Nejbizarnější zvířecí dvojice na světě

(TV film)
  • Česko Podivní parťáci (viac)
Veľká Británia, 2013, 2x60 min

Říše zvířat je plná překvapení a také podivných párů. Právě za takovými dvojicemi se vydává bioložka Liz Bonnin. Je schopná projezdit i nejvzdálenější kouty světa, aby zjistila, na základě čeho v sobě tato zvířata nacházejí zalíbení. Kromě psů vychovávajících malé tygříky a leopardů opatrujících mládě paviána uvidíme třeba i lední medvědy, jejichž nejlepším kamarádem je huskie, a přitom nás seriál poučí, jak probíhá proces, díky kterému mateřský pud dokáže zvítězit nad běžnými zákony přírody. (TV Spektrum)

Crocuta

Celý pořad se nadmíru povedl, ale zdaleka nejlepší je pochopitelně část věnovaná hyenám, jasnozřivě vyzdvihující jejich vysokou inteligenci a zejména něžnou povahu. ()

Big Bear

Rozhodně zajímavý dokument u kterého člověk nejednou žasnul. Jenže a padlo to i od odborníků, větsinou šlo o zvířata traumatizovaná, nebo predátory v zajetí s plným žaludkem. A když nemáte hlad a potřebu zabíjet, může být za normálních okolností žrádlo i prima kámoš na hraní. Vždyť za mřízemi je taková nuda... Asi nejlepší bala ta kočka s kachňaty :-). Moc pěkně seskládané záběry z celého světa, rozumně komentované a zvířátka já rád. Takže dávám za pět láskyplných olíznutí. * * * * * ()