Tvorcovia:
Petter S. RosenlundRéžia:
Per-Olav SørensenKamera:
John Christian RosenlundHudba:
Kristian Eidnes AndersenHrajú:
Andreas Döhler, Robert Hunger-Bühler, Marc Ben Puch, Christoph Bach, Peri Baumeister, Espen Reboli Bjerke, Torstein Bjørklund, Endre Ellefsen (viac)VOD (1)
Epizódy(6)
Obsahy(3)
Nórska hydrovodná továreň Vemork, pri meste Rjukan, bola počas druhej svetovej vojny obsadená vojskami Wehrmachtu a pod vedením ambiciózneho nemeckého vedca Wernera Heisenberga sa v nej vyrábala ťažká voda D20, ktorá bola základnou esenciou na výrobu atómovej bomby. Nórsky vedec, jadrový fyzik Leif Tronstad, ktorý sám vo Vemorku vybudoval zariadenie na výrobu ťažkej vody, po obsadení Nórska Nemcami utiekol do Anglicka, kde sa stal kľúčovým členom v protinacistickom odboji. Z exilu v Anglicku zistil, prečo sa Nemci zaujímajú o továreň v Rjukane. Zhromaždil skupinu Nórov, ktorí prešli tvrdým výcvikom, aby nasadili svoje životy a opustili komfort Londýna pre chladné, náročné podmienky hôr ich rodiska, kde boli vysadení, aby naplnili svoju misiu a sabotovali Hitlerove atómové ambície. (STV)
(viac)Hrajú
Audun Sandem
Najlepšie seriály:
Vánoce u našich (2019) (seriál)
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Deň, ktorý zmenil Nórsko (2020) (seriál)
Tobias Santelmann
Západné Nemecko
Najlepšie seriály:
Homeland - Zradca (2011) (seriál)
Poslední království (2015) (seriál)
Vítejte na konci světa (2021) (seriál)
Dennis Storhøi
Nórsko
Najlepšie seriály:
Vánoce u našich (2019) (seriál)
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Nobel (2016) (seriál)
Pip Torrens
Veľká Británia
Najlepšie seriály:
Koruna (2016) (seriál)
Domček z karát: Ťah kráľom (1993) (seriál)
Černé zrcadlo (2011) (seriál)
Stein Winge
Nórsko
Najlepšie seriály:
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
David Zimmerschied
Západné Nemecko
Najlepšie seriály:
Válečná generace (2013) (seriál)
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Tannbach - vesnice na dělící čáře (2015) (seriál)
Julia Schacht
Nórsko
Najlepšie seriály:
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Dag (2010) (seriál)
Lilyhammer (2012) (seriál)
Corey Johnson
USA
Najlepšie seriály:
Bratstvo neohrozených (2001) (seriál)
24 hodín: Dnes neumieraj (2014) (seriál)
Pán času (2005) (seriál)
Uwe Preuss
Východné Nemecko
Najlepšie seriály:
Rebelka z dobrej rodiny (2018) (seriál)
Berlínští psi (2018) (seriál)
Pod rovnakým nebom (2017) (seriál)
Zdeněk Pecha
Najlepšie seriály:
Herec (2020) (seriál)
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (seriál)
Jim High
Najlepšie seriály:
Svetlo nádeje (2023) (seriál)
Génius (2017) (seriál)
Bez vědomí (2019) (seriál)
Thomas Wehling
Západné Nemecko
Najlepšie seriály:
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Volajte políciu 110 (1971) (seriál)
Miesto činu (1970) (seriál)
Dominique Guillo
Najlepšie seriály:
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Paradise kemp (2006) (seriál)
Podozrivé (2007) (seriál)
Ingeborg Sundrehagen Raustøl
Nórsko
Najlepšie seriály:
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Wisting (2019) (seriál)
Lovci hlav (2022) (seriál)
Glenn André Kaada
Najlepšie seriály:
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Lilyhammer (2012) (seriál)
Deň, ktorý zmenil Nórsko (2020) (seriál)
Clara Lien Sunde
Najlepšie seriály:
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Elg Elgesem
Najlepšie seriály:
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Wisting (2019) (seriál)
Bjørn Iversen
Najlepšie seriály:
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Bez poskvrny (2015) (seriál)
Bo Alexander Hallan
Najlepšie seriály:
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
Damian Odess-Gillett
Najlepšie seriály:
Génius (2017) (seriál)
Boj o ťažkú vodu (2015) (seriál)
1864 (2014) (seriál)