Střevíček

Réžia:

Jiří Fridrich

Hudba:

Jan Borůvka

Animovaná reklama na obuv firmy Krása na motivy pohádky o Popelce od Boženy Němcové. Král v lese zahlédne krásnou dívku a na první pohled se do ní zamiluje. Dívka však uteče a jedinou stopou je střevíček, který ztratila. Královi rádci vyhlásí do celého království, že král hledá nevěstu, stane se jí žena s nejkrásnějšími střevíčky. I starý švec přivede svou dceru, v níž král poznává svou vyvolenou. (J.Connor)

Slarque

Trochu se ve mně perou dojmy. Ale tohle půvabné barevné převyprávění známé pasáže z Popelky má svoje kouzlo, které tak úplně nezničí ani poslední minuta, ve které se z toho naplno stane reklama na obuv firmy Krása. ()

LeoH

Obuvnická firma Krása ve svém boji s fenoménem Baťa o místo na slunci využila kreslenou reklamu hned několikrát a nikdy bez vkusu; tenhle kousek s popelkovským motivem ztraceného střevíčku a s nezvykle něžnou výtvarnou stylizací barevného obrazu patří určitě k tomu nejpůvabnějšímu, co se z prvorepublikové animované tvorby (nejen té reklamní) do dnešních dnů dochovalo. — Zajímavá věc: připadá mi, že vydání na 3DVD Český animovaný film 1925–1945 má stabilnější obraz a je jasově a barevně vyrovnanější než to pozdější v bonusech na BD s restaurovanými Třemi oříšky pro Popelku. ()