Džunkecu no Maria

• Japonsko 純潔のマリア (viac)

Během stoleté války mezi Anglií a Francií se objeví mocná čarodějka Maria, která nenávidí válku a všemi magickými silami se snaží překazit boje. Ale její souboj se succubou Artemis a incubem Priapem přiláká pozornost nebes, kterým Maria zasahuje do plánů. Proto archanděl Michael vydává edikt, který říká, že pokud Maria přijde o panenství, tak přijde i o své schopnosti. Krásný anděl Ezekiel má Marii hlídat, aby nepoužívala magii před lidmi, ale ta má svoji vlastní hlavu. (Harroc)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Džunkecu no Maria (2015)

Má to poměrně zajímavý styl animace, hudba také není špatná, ale co vévodí (alespoň z počátku) je originalita příběhu. Zkrátka nejen že je to zajímavé, ale ono to ukazuje i relativně zajímavé věci a celkem slušně to předvádí nejrůznější nešvary tehdejší doby, ale i současné církve. Také se to poměrně slušně pouští do úvah o významu některých církevních dogmat a také to třeba zpochybňuje Boží politiku nevměšování se do životů lidí. Bohužel s přibývajícími episodami nám jsou podávány některé nepříliš logické zápletky a závěry, které filozofickou hodnotu díla dosti snižuji a tak místo abych přemýšlel nad existenciálními tématy spíš uvažuji, jak jsou některé věci a situace, tak jak nám je autoři předvádějí, vlastně vůbec možné. Charakter samotné Maríi je docela povedený a s její touhou dělat si co uzná za vhodné, prostě žít si podle sebe a ne podle nějakých božích zákonů, zkrátka tou svou rebelií, si mě získala. Škoda jen, že byla v tomto okouzlování mé osoby tak nějak sama i když jí zdatně pomáhá vcelku povedená sucuba a vtipný incubus, ale většina ostatních charakterů mé sympatie příliš nezískala a některé postavy doslova nesnáším, ale něco mi říká, že o to autorům asi šlo... Dílo se řadí do kategorie ecchi, ale i provedení tohoto žánru je zde docela dost originální. Jde tady spíš o oplzlé vtípky, narážky na Mariino panenství a v neposlední řadě náznaky a ukázky z opravdového sexuálního života, jistě žádný hentai se na obrazovce nekoná, ale někdy prostě stačí jen naznačit... Když to shrnu, začátek byl hodně skvělý a uvažoval jsem i o tom dát tomu plný počet, zhruba v druhé třetině to začalo dost drhnout, a to až tak, že se mé celkové hodnocení, kvůli různým logickým kopancům a momentům u kterých opravdu netuším, co si mám myslet, propadlo pouze na lepší 3* a i když závěr nebyl úplně špatný (nebo spíš jsem ho čekal mnohem horší), tak to s mým hodnocení nakonec neotřáslo. 6/10 ()