Muž z Vysokého zámku - Série 1

(séria)
USA, 2015, 9 h 6 min (Minutáž: 48–60 min)

Tvorcovia:

Frank Spotnitz

Predloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Cary-Hiroyuki Tagawa, Rufus Sewell, Joel de la Fuente, Rick Worthy, Daniel Roebuck, Brennan Brown (viac)

*CARNIFEX*

Námetovo vystavané na základoch budovania záhadnosti v alternatívnej minulosti okolo záznamu(ov), ktorý by mal “otvoriť oči” širokému spektru ľudí, čo nesmierne pripomína “biblickú story” s Danzelom: “Kniha prežitia”. Ako celok však na mňa samotná (prvá) séria pôsobí príliš minimalisticky, kedy je fašizmus ako taký, akoby prezentovaný čisto cez formu “pánskej módy”, než vyobrazením veľkých miest či samotného okolia v žiari reflektorov Svastiky. Neviem no. Mne tento projekt príde ako solídny námet, ktorý hrubo nevyužil všetok svoj potenciál i keď jedným dychom musím dodať, že ma celkom láka sledovať ďalšiu sériu, vďaka ktorej by človek zistil, akým smerom sa to vlastne celé bude uberať. ()

agentmiky

Na seriál jsem narazil jen náhodou při čtení zdejších nejnovějších komentářů, jinak bych vůbec neměl páru, že něco takového existuje. Spisovatel Dick byl jedním z nejnadanějších autorů knih zabývající se sci-fi tématikou, a byl by poprávu pyšný na to, že většina jeho knih byla převedena na velké plátno s jistou bravurou. Alternativní realita mě vždy fascinovala, zde může člověk naplno využít svou fantazii, z které se vypíše a vytvoří tak něco neobvyklého. Nápad s prohrou Spojenců v druhé světové války vám vyvolá mráz po zádech, přecejen je to něco, co bychom zažít nechtěli. Notabene když k tomu připočtu ovládnutí skoro celé plochy USA. Rozdělení USA na tři pásma mi přišlo zajímavé, každé se vyznačovalo určitým systémem (východ - v režii nacistů, střed - neutrální, západ - v režii Japonců). Šedesátá léta na člověka dýchaly každým záběrem, kulisy působily dojmem, že to vypadá až moc reálně na to, že se to doopravdy nestalo. Příběh nebyl okoukaný, každá postava využitá a hlavně vedlejší linie dávaly smysl a nehrály tam roli zbytečných vsuvek. Nedočkáte se zde moc akce, ale věřte, že pár scén ve vás zanechá emocionální odezvu (příjezd Heydricha, smrt příbuzných vyvolaná plynem, setkání se s Hitlerem). Jsem naplno natěšený na pokračování, které je ještě podle mnohých o stupínek výše. Potenciál na zlepšení zde pořád panuje. Za mě dostává první série 87 % ()

Sashmen13

Já, přiznám se, nevím moc kam přesně to zařadit. Na jednu stranu premisa a provedení je skvělá. Lokace, herci, oblečení, atmosféra(hlavně první episody) wow, na druhé straně... Občas to sklouzne k tak strašně demetnímu nudnému ničemu, že jsem měl sklony vypíchnout si hailováním oko. Chtěl bych odpovědi (obzvláště po 10), jenže nevím jestli mám odvahu pustit se do druhé série, no uvidím. Btw je zajíma, že náš kámoš Heidrich běhá po světě, JAK MOC SE TEN PRIMÁRNÍ SVĚT LIŠÍ OD NAŠÍ HISTORIE?????? Jo a chvilička ticha pro kámoše toho brýlatého blbce a jeho přítelkyně,která má super schopnost to zesrat všem okolo a pak říct: "UPS stalo se": D, to je true hrdina a bro téhle série, never forget. ()

petikacka

Nooo, jsem velice, velice mile překvapena touto alternativou reality...Je zajímavé nechat se vést příběhem jak by to mohlo vypadat...Až na ten konec se na seriál dívalo moc dobře...Ta ponurá atmosféra...počasí...a všudypřítomná beznaděj...jeden se s tím mohl okamžitě ztotožnit...Notabene pokud je starší ročník, tak to pro jednoho není žádná sci-fi, ale něco podobného co jsme si užili s totalitou...Za mě 90% ()

honajz2

Zatím skvělé. Ne teda dokonalé (zvratům řízeným náhodou se neubránilo ani tady), ale neustále se něco děje, vata skoro není, jednotlivé scény jsou velice chytře vedené a skvěle natočené a díky tomu to umí neustále napínat i v nejdrobnějších zápletkách vedlejších postav. A když je třeba zpomalit, aby to mohlo mít deset epizod, jde se na to rovněž chytře a pořad se děje něco zajímavého, co posouvá veškeré zápletky neustále dopředu, včetně té ústřední. A poslední epizoda přijde se skvělým zvratem, díky kterému jsem na druhou sérii natěšený o to víc. 4* ()