Dokumentární cyklus o občanské statečnosti. 16 příběhů, 16 výrazných občanských postojů, 16 bojů za změnu stávající společenské praxe a panujících pravidel v nejrůznějších oblastech veřejného dění – od obětí nehody ve Studénce přes rebela Matěje Hollana, který se od odporu proti automatům a brněnské radnici stal politikem; po třeba nevidomé manžele, kteří kvůli své diagnóze nemají mít nárok na adopci dítěte... „Bojovníci" většinou sklízejí nepřízeň mocných činitelů veřejného života, vlivných korporací, tradičních institucí, zavedených organizací atp. Neváhají se potýkat se silnějším nepřítelem, a to i přesto, že výsledek jejich nerovného zápasu je velmi nejistý.
Prostřednictvím autentického lidského příběhu se tak vždy před divákem otevře společensky závažné téma. Moje soukromá válka bude zároveň sondou do charakteru soudobé české společnosti. (Česká televize)

ghatos

Seriál dokumentárních děl, ze kterého nejvíce vyčuhuje díl s Matějem Hollanem (tam je dokumentaristická kvalita silně nadprůměrná). Mě osobně zaujalo i Havířovské nádraží. Zachycovat společenské problémy (jedinec-skupina vs. systém) má svou hodnotu. 64%. ()