Muž z Vysokého zámku

• USA The Man in the High Castle
USA, (2015–2019), 36 h 6 min (Minutáž: 45–70 min)

Tvorcovia:

Frank Spotnitz

Predloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé (viac)

Recenzie používateľa Ronkar k tomuto seriálu (2)

Muž z Vysokého zámku (2015)

Tenhle seriál u nás zatím stále zůstává (poněkud nepochopitlně) upozaděn. Ačkoli nechápu proč. Jde o velmi zajímavou Dickovu adaptaci. Ačkoli si tvůrci berou z námětu jen prostředí a sci-fi motiv, chválím především za atmosféru, originální prostředí, mysteriózní linku, boží soundtrack a vlastně i většinu herců. Rufus Sewell je zde až démonicky charismatický a Alexa Davalos se z relativně nenápadné Julliany probojuje cestu k sympatické postavě. MHC má perfektně vystavěný svět, technická stránka je dokonalá a také je tu velmi důležitá, protože pomáhá uvěřitelnosti této reality. Nalité prachy do této show jsou vidět, což oceníte při záběrech na nacistický New York, Berlín i špinavé San Francisko pod nadvládou Japonců. Problém je poněkud rozvláčné tempo. Prostě nejde o seroš, kde se furt děje akce, na každém rohu je zvrat apd. Také je tu docela dost nelogických událostí a postavy se občas chovají divně. Přitom by spoustu lapasů šlo vyřešit několika málo zásahy do scénáře. The Man in the High Castle má ale hodně zajímavý koncept a troufám si říct, že nic s podobnou atmosférou jsem v TV ještě neviděl. Soundtrack je boží, atmosféra je boží, 1. série - 75% Druhá série navíc povyšuje tenhle seriál mezi TOPku televizních show. Děj je dynamičtější, zamotanější, ale také logičtější a všechny ústřední linky směřují do parádního finále. Jsem nadšený hlavně z toho, jakým způsobem tvůrci pracují s postavami. U těch, které považujete ze začátku za hajzly, se postupně ukazují dobré stránky a opačně. Tahle ignorace černobílosti charakterů velmi pomáhá nastolit dilemata v ději a jednání postav působí nejen uvěřitelně, ale zaujme. I zde se uprostřed série příběh trochu zakucká, ale několik finálových episod vám to škobrtnutí naprosto vynahradí. Finále je skvělé po všech stránkách a emotivně mě položilo do kolen způsobem, jakým se to jiným seriálům už dlouho nepovedlo. Jako celeku dávám 4 hvězdy, ale je dost možné, že ve 3. sérii už to bude zaslouženě plná pálka. 2. série - 85% Velmi chvílám tvůrce, protože obdobně jako u jiných adaptací sci-fi guru P. K. Dicka, se tenhle příběh mohl proměnit v mišmaš bez hlavy a paty, jenže scénáristi ho chytili za ten nejlepší možný konec. Vystavují tak story, od které by se jiné serály měly učit, jak se správně dělá. ()

Fallout (2016) (S02E10)

Takhle se zakončuje série! Emotivně, až vás to srazí do kolen. Skvělá práce tvůrců a těším se na 3. sérii!! ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse