Winston Churchill

(TV film)
  • Francúzsko Winston Churchill, un géant dans le siècle (viac)
Francúzsko, 2014, 90 min (Alternatívna 52 min)

Winston Churchill (a.z.)

Filmový portrét mimořádného člověka a politika, který jako premiér provedl Velkou Británii peklem druhé světové války. Svou osobností a nadšením získával úspěšně válečné spojence a britskému lidu nedovolil propadnout panice a beznaději ani ve chvílích nejkrutějších bojů. Kde se v něm vzaly tak obrovské přesvědčovací schopnosti? Ona vůle po vítězství za každou cenu? Winston Leonard Spencer-Churchill se narodil 30. listopadu 1874 do jedné z nejslavnějších a nejuznávanějších anglických rodin. Jeho otec, sir Randolph Churchill, byl známým politikem, zatímco matka, rodilá Američanka Jenny Jeromeová, byla považována za jednu z nejpůvabnějších dam tehdejší společnosti. Winstonovo dětství však příliš nenaznačuje, že se z něj stane „architekt" 20. století. Je neukázněný, nezdvořilý, problematický. Nicméně ctižádost, nadprůměrná inteligence, odvaha riskovat i touha získat uznání milovaného otce z něj již ve velmi mladém věku učiní úspěšného a uznávaného politika, jenž časem povede mnoho ministerstev a v období 2. světové války bude nejsilnějším ministerským předsedou, jakého si Británie mohla přát. (Česká televize)

bohhous22

Takové dokumenty baví a přináší svěží vítr do toaletní mísy televizních plísní prolezlych smradem soutěžním proslulých ,hlenu plné pleny a obohacená se stávají televizní menu. ()

subic

Skvělý dokument v barvě o tom kdo byl, z jaké rodiny pocházel, jak začínal, jak postupoval dál atd. V dokumentu jsou použity dobové záběry nově předělané do barvy. Navíc dokument udělali Frantíci !!! a přitom je jak z dílny velké a mocné BBC, takže skvělá práce. Zajímavostí jsou také dobové záběry na Brno, kterým projížděl Hitler. a to váhám, jestli nedat všech 5 frček. Bohužel jsem viděl na ČT2 a oni jako obvykle odvysílali jen tu krátkou verzi. 85% ()

jerrik7

Vynikající dokument. Rád bych dal i vyšší hodnocení, ale u dokumentů je to ošidné, protože zdaleka nehodnotíme pouze kvalitu filmu, nýbrž především předmět, nebo osobu. Churchill je velikán a osobnost, takže vysoké hodnocení se samo nabízí. Navíc mne děsí, že při té oslavě všech vítězných i několika prohraných válek se ty milióny mrtvých a zmrzačených stali jaksi nedůležití. Za to ovšem nemůže ani Churchil ani tvůrci filmu. Svět je už takový. Ale nerad nad tím jásám. ()

Wez

Dokument o jednom z největších státníků-a zároveň jedné z největších kurev druhé světové války...Třeba o tom,jak rád obětoval svoje spojence(a ne jednou) nezaznělo nic-zato chvály je v tomto (podle mého velice jednostranném) dokumentu až až-za mě průměr... ()

Dr.dogous

scénář 4 režie 4 herci 4 výprava 3 celkem 15 hodnocení 75% Byl to neúnavný bojovník, zatímco jiní odpočívali. Komunismus považoval za vzpouru méněcenných. ()

Peddro

Považuji ho za největší osobnost 20. století. Když se dostanu poblíž Náměstí Winstona Churchilla, tak vždy položím k jeho soše květinu. ()

lukas_flek

úplně mě mrazí, když si (jakožto mírumilovný člověk) uvědomím, že někdy se člověk musí bránit silou (tedy vyhlášením války) a jak málo chybělo, aly dnešní svět vypadal úplně jinak (pravděpodobně hůř. kdyby churchill nepřipravil anglickou armádu léta před vstupem do války, kdyby japonci nenapadli pearl harbor, kdyby churchill neměl politické ambice. na druhou stranu, kdyby tenkrát ten brit nebo kdo to byl, zastřelil hitlera, kterého měl na mušce v první světové, kdyby chymberlain hitlerovi neustupoval, ... velmi pěkný dokument ()

Krastom

Před zkouknutím tohoto dokumentárního pořadu jsem neměl ani tušení, jak velku osobností Winston Churchill doopravdy byl. Mám rád příběhy lidí, kteří se dokázaly vypracovat od nuly až na vrchol. Jsem si jistý, že jeho hnacím motorem v životě byla hůl, kterou nad ním zlomil jeho otec před smrtí. Ten kdyby viděl jeho úspěchy by na něj jistě byl velice hrdý. ()