišla dosti nesympatická (i svým chováním - rolí). ()

Simbo

KVIFF: Mé hodnocení určitě ovlivnil fakt, že jsem ve stejném proklatém věku jako hlavní hrdinky příběhů, takže ke mně jejich úskalí života promlouvají tajemným hlasem porozumění. A to ani nemám 17 zářezů na předloktí a má sexuální orientace nevybočuje z normy. Naopak klasicky vedla k rozhodnutí "pojďme se podívat na film o lesbičkách", jenž pak mile překvapil emocionální hloubkou, příjemnou symbolikou (ach, i ta propletená ženská těla) a také tím, že závěr byl až podivuhodně obyčejný, na rozdíl od hrůz, které jsem si představoval. Nakonec samotný lesbický vztah ustoupil do pozadí a hlavní myšlenkou se stalo překonávání překážek v cestě za svými sny. A to přesně dospívající potřebuje slyšet. ()

m62

Celý čas som mal pocit pohodového filmu, ničím výnimočného, ale ten koniec ma zasiahol. Na prvý pohľad happy end, hrdinke sa splnil životný sen. ale premena živého, citlivého dievčaťa na strohú odmeranú profesionálku bol pre mňa ako kopanec do žalúdka.Ten letmý, zhovievavý úsmev pri pohľade na fotky z najúžasnejšieho leta života, ako keby zostarla nie o dva ale aspoň o dvadsať rokov. Ako sa hovorí, rozmysli si čo si želáš, lebo sa ti to môže splniť. ()