Otec Mrazík

• Francúzsko Le Père Frimas (viac)
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
Francúzsko, 2013, 26 min

Réžia:

Iouri Tcherenkov

Patrice Dozier

Když se v zimě vzbudí lesní duch, je zle.
Kdesi vysoko v Alpách se nachází domov Otce Mrazíka. Od dob dávno minulých je jeho hlavním úkolem dokonale rozptýlit sníh po celém údolí. Ale letos je všechno nějaké chaotické. A do toho se probudil hrozný lesní duch Sylvain... (Česká televize)

ostravak30

Jak animátorsky tak příběhově to není špatná pohádka. Je to takový Mrazík v kostce, což děti určitě zaujme, pokud nevydrží i podstatně delší filmové verze. ()

Tommassi3

"A co ponožky ??" - "Ty můžeš doštrikovat cestou.." ;) Velká škoda, že velký ruský experimentátor žijící ve Francii Iouri Tcherenkov platí za o poznání dost horšího scenáristu než animátora.. ()

easaque

-4* jednou za čas si dám i pohádku, ať vidím co se točí v současnosti pro děti milého. Tento animák patří podle mě k tomu lepšímu díky příjemné atmosférře, zajímavé animaci, nenuceně veselé náladě a v neposlední řadě krapet fantazie, i když si hodně z inspirace pobral z vícero jiných pohádek. Bavil jsem se na lepší tři hvězdičky, ale chci podpořit k vyšší známce, aby to tu nezapadlo. Dětem to můžete stáhnout třeba odsud. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

angel74

Správňácká pohádka, která má dobře našlápnuto k tomu, aby pobavila děti i dospělé. Kromě humorných momentů se mi moc líbí animace, jen ten konec by stálo za to maličko dotáhnout. (80%) ()

Gemini

Jedno z překvapení, které si pro své diváky pravidelně (se střídavými úspěchy) chystá českotelevizní/déčkové Studio Kamarád - tohle konkrétní se vysílalo 28. 12. 2014... a byla to celkem jízda:) Film je kombinací ploškové a CGI 3D animace, která naštěstí udržela balanc na rozhraní "svébytná" a "divná" a řadím ji spíš do té první kategorie. Český divák se nemůže ubránit dojmu, že některé prvky jsou obšlehnuté z "toho správného" Mrazíka (berte taky v potaz jméno režiséra), a pokud jde o děj, raději o něm moc nepřemýšlejte:) Když s tím začnete, tak místo docela originální a trošku prostoduše legrační epické pohádky začnete mít dojem, že se díváte na dost chabě napsaný příběh, stavějící na odiv ne magický svět, v němž je leccos možné, ale hlavně lenost scénáristy. Lesní duch Sylvain totiž zjevně může Mrazíkovi kdykoliv natrhnout šos. Mrazíkovi koza evidentně nemůže k ničemu být a musela by už dávno umřít hlady, ale je přece potřeba mít v pohádce veselé zvířátko. "Nastěnka" jeden den málem umrzne, takže Mrazík musí zhasit svoje mráz a sníh chrlící kamna, ale druhý den se právě přikládáním do těch kamen "Nastěnka" zabývá. A hlavně, takovou ukrutně nesympatickou, sobeckou, na všechny za všech okolností nepříjemnou krávu, jako je zdejší macecha, by z horské vesnice šupem vyexpedovali do lesa, tam ji vzali lopatou po hlavě a zahrabali, a to všechno ještě předtím, než do lesa vyštvala svého muže a jeho jedinou dceru, načež se po dvou dnech bez nich zmůže jen na "ať si mě nepřejou, až se vrátí";) Tady jí to samozřejmě všichni trpí, aby pohádka měla o čem být, a - POZOR, SPOILER - všechno to ohavné zlo, které napáchala, se má jakože vykoupit tím, že jako trubka sjede do města na lyžích, rozpleskne se na dlažbě na náměstí, a začne hrabošit své "diamanty", které se jí rozpustí v ruce, neb jsou z ledu, okolostojící se jí zasmějí, et c'est Fin:P Takže objektivně vzato nic moc. Ale protože celkově mě Otec Mrazík - asi tou zajímavou animací - celkem potěšil, dám hraničních 70%. ()