Izba

• Česko Room (viac)

Pre päťročného Jacka je izba celým svetom. Je to miesto, kde sa narodil, vyrastá a kde žije v bezpečí so svojou mamou Joy. Spolu si čítajú, učia sa a hrajú. O svete sa Jack dozvedá len z niekoľkých detských kníh a detských televíznych seriálov. Všetko, čo je mimo izby je fiktívne, len izba je skutočná. V noci ho mama ukladá do bezpečia šatníka, v ktorom zaspáva rýchlejšie, než pride starý Nick, ich väzniteľ. Izba je pre Jacka domovom, ale pre jeho mamu väzením, v ktorom ich starý Nick drží už viac než sedem rokov. Vďaka odhodlaniu, vynaliezavosti a vrúcej materskej láske sa Joy podarilo pre Jacka vytvoriť život, v ktorom si neuvedomuje limity ich väzenia. Joy však vie, že takto to nemôže byť stále. Vymyslí preto odvážny plan úteku, v ktorom sa spolieha na statočnosť svojho syna a nutnú dávku šťastia. Keď plán naozaj funguje a obidvaja sú konečne slobodní, Joy si s hrôzou uvedomí, ako nepripravená je na to, žiť mimo štyroch stien malej izby a byť svojmu synovi oporou aj v skutočnom svete. Ich izolovaný svet sa naraz rozšíri a ako malý Jack, pre ktorého je všetko nové a neuveriteľné, tak aj Joy sa musia naučiť, ako žiť v reálnom svete... (Continental film)

J.e.r.e.c

Někdy se stane, že vás film přes veškerou snahu (jeho i vaši) mine jako střelba české biatlonové štafety na nedávném SP v Hochfilzenu. Room je přesně takovým případem. Pekelně silný námět (podle knihy, údajně inspirované případem Josefa Fritzla), skvělí herci (možná nejrealističtější dětský herecký výkon, co jsem kdy viděl, stejně, jako vykreslení vztahu matka-dítě)... a to je vlastně všechno. Pokud jste si přečetli, o čem to je, tak... vo tom to je! Já šel do kina, aniž bych věděl cokoliv, ale stejně jsem nebyl ničím překvapen, zaujat, šokován, pohnut... no, to ne, to bych kecal, párkrát jsem se dojal. Tam, kde jsem měl být napjatý jsem taky byl, fandil jsem. Nedá se říct, že by tu bylo něco vyloženě špatně (až na tu návodnou hudbu, ta mě na konci srala), ale ve finále to celé ve mně nezanechalo vůbec nic, osobní prožitek nula. A o nic jiného než emocionální dopad tu nejde, s realitou skutečných případů má Room společného jen velmi málo. 70 % ()

hero_bk

Psychologicky velmi silný film, hlavně scéna s SPOILER útěkem v koberci je hodně, hodně napínavá... Ale některé věci jsou hodně zkratkovité a celkově mám pocit, že druhé polovině chyběl spád, takže slabší 4*. P.S. Brie Larson je taková kost, že ji chci do kůlny taky. ()

Talina

Velice emotivní snímek. Když jsem zjistila, že film není podle skuteční události, nechápala jsem to. Je to všechno tak reálné a já tak empatická, že jsem se vciťovala do hlavních hrdinů a slzela jsem skoro celý film. Určitě stojí za zhlédnutí, je to film k zamyšlení. ()

