Muž z Vysokého zámku

• USA The Man in the High Castle
USA, (2015–2019), 36 h 6 min (Minutáž: 45–70 min)

Tvorcovia:

Frank Spotnitz

Predloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé (viac)

Recenzie používateľa sepp k tomuto seriálu (27)

Muž z Vysokého zámku (2015)

Jednou větou - jeden z nejlepších seriálů všech dob, bez debat. ()

Série 1 (2015) (S01)

Můžu říct jediné, takhle kvalitní a originální seriál tu dlouho nebyl - a vzhledem k tomu, že to sjíždím poprvé v r. 2023, tak si troufám říci, že na podobné téma už asi možná ani nikdy nebude... ()

Nový svět (2015) (S01E01)

Úvodní díl se trochu vlekl, ale rozhodně nebyl nezajímavý. Tak uvidíme dál. Jinak líbí se mi cit pro detaily, které dokreslují budovaný svět - např. SPZky aut apod. ()

Úsvit (2015) (S01E02)

Tak druhý díl mnohem lepší než první, už se nám to celkem rozjíždí. Skvěle budované napětí. ()

Cesta ven (2015) (S01E10)

Ou jé bejby, tomu říkám finále! Dokonce i sám velkej Áda. Topovka. ()

Série 2 (2016) (S02)

Druhá série byla hodně velká a úžasná jízda. Snad si kvalitu udrží i ta třetí. ()

The Tiger's Cave (2016) (S02E01)

Parádní rozjezd druhé série. ()

Loose Lips (2016) (S02E08)

Nooo... Tak bez debat zatím nejlepší díl celých dvou sérií. Nejde mi do hlavy, že to není finále druhé série. Co nás tedy za dvě epizody říkám si??? Naprosto perfektní po příběhové, scénáristické i režijní stránce. 10/10 ()

Detonation (2016) (S02E09)

Nic než 5* opravdu nejde dát. ()

Fallout (2016) (S02E10)

Finále, jaké si tato série zaslouží. ()

Série 3 (2018) (S03)

Jako čekal jsem kvalitativní sešup v třetí sérii, asi se tomu nedalo úplně vyhnout. Ale ta míra je pro mě naprosto šokující. Oproti prvním dvěma sezónám jako nebe a dudy - je vidět, že se museli vystřídat asi kompletně či téměř kompletně všichni scénáristé nebo nevím, co se to stalo. Po většinu času se dělo naprostý kulový a všichni furt jen chlastali - tedy nebetyčná nuda. Navíc nepravděpodobný a tudíž ne moc dobře uvěřitelný vývoj charakteru u některých postav. Jedním slovem tragédie a pro mě čiré zklamání, vše naštěstí jakž takž zachraňovaly poslední dvě epizody. ()

Imagine Manchuria (2018) (S03E02)

Tak po hooodně dlouhé době slabší díl, ale tak v intencích seriálu jde pořád o solidní podívanou. Díl zachraňuje scéna, na níž lze odkázat názvem dílu, a pak předposlední scéna s Helen. ()

Sensô Kôi (2018) (S03E03)

Takže woke propaganda se nám dostala už i sem. Nejslabší díl ze všech dosavadních, a to bez debat. ()

Sabra (2018) (S03E04)

Wow. "Paráda". Zabili další dílo. A nejde o ty ghei scény, ale o to, jak je se seriálem nakládáno. ()

The New Colossus (2018) (S03E05)

Směr, kterým se seriál vydal, se mi tedy vůbec nezamlouvá. Jsem zvědav, jestli tuto sezónu vůbec dokoukám. ()

History Ends (2018) (S03E06)

Absolutně nic se v této epizodě nestalo a všichni jen chlastají. Kdo tuhle řadu psal panebože... ()

Excess Animus (2018) (S03E07)

Strašné. Děje se tam naprostý kulový a všichni furt jen chlastají. ()

Baku (2018) (S03E09)

Další spíše nudný zachránil až konec. Jedině za ten dávám 4*. ()

Jahr Null (2018) (S03E10)

No konečně zas epizoda hodná tohoto seriálu. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse