Linkin Park: Lost in the Echo

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2012, 4 min

v.indruchova

Takové klasické LP smutné, vyteklé a negativní. Originální. Dost temné. Poctivě zahrané. Výborně, když si na něco stěžuji najdu řešení /pokud to jde/. Výborně jedno tu máme. In these promises broken / deep below, Each word gets lost in the echo, So one last lie / I can see through, This time I finally let you, Go, go, go ()

corpsy

Tvorcovia vsadili na klip bez titulných hráčov a predviedli jedno z tých videí, kde sa to hemží námetovým presahom. Dobre spracovaným. ()

Ouwen

Nemyslim si, že Living Things je až takovej mimo žánrovej experiment. Odeberte metal a ponechte hip hop, podkreslený elektronikou, řízlej zpěvem a screamem. S elektronikou tahle kapela pracuje už od legendárního EP-čka, těžko říct, proč jsem měl v tomhle případě tak velkou averzi vůči modernější tvorbě, týhle kapely. Na rozdíl od ostatních, které se snaží znít s klávesama, popem a plochým nu-metalem jako Linkin Park - si tahle kapela krom poslední studiovky stále udržuje vlastní tvář, specifickej a charakterní sound a pořád jsou rozpoznatelný. Pípající klávesy, které podkreslují rap Shinody, scratching v breakdownu, kde Chester screamuje, klasicky tvrdé, sekavé riffy - všechno to reflektuje kořenovou tvorbu. Co mě taky mile potěšilo, že ačkoliv Lost In The Echo je pojatý více klasicky (intro/rapová sloka/refrén/rapová sloka/refrén/breakdown/refrén) a představuje hlavní singl, nemůžu upřít energii obou frontmanů. Mike konečně odložil počítače bokem a zejména pro tenhle track si nic nestříhá, obě sloky rapuje na one take a dýchání skrz každej řádek mě skutečně překvapilo. Pamatuju si dobu, kdy například na Forgotten (z Hybrid Theory), jeho fráze překrývali jiné a bylo to nepřehledné. Zde rapuje hodně energeticky, jako za dob EP, kde intonuje hlasem a má ho vysoce položený v muzice, výborná kadence a skvělé frázování. Chesterovi taky nemam co vytknout, sám nemá prostříhanej refrén, ale oldschoolově dýchá a pak si aj zařve. Nepomáhá si žádným autotune, ani konektorem. Takže Lost In The Echo je moderní, a však vokály jsou pojatý syrově, oldschoolově a dynamicky. Motiv klávesy je zajímavej a zavrtá se do hlavy tim, jak charakterní je. Moje jediná výtka je ve skutečnosti, že digitální bubny nebudou nikdy znít tak úderně, tak emocionálně a tak skutečně, jako ty nefalšované a ten metal zde přeci jen chybí, instrumentálka postrádá jízlivost, tvrdost a bez použití live instrumentů, působí né že nevýrazně, spíš dost osekaně. ()

• Jedná se o první oficiální videoklip kapely, ve kterém se její členové vůbec nevyskytují. (figgo jr.)