Sharles

Nemyslím si, že to je len tým, že mi film nesadol. Tento film nenaplnil svoj potenciál. Jasne hral na emócie, no z mojej strany absolútne nič. Všetko bolo urobené tak rozprávkovo s jasným účelom, žiadna veľká kreativita, ničomu som neveril (aj napriek dobrým hereckým výkonom). Film sa drží stále v jednej rovine bez akýchkoľvek emociálnych vyvrcholení. Termín nuda nepoužívam pri filmoch rád, ale myslím, že to najlepšie vystihuje druhú polovicu filmu, pretože v nej až na jednú scénu (interview s matkou) naozaj nie je nič vskutku zaujímavé alebo nepredvídateľné. Tomu takisto nepomáhajú melancholické herecké výkony, ktoré diváka priam uspávajú. Psychológia hlavných postáv mi príde taktiež veľmi nepravá. Klišé je tu hojne a takisto prehnane (ne)sentimentálnych momentov (lúčenie sa s nábytkom). Prvá polovica filmu je určite zaujímavejšia, nie však akokoľvek svetoborná. Únoscovo správanie mi pri realizácii matkinho plánu príde strašne sprosté, čo len dodáva na umelosti filmu. Úmysel filmu je od začiatku zjavný, no ani ten nedokázal tento film správne uskutočniť. Réžia ničím prevratná (nechápem tú nimonáciu na Oskara), scenár slabý, soundtrack priemerný a uspávajúci. Až na herecké výkony (Brie bola dobrá, no Oskara by som jej určite nedal), ktoré sú zodpovedné za to, že som zdvihol o jednu hviezdičku, som neveril nič. ()

Anomiska

Prvá polovica filmu dáva vedieť, s kým máme tu česť a ako sa tam dostali. Druhá, akčnejšia, nám ukáže, kam sa hrdinovia príbehu dostanú. Popravde som sa bála, že sa budem trochu nudiť, ale nenudila som sa ani chvíľu. POZOR SPOILER: Vzťahy narušené niečim takým ako je únos a potom návrat k rodine, poznanie sveta, nového sveta, pretože predtým bol ten svet iba malá izba... Silný príbeh, či už z pohľadu vzťahu matky a dieťaťa, dieťaťa k svetu a svojej "novej" rodine, či vyrovanie sa s traumou, ktorú prežila matka. ()

TaNya_

Hodně natáhlé psychicky náročné drama. Povedenej výkon Brie a malýho Jacoba, ale ani ten nedokázal bojovat s náznaky nudy, který se u mě sem tam v průběhu filmu objevovaly. Asi bych zdvihla hodnocení nebýt těch nehorázných a do očí bijících kravin, jako například že by je dokázal 7 let držet v malé boudě uprostřed ulic plných lidí, to že se pomalu nepokusili utéct, nebo to chování lidí, když je od tam vytáhli... Tím seznam vůbec nekončí, ale aspoň sem pár nesmyslů z hlavy dostala. ()

Jack333

Pro mě velice silný zážitek. Opravdu skvělý film, který zasáhne. Nemohu porovnávat s knihou, ale filmový příběh vyzněl nezapomenutelně. ()

Shaqual

Emocionálně vypjaté drama, které zhrozí, dojme a v závěru potěší. Navíc je to i parádně zahrané. Jen si stojím za tím, že námět na celovečererní film to úplně nebyl, a kdyby to bylo skončilo v půlce, byl bych nadšen. A to i přes ten fakt, že druhá půlka byla ta "hlavní". ()

Miagy

Nemôžem dať filmu plný počet, hoci si to podľa mnohých názorov zaslúži. Film pojednávajúci o tak citlivej a krutej téme, bol zvládnutý naozaj dobre. HErecké výkony stáli za to, avšak stále som čakal nejaký jeden ústredný bod, ktorý by to nejak celé pospájal. Osobne mi chýbal aj lepší záver, z ktoréo by sme aspoň ako tak vyčítali, čo sa s hlavnými psotavami udeje ďalej... ()

Mijagi

Rakouský Josef „sklepmistr“ Fritzl by se při pohledu na tenhle zahradní domek válel smíchy po zemi. Utéct se z něj dá minimálně světlíkem ve střeše. Okno je sice vysoko, ale předmětů, které k němu lze přisunout, je plná místnost, např. kuchyňská linka nebo opřít postel o zeď a využít ji jako žebřík. Pokud si ale drobnou vadu odmyslíte, jedná se o zajímavý film – v první části napínavý thriller, v druhé psychologická sonda do překonávání posttraumatického stavu. Matka se vyrovnává se ztrátou sedmi let života a z neustálého znásilňování deviantem, syn z toho, že svět není pouze malým pokojem, do něhož se narodil. Sledujeme vztah mezi nimi, jejich subjektivní emoce, ale také přístup blízké rodiny. To vše podané perfektními hereckými výkony. ()

vozralec

Dejte mi všichni pokoj. Hlavně Fritzlové, Priklopilové a další. První půlka o životě v pokoji, pak solidní útěk a druhá půlka o vyrovnávání se s celou situací. ()

Leksland

Potrebujete zenu? tak si ji seberte na ulici a zavrete do boudy na zahrade..no a je to :-) ano zni to divne nebo by alespon melo..pokud nezni mate vazny problem :-) bohuzel toto je asi castejsi jev, nez si sami vubec uvedomujeme..nadherne popsan omezeny zivot matky s ditetem v pokoji a nasledne vyrovnavani s realitou venkovniho zivota..za zminku stoji i pozorovani jak vse prijima a zvlada mamina a jak dite..to, ze deti neustale podcenujeme a ze v nich je obrovska sila se vi..zde super ukazano..dite totiz sni a svou cistotou pro nej neni nic nemozne...urcite shlednete 9/10 ;-) ()

Cooller

začíná to dobře a poměrně dobře to i pokračuje ale jak už jsou venku z pokoje tak mě to najednou už nějak nebaví... určitě to šlo pojmout lepe.. další případ kde mi schází hodnotit půl hvězdou protože na 4* to není ale na 3 taky ne... ()

neo250

Predstava filmu bola, že väčšina filmu sa bude odohrávať len v izbe. Ale dej sa v polke presunul do iného prostredia. Izbe zavretá 7 rokov ma svoju daň, po oslobodení miesto syna to nezvláda matka, kde trochu zamotáva príbeh. Film ma pohltil dejom či hereckým výkonom, ale aby ma nadchol že poviem wau tak to nie. Film hodnotím na 75% ()

elimS

95% - komentář 20ti slovy: Díky neznalosti děje, jsem byl první polovinu napjatý jak cyp! Druhá polovina, skvělé sociální a "psychologické drama". Nejde nic nevytknout, parádní. ()

TSZ

Pokoj se zajímavým způsobem postavil k vyprávění děje a proto celý příběh vidíme očima pětiletého kluka (který vypadá jako holka). Díky tomu mohou jistí diváci žehrat na to, že přijdou o některé "erotické" scény, jiní zas mohou jásat, že film není až tak depresivní, jak mohl být (ačkoliv nikdo zřejmě nečekal upírské drama nebo bláznivou komedii). Já osobně neměl s vyprávěním žádný problém a i herecky je to naprosto v pořádku, uvítal bych možná větší dramatičnost, ale chápu, že tvůrci to zkrátka chtěli pojmout takto civilně a proto jim nelze vytýkat naprosto nic. ()

john.h

Emočně hodně nabušenej film je hlavně o dvou ústředních představitelích. Hlavně ten dětský hrdina byl castingová trefa do černého. Párkrát jsem měl slzy na krajíčku, hlavně v momentech, kdy poprvé viděl tohle a támhleto. Podruhé si to asi nepustím, jednak by to už asi nefungovalo stejně, také si nechci ty emoce u toho připomínat. Ale jako film rozhodně výjimečné. ()

LukH

Film sám o sobě je dobrý, nicméně kniha je trochu o něčem jiném. Tedy část jedna - v pokoji - je relativně věrná předloze a působila na mě stejně klaustrofobicky a bezvýchodně (pro matku). Ovšem ten příběh je ve skutečnosti spíše o druhé části - po pokoji - Jackova socializace vypadala ve filmu mnohem snadněji než jak ji líčila kniha. Tam se "venku" složitě potýkal prakticky se vším a zpět do pokoje ho to táhlo mnohem více. Komu se téma líbilo, doporučuji přečíst knihu, která jak už to tak bývá, jde mnohem hlouběji. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (viac)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016

14.01.2016

Letošní Oscary budou duelem Revenanta se Šíleným Maxem. Výlet do divočiny s DiCapriem sesbíral dvanáct nominací a našlapaná jízda s Hardym deset, ze zálohy přitom útočí Marťan se sedmi a Spotlight,… (viac)

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Po bizarním a ceněném Frankovi se irský režisér Lenny Abrahamson pouští do další netradiční látky. Adaptuje ceněný knižní bestseller Emmy Donoghue s lakonickým názvem Room (česky vyšlo v roce 2011… (viac)