X-Men 2

• USA X-Men 2 (viac)

X-Meni. Narodili sa s jedinečnou genetickou mutáciou, ktorá im umožňuje vládnuť nadprirodzenými schopnosťami. Pod vplyvom profesora Charlesa Xaviera (Patrick Stewart) slúžia ľudstvu. Chránia svet. Ten im však nedôveruje a bojí sa ich. Po nezmyselnom pokuse o atentát na prezidenta Spojených štátov, ktorý údajne spáchal neznámy mutant, sa verejnosť dovoláva zákona, ktorý má mutantov dostať pod kontrolu. Na čele antimutantského hnutia stojí armádny veliteľ a vedec William Stryker (Brian Cox), o ktorom sa tvrdí, že na mutantoch robil pokusy. Mutantov nenávidí a chce ich totálne zlikvidovať. Keď zistí, že jeho vlastný syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker mal v minulosti do činenia tiež s Wolverinom (Hugh Jackman) a pozná tajomstvá jeho minulosti. Keď Wolverin pátra po svojom pôvode, uvedie Stryker do pohybu svoj antimutantský program. Sú však aj mutanti, ktorí sa postavili proti ľudskej civilizácii. Jeden z nich, Magneto (Ian McKellen), práve ušiel z väzenia. Je nepriateľom X-Menov. V situácii, keď sa všetci mutanti stali štvancami, navrhne X-Menom spojenectvo proti spoločnému nepriateľovi – Strykerovi. X-meni a ich spojenci sa vydávajú na najnebezpečnejšiu misiu v živote... (TV JOJ)

depony

Propracovaná psychologie postav, skvělé herecké obsazení ... a režisér, který prostě těm "jiným" rozumí. Hledat svůj původ nemusí být zrovna tím nejlepším nápadem, o čemž se Logan přesvědčí. Plno emocí, zvratů ... záporáků. A Patrick Steward coby Profesor Xavier nebo Ian McKellen jako Magneto či Famke Janssen v roli charismatické telekinetičky Jean Grey. Je na co koukat - nechybí děj, akce, napětí ani láska a zklamání. ()

Adasin

Špička žánru v době, kdy většina ostatních komiksáren vyznívala do ztracena. Ještě lepší než jednička a navíc plné mnoha zajímavých myšlenek a scén (nejlepší je dle mého scéna s Nightcrawlerem v Bílém domě). 10/10 ()

Adman

Naprosto geniální nápad. Lidé a mutanti, z čehož lidé vypadají jako mutanti, akorát mají nejaké nadpřirozené schopnosti. Komixová předloha se nám stává čím dál více populární a jejich filmová zpracování se také podle toho daří. Příběh se mi občas vytrácel, ale s tím se u Sci-fi musí počítat. ()

SaNcHeZ_cz

Ukázkový příklad jak točit sequely. Brian Singer natočil dospělejší a cílevědomější pokračování, které neztrácí čas a od prvních minut celé dvě hodiny baví. Dvojka X-men je solidní komiksová adaptace, která nabízí propracovaný příběh, slušnou akci a řemeslně nadmíru zvládnutý vizuál. Kdyby jen všechny druhá pokračování šla v šlépějích tohoto snímku, rázem by byla ta Hollywoodská kanonáda pokračování a remaků o něco snesitelnější. ()

Alqarin

Po Raimiho druhém Spideym nejlepší komiksovka (objektivně ho i převyšuje). Propracované postavy a chytře zakomponované analogie z našeho světa obdařují X-Meny 2 značnou emoční hloubkou a činí z nich mimořádně seriózní a návykovou podívanou. ()

Vxxx

Za mě lepší, než jednička. Neustále si teda myslím, že je to takové jednotvárné, ale alespoň jsme se dostali k podrobnějšímu představení postav. Příběh taky mnohem zajímavější. Snad se tedy kvalitu filmů bude dál stupňovat, když už jsem se rozhodla na to kouknou :) 4* ()

Praxis

Patrick Stewart forever!!!! dvojka x-menů mě uchvátila ještě více než jednička. Jak jinak než skvělé výkony pánů Jean-Luca-Stewarta-Xaviera a Gandalf-McKellena. Nevim proč, ale hrozně se mi tady líbil výkon Halle Berry i když nedostala celkově moc prostoru.Mystique je prostě boží, takovou fajnovou babu bych chtěl doma a Kurt Wagner - z cirkusu:)) a jeho mega úvodní akce v Bílém domě je tak skvělá, že jsem hledal při úvodních titulkách čelisti na podlaze. Film nabízí ještě větší koktejl akce, ale i filozofických rozprav o bytí a nebytí světa. A Magneto je dozajista ten nejskvělejší bad-guy co jsem kdy viděl. ()

UncleG

Druzí Xmeni (správná plzeňácká výslovnost "Iksmeníí") jsou podle mého klasickej vizuální průplach. Tedy… celkem dobře udělaná zábavná hříčka, která stoprocentně nadchne diváka od pěti do patnácti let. Jinak je to takové supermutantí „šup sem, šup tam“ bez většího přesahu nebo výrazných dějových zajímavostí. Při každé příležitosti se na ně rád podívám znovu, protože zpravidla druhý den zapomenu, o čem ten který díl zrovinka pojednává. A zhruba po půl roce už ani o jednom z Xmenských bijáků nevím zhola nic (tedy krom toho, že tam poletují nějací namachrovaní drsňáci a McKellen se snaží tvářit, že je děsně zlej). No jo, paměť je ošidná… Zaplaťpánbů! ()

GodComplex

Je to vypravnejsi a propracovanejsi, nez jednicka, ale take roztahlejsi a nudnejsi, takze ve finale jako u vsech kousku X-serie prumer. Plati to same co u prvniho dilu - precenovany Singer, precenovany komix. 6/10 ()

PKD

Vedle First Class,to nejlepší,nejdokonalejší,nejpropracovanější a nejbrilantnější, co bylo pro tuto značku,stvořeno! Viděno včera po 8 letech a spadlá čelist dokazuje,že ten film prostě nestárne. Tak! Scéna matky se synem v lese u ohýnku,je k nezaplacení!!! Znalci vědí,proč. ()

Vojcl

Kvalitní pokračování úžasné jedničky. Oproti prvnímu filmu přibylo více akčních scén, zato scénář je trošičku slabší. Jak už bývá zvykem, dvojka se jedničce nevyrovná, přesto si myslím že to Singer znovu dokázal a natočil parádní comicsovou pecku, která vám na dlouho uvízne v hlavě. ()

buldock

Dle mého názoru nejlepší díl celé trilogie a to v četně prequelu X-Men - První třída. Jednička byla více rozjezdová , ale dvojka už má ty správné grády a neuvěřitelný spád! Postavy jsou výborně rozvinuté a prakticky každá z nich nám ukáže v plné parádě svoje schopnosti ve vynikajícím představení zvaném X-Men 2! Akční scény jsou bez chyby , dějová linie se krásně rozvinula a k tomu nám režisér naservíroval skvělého záporáka Strykera, který se nezastaví před ničím. Vlastním film v HD s DTS soundem a věřte, že nyní je film prvotřídní a nejen audiovizuální lahůdka jak má být. Film: 90% ()

Macejko

Tak ja to ešte nemám ohodnotené, hej? Takže v skratke - je to božské. Vynikajúca réžia a scenár, skvelá akcia, výborné obsadenie... A tak ďalej. Ak bude niekedy vytvorený zlatý fond komiksových filmov, X-Men 2 v ňom budú mať čestné miesto hneď vedľa Nolanových Batmanov a Spider-Mana 2. A teraz ma ospravedlňte, idem si pustiť Ottmanovu skladbu z úvodných titulkov. ()

erased

Přestože se většina výtek směřovaných k prvnímu dílu dá jednoduše zkopírovat, X-Men 2 jsou alespoň o kus dál díky konečně povedenější akci a konečně alespoň překousnutelnému příběhu, který hravě táhne Brian Cox. Na jakýkoli přesah i Jackmana ale kvůli stále stejně hloupoučkým postavičkám muťáků stále sere pes. ()

gogos

Prakticky ve všech ohledech lepší, než první díl. Větší akce, lepší efekty, propracovanější děj i výraznější prosazení jednotlivých postav. Stále se sice nemůžu ubránit dojmu, že některé scény působí toporně, některé scénáristicky a dějově hloupě, ale přesto komiksově na úrovni. X-Meni si druhým dílem prosadili vlastní ságu, která mě sice brala méně, než třeba Marvelovské Universum, přesto po blockbusterově zábavné stránce jí není prakticky co vytknout. Zasloužené 4* ()

Bat55

Lepší film, ako prvý, ktorý už bol aj tak medzi komiksovými adaptáciami úplne na vrchole. Aj vďaka úspechu práve X-Menov a Spider-Mana máme dnes kopec komiksových filmov každoročne v kinách (nanešťastie, podaktoré z nich stoja úplne za nič). Filmu nechýba premyslený chytrý scenár, ktorý dáva dostatok priestoru takmer každej postave a som rád, že hlavne Wolverinovi. Dnes už si asi ani neviem predstaviť iného predstaviteľa práve pre tohto týpka s drápmi ako Wolverina. Akcia je úžasná (hlavne v závere, ale aj na začiatku v Bielom dome) a dokonale vyvážená s neakčnými scénami, teda nehrozí, žeby po dlhšiu dobu sa nebojovalo a zasa naopak, žeby bolo akcie až prehnane veľa. Pre mňa určite takmer vo všetkých aspektoch najlepšia časť X-Menov, ktorú som videl. A Charles Xavier a Ian McKellen sú ako ústredné znepriatelené duo fakt skvelí. /90%/ ()

kaylin

Ale jo, i po druhém - anebo po třetím? - promítání se mi tenhle film hodně zamlouvá. Rozhodně je to lepší než jednička, která byla taková nedotažená. Jsou zde pořád prvky v logice, které pro mě nefungují a které mi trochu vadí, ale příběh je silný, postavy jsou konečně pořádně ikonické a nechává se dost rozehráno, aby se to mohlo zničit třetím dílem. No, třeba ještě není všem dnům konec a čtvrtý díl ohromí. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (viac)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